17.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - SPARTA 26:22 / 13:7 /

Dnes dopoledne podal náš tým mladších dorostenců v utkání 17.kola 2.ligy velmi dobrý výkon a přes porážku nebyl daleko od zisku prvních druholigových bodů - tak snad příště ...............

V neděli 24.března čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 17.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupil od 9:00 hodin ve sportovní hale jihočeského týmu SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.

Po 16. odehraném kole byl tým Sezimova Ústí v průběžné tabulce soutěže na 8.místě s 11 body / bilance: 15 - 5-1-9 /, naopak SPARTA poslední jedenáctá bez bodového zisku / bilance: 15 – 0-0-15 /. Na podzim zvítězil tým Sezimova Ústí v Kutné Hoře jasně 18:32 a do nedělní domácí odvety nastupoval v roli vysokého favorita. .

Domácí přešli v úvodu do vedení 2:0 a 3:1, na to hosté ještě dokázali odpovědět vyrovnáním na 3:3. Ale v dalším průběhu 1.poločasu již domácí potvrzovali roli favorita, jejich náskok postupně narůstal na 9:4, později na 11:5 a do kabin potom odcházeli s pohodovým náskokem 6 branek, stav byl 13:7.

Ale 2.poločas měl průběh zcela jiný. Hráči SPARTY zabojovali a od jeho začátku postupně snižovali vedení domácích. Nejprve na 14:11, poté jejich vedení 16:12 dokázali ve 43.minutě srovnat na 16:16 a ve 45.minutě poprvé v utkání přešli do vedení 17:18, později ještě vedli 18:19 a ve 49.minutě 19:20. Domácí potom otočili na jednobrankové vedení 21:20, což hosté v 52.minutě srovnali na 21:21. Ale závěr utkání přece jenom lépe vyšel domácím, kteří 5 brankami v řadě rozhodli o svém vítězství. Hosté potom v poslední minutě upravili na konečných 26:22.

Mladší dorostenci SPARTY podali v neděli dopoledne v Sezimově Ústí velmi dobrý výkon a byli v sezoně poprvé blízko bodovému zisku. A přesto že závěr utkání příliš nezvládli, zaslouží si za předvedenou hru i konečný výsledek určitě velkou pochvalu.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Čábelka 6, Hanuš 5, Kostrec 5,  Pektor O. 2, Stýblo 2, Hovorka 1, Kamenář 1, Němeček a Rudolf. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 5 – 4, SEDMIČKY: 3/0 – 2/1, ROZHODČÍ: Stříbrný - Varga, DIVÁCI: 15.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Naši dorostenci podali zejména ve druhém poločase skvělý výkon, kterému chyběla pouze třešnička v podobě bodového zisku. V prvním poločase jsme měli velmi dobrou obranu, ale trápila nás efektivita střelby  a těžko jsme dokázali překonávat vysokou obranu soupeře. Ale do druhého poločasu naši hráči doslova vlétli. Vysunutá obrana nutila soupeře k chybám, dařil se přechod i střelba a během dvaceti minut jsme umazali šestibrankové manko. Poprvé v sezóně jsme dokázali jít do vedení a poprvé v sezóně jsme donutili soupeře v reakci na naši hru brát time-out. Bohužel náročná a rychlá hra si vybrala svou daň a v posledních osmi minutách nám již nezbývali síly, což soupeř dokázal využít. Ale je třeba si uvědomit, že náš tým byl složen pouze z pěti dorostenců a doplněn šesti staršími žáky, že nám chybělo několik klíčových hráčů a přesto jsme se soupeřem ze středu tabulky a výrazně fyzicky disponovanějším dokázali odehrát vyrovnané utkání. Všichni hráči zde nechali maximum a odehráli nejlepší poločas celé sezóny. Jsem na ně velmi hrdý a věřím, že s takovým výkonem přidáme příště i body.

Ostatní výsledky 17.kola:

LOKOMOTIVA Vršovice - JISKRA Třeboň B 30:30, HBC Strakonice 1921 - SOKOL Úvaly 31:25, TALENT Plzeň B - 1.HC Pardubice 31:28, LIONS Hostivice - HÁZENÁ Rokycany 44:33, JISKRA Havlíčkův Brod měla VOLNO.

Příští program:

V 18.kole 2.ligy JV-Čechy přivítá tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 6.dubna od 16:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici  jihočeského soupeře, tým JISKRA Třeboň B