2.jarní kolo SL ml.dorostu: SPARTA - SPARTAK Příbram 43:24 / 21:8 /

Ve včerejším odpoledním utkání Středočeské ligy se náš tým mladších dorostenců dočkal prvního vítězství v právě probíhající mistrovské sezoně, když doma zaslouženě porazil Příbram ..........

V neděli 23.dubna měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 2.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém přivítal od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici tým SPARTAK Příbram.

V podzimní části této soutěže startovalo 6 týmů – HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SLAVOJ Děčín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým s hrací dobou 2x30 minut. V zimní přestávce však Bělá pod Bezdězem svůj tým ze soutěže odhlásila a tak se jarní část dohraje pouze s 5 týmy.

Kutnohorský tým mladších dorostenců, jehož převážnou část kádru tvoří hráči z kategorie starších žáků, do nedělního utkání prozatím nebodoval, po podzimní části měl bilanci 5 - 0-0-5, v 1.jarním kole si připsal další porážku, tentokrát v hale vedoucího Mělníka 43:26. To jeho soupeř z Příbrami měl vyrovnanou bilanci 8 – 4-0-4 a na podzim SPARTU doma rozstřílel 52:35.

V neděli ale bylo všechno jinak. Hosté přijeli do Kutné Hory s pouhým 1 hráčem na střídání a od začátku na SPARTU nestačili. Domácí dobře začali, v 8.minutě vedli 4:1, ve 14.minutě 10:4. Hosté sice následně snížili na 10:6 a ve 21.minutě na 13:7, závěr poločasu byl plně pod kontrolou domácích, kteří nakonec první dějství ovládli jasným vedením 21:8.

A 2.poločas měl průběh podobný, domácí tým byl jasně lepší a hostům toho příliš nedovolil. Na hřiště se dostalo postupně všech 12 hráčů kádru a i když hosté dali 16 branek / oproti 8 v 1.poločase /, nijak výrazně to výsledek neovlivnilo. Kutnohorský tým bez problémů dovedl utkání do vítězného konce výsledkem 43:24 a vrátil svému soupeři podzimní porážku ještě o 2 branky vyšším rozdílem.

Střelecky se tentokrát nejvíce prosazovala dvojice  Pavlík - Pícha, která soupeři nasázela 26 branek, pochvalu za výkon i konečný výsledek – první vítězství v sezóně - však zaslouží i všichni ostatní, kteří v nedělním vítězném utkání nastoupili.

SESTAVA a BRANKY: Hudec Damián /br/, Niederle Matěj /br/ - Pavlík Matěj 15, Pícha Kryštof 11, Kostrec Jan 5, Šveněk Jan 4, Hanuš Václav 3, Kamenář Radim 3, Pektor Oliver 2, Hovorka Kamil, Hráček David a Pelikán Tomáš. Trenéři: Červenka Jiří – Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 5 – 3, SEDMIČKY: 3/3 – 7/5, ROZHODČÍ: Čapek - Dvořáček, DIVÁCI: 30.

Další program:

Třetí jarní mistrovské utkání STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 7.května a to v domácím prostředí sportovní haly Klimeška, ve které přivítá od 10:00 hodin tým SLAVOJE Děčín.