2.jarní kolo SL ml.dorostu: SOKOL Bělá p.Bezdězem - SPARTA 31:36 / 16:15 /

V dnešním utkání 2.jarního kola Středočeské ligy předvedl náš tým mladších dorostenců solidní výkon a hlavně zlepšenou hrou ve 2.poločase si připsal druhé jarní vítězství ..........

V neděli 19.března čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora druhé jarní utkání mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém nastoupil od 12:00 hodin ve sportovní hale týmu SOKOL Bělá pod Bezdězem.

V podzimní části této soutěže startovala pouze čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým, dvoukolově. V zimní přestávce však byla podzimní část ukončena / musí se však dohrát 2 odložená utkání a to Česká Lípa – Kutná Hora a Bělá – Kolín /, nyní na jaře se bude hrát soutěž nová. Do té se navíc přihlásil tým Mělníka a opět se bude hrát dvoukolově každý s každým. Jelikož ale bude soutěž neoficiální, je v ní povoleno půjčování hráčů mezi jednotlivými oddíly bez omezení !!!!!

A toho v sobotním utkání využili oba trenéři, v týmu Bělé nastoupili 3 hráči z Úval, v týmu Kutné Hory dokonce 4 hráči z Úval plus nová posila z Ukrajiny Kyryl Ishchenko, který přijel z válkou zasažené vlasti do Kutné Hory za svými rodiči, kteří zde bydlí a pracují.

Jinak úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří vedli 2:0, 3:1 a po vyrovnání hostů na 3:3 v dalším průběhu 1.poločasu navýšili své vedení až na rozdíl 5 branek – ve 12.minutě byl stav 9:4, ve 14.minutě 10:5. A i v dalším průběhu prvního dějství si domácí stále udržovali několikabrankové vedení – postupně 11:7, 11:9, 12:11, 15:11 a ještě ve 23.minutě 16:12. Závěr poločasu však vyšel lépe hostům, kteří 3 brankami v posledních šesti snížili na poločasových 16:15.

Na začátku 2.poločasu nejprve hosté srovnali na 16:16, domácí ale 3 rychlými brankami odskočili na do 33.minuty 19:16. Ale v dalším průběhu utkání se karta začala obracet, hosté nejprve snížili na 19:18 a po vedení domácích 20:18 přešli 3 brankami v řadě ve 39.minutě poprvé do vedení 20:21. Domácí sice ještě dokázali vyrovnat na 21:21, ale další 3 branky v řadě znamenali vedení SPARTY 21:24, ve 47.minutě vedla 23:27 a v 55.minutě již 28:33. A pětibrankovým rozdílem nakonec SPARTA v Bělé zvítězila, skóre se pouze posunulo na konečných 31:36.

Přibližně 40 minut odchytal za kutnohorský tým hostující Slavík, cca 20 minut věkem ještě starší žák Niederle, oba podali spolehlivý výkon. Hráči v poli se nějakou dobu poznávali, hledali či sehrávali, s přibývajícím časem šla ale hra výrazně nahoru. Jednoznačně nejlepším hráčem i střelcem utkání byl Ishchenko, autor 11 branek, 7 jich přidal odchovanec SPARTY P.Pektor, po 5 Trlida a Vrbata. Ale pochvalu za předvedený výkon i úspěšný výsledek zaslouží i všichni ostatní, kteří v kutnohorském týmu v sobotním utkání v Bělé pod Bezdězem nastoupili.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Jiří Červenka ?

V prvním poločase jsme měli problémy hlavně v obraně, kdy jsme dostali příliš gólů z dálky ( včetně několika opravdu
smolných ) a z prostoru pivota. V útoku jsme se dopustili několika zbytečných technických, přesto jsme 1.poločas
prohráli pouze o branku. O poločase jsem trochu změnili systém obrany a hráče na jednotlivých postech a přece jen
se výsledek zápasu začal otáčet v náš prospěch s konečným vítězstvím o 5 branek. V zápase se výborně předvedla
naše nová posila Kiril Ishchenko, ale pochvalu si za předvedený výkon proto kvalitními soupeři zaslouží celý tým.
Doufám, že v příštím zápase v derby se Kolínem se nám podaří opět zvítězit .

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/, Slavík /br/ - Ishchenko 11, Pektor P. 7, Trlida 5, Vrbata 5, Pičman 4, Pavlík 2, Kail 1, Pícha 1, Kostrec a Pektor O. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Kábrt - Průžek.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 2.dubna, kdy nastoupí od 16:45 hodin v nové kolínské sportovní hale proti domácímu týmu HC Kolín.