1.jarní kolo SL ml.dorostu: HÁZENÁ Mělník - SPARTA 24:34 / 12:17 /

První jarní utkání Středočeské ligy odehrál náš tým mladších dorostenců v neděli v Mělníku a odvezl si domů po dobrém výkonu zasloužené vítězství o 10 branek ..........


V neděli 13.října zahájil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora jarní část mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉ LIGY, když v utkání 1.kola nastoupil od 15:00 hodin ve sportovní hale týmu HÁZENÁ Mělník.

V podzimní části této soutěže startovala pouze čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým, dvoukolově. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

V zimní přestávce však byla podzimní část ukončena / byť se musí dohrát 2 odložená utkání a to Česká Lípa – Kutná Hora a Bělá – Kolín /, nyní na jaře se bude hrát soutěž nová. Do té se navíc přihlásil tým Mělníka a opět se bude hrát dvoukolově každý s každým. Jelikož ale bude soutěž neoficiální, je v ní povoleno půjčování hráčů mezi jednotlivými oddíly bez omezení !!!!!

A toho využil i náš oddíl, který se momentálně potýká s nedostatkem hráčů v této věkové kategorii. A tak tým do utkání v Mělníku doplnil kolínský Poulíček a 3 hráči Úval – Holčák, Patrik Pektor a Petráň. Jelikož neměl trenér Červenka v neděli k dispozici ani jednoho z brankářů, zaskočil na tomto postu Kail, který si nevedl vůbec špatně a svým výkonem také přispěl ke konečnému úspěšnému výsledku. K tomu ostatně výrazně dopomohli i všichni ostatní hráči, kteří v Mělníku v prvním jarním utkání nastoupili. Již v poločase si kutnohorský tým vytvořil solidní, pětibrankové vedení, které nakonec narostlo na konečný rozdíl 10-ti branek. Tým mladších dorostenců SPARTY si tak odvezl z Mělníka zasloužené vítězství v poměru 24:34.     

 

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jiří Červenka ?

Na první jarní zápas do Mělníka jsme bohužel kvůli různým důvodům vyrazili bez brankáře, v bráně musel tedy nastoupit Honza Kail, který si nevedl vůbec špatně a i díky jeho dobrému výkonu se nám podařilo zvítězit. V útoku se díky individuální kvalitě našich hráčů (především kluků z Úval) dařilo často prosazovat , což vedlo k poměrně vysokému počtu střelených branek na naší straně. Jako negativní naopak vidím slabší úroveň kombinační hry a vysoký počet technických chyb (oboje je bohužel dáno nízkou tréninkovou účastí). Obrana fungovala poměrně slušně (včetně zastupujícího brankáře Honzy Kaila), v zápase jsme obdrželi pouze 24 branek což je nejnižší počet v sezoně. Celkově bych chtěl všechny hráče pochválit a poděkovat jim za předvedený výkon. Snad v příštím týdnu dobře potrénujeme a podaří se nám zvítězit i v nadcházejícím zápase v Bělé pod Bezdězem.