19.kolo 2.ligy ml.dorostenců JVČ: HÁZENÁ Rokycany - SPARTA 32:25 / 18:12 /

V sobotním druholigovém utkání 19.kola náš tým mladších dorostenců sice na body opět nedosáhl, v Rokycanech však podal hlavně ve 2.poločase dobrý výkon a byl domácím vyrovnaným soupeřem ...............

V sobotu 13.dubna čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 19.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém nastoupil od 14:00 hodin ve sportovní hale západočeského soupeře - týmu HÁZENÁ rokycany.

Před sobotním utkáním byl tým Rokycan v průběžné tabulce soutěže na 8.místě s 15 body / bilance: 17 - 7-1-9 /, naopak SPARTA poslední jedenáctá bez bodového zisku / bilance: 17 – 0-0-17 /. Na podzim zvítězil tým Rokycan v Kutné Hoře 29:36 a do sobotní domácí odvety nastupoval určitě v roli jasného favorita. .

Domácí v 5.minutě vedli 4:1, o 2 minuty později hosté dokázali snížit na 4:3. Ale v dalším průběhu 1.poločasu měli domácí přece jenom více ze hry, v 11.minutě ji vedli 8:3 a stejným rozdílem ještě v 18.minutě, kdy byl stav 11:6. Poté sice hosté snížili na 11:8, ale další minuty jasně patřily domácím, kteří do 28.minuty dokázali navýšit své vedení až na 18:10. V závěru hosté snížili na poločasových 18:12.

2.poločas byl ze strany hostů daleko povedenější, dokázali dokonce postupně snižovat vedení domácích a ve 49.minutě již ztráceli pouhé 3 branky, stav byl 25:22. Závěr utkání ale lépe zvládli domácí, kteří nakonec potvrdili roli favorita a získali oba body za vítězství v poměru 32:25.

Mladší dorostenci SPARTY podali v Rokycanech dobrý výkon a byli valnou část 2.poločasu domácím hodně vyrovnaným soupeřem. A i když na body opět nedosáhli, zaslouží si za předvedenou hru určitě uznání a pochvalu.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Kamenář 5, Kostrec 5, Šklíba 4, Hanuš 3, Čábelka 2, Němeček 2, Pektor O. 2, Hovorka 1, Stýblo 1 a Pánek O. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 7 – 4, SEDMIČKY: 1/1 – 7/7, ROZHODČÍ: Chmelíř - Pražák, DIVÁCI: 29.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Třetí zápas po sobě a opět velmi dobrý výkon, který bohužel nestačí na body. V této soutěži k bodům potřebujete plnou sestavu a stoprocentní výkon. Oboje nám bohužel v Rokycanech chybělo. Slabší den si vybrala levá spojka, ze začátku se nedařilo brankářům a výsledkem bylo jasné vedení domácích v poločase. Ale naši kluci se nevzdali, zabojovali  a sehráli velmi dobrý druhý poločas. Všechny je třeba pochválit za bojovnost a nasazení a je velmi dobře, že naše hra začíná získávat tvář a systém. Věřím, že v příští sezóně, kdy se trochu srovnají fyzické parametry hráčů, bude tento tým velmi úspěšný. Ještě bych zmínil, že dvojice rozhodčích toto utkání odřídila s velkým přehledem a v podstatě bezchybně, což na této úrovni nebývá běžné.

Ostatní výsledky 19.kola:

HBC Strakonice 1921 – JISKRA Třeboň B 28:30, TALENT Plzeň B - LOKOMOTIVA Vršovice 43:27, JISKRA Havlíčkův Brod - SOKOL Úvaly 27:29, LIONS Hostivice - 1.HC Pardubice 00:00, Sezimovo Ústí mělo VOLNO.

Příští program:

Ve 20.kole 2.ligy JV-Čechy přivítá tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 21.dubna od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici  jihočeského soupeře, tým HBC JVP Strakonice 1921