2.kolo SL ml.dorostu: HC Kolín - SPARTA 32:20 / 18:6 /

V dnešním dopoledním utkání náš tým mladších dorostenců nestačil v sousedském derby na domácí Kolín, který zvítězil jednoznačně o 12 branek ..........

V sobotu 25.září čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora  mistrovské utkání 2.kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém nastoupil od 8:45 hodin v nové kolínské sportovní hale v Borkách proti domácímu týmu HC Kolín.

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, čtyřkolově, 2x na podzim  a 2x na jaře. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Domácí Kolín byl od úvodních minut jasně lepší a tomu také odpovídalo průběžné skóre, v 6.minutě byl stav 3:0, v 8.minutě sice 3:2, ale v 18.minutě již 11:2 a ve 22.minutě již 14:4. A první poločas potom skončil vysokým vedením domácích o 12 branek v poměru 18:6.

Druhý poločas již byl brankově vyrovnaný a rozdíl ve skóre se nijak výrazně neměnil. Domácí si bezpečně udržovali vysoké vedení, které hosté dokázali v 56.minutě snížit pouze na rozdíl 9-ti brankový, stav byl 29:20. V závěru potom domácí 3 brankami stanovili konečný výsledek 32:20. V utkání zvítězili zaslouženě, měli velmi dobrého brankáře, celkem spolehlivou obranu a téměř polovinu jejich branek nastřílel Poulíček, autor 15 branek. To SPARTA nestačila hlavně v 1.poločasu, kdy byla ve všech herních činnostech horší a zlepšený výkon v poločasu druhém již na jednoznačném vítězství domácích nic nezměnil. Brankově se nejvíce prosazoval P. Pektor, autor 8 branek, po 3 přidali Veselý a Vrbata.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Jan Falge ?

Do zápasu s Kolínem jsme opět nastoupili v kombinované sestavě, naplno se projevil náš problém s tréninky. Kolín působil více sehraněji a méně chyboval. Od toho se výsledek odvíjel a soupeř nám brzy utekl. V druhém poločase přišlo přeci jen zlepšení. Zlepšila se obrana, začali jsme proměňovat šance, to ale souvisí i s výměnou soupeřova brankáře. Chci poděkovat hráčům z Úval, a naším starším žákům, kteří se nám nebáli proti staršímu soupeři vypomoci. Aby další zápas nevypadal podobně, tak musíme zlepšit tréninkovou morálku, doma se natrénovat nedá!

SESTAVA a BRANKY: Šubrt /br/, Tausig /br/ - - Pektor P. 8, Veselý 3, Vrbata 3, Kail 2, Pavlík 2, Niederle 1, Pektor O. 1 a Kostrec Trenéři: Červenka Jiří –Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 0 – 1/1, ROZHODČÍ: Pokorný - Lorenc.

Další utkání 2.kola: LOKOMOTIVA Česká Lípa – SOKOL Bělá pod Bezdězem 00:00 / hraje se 3.10. /

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 10.října, kdy přivítá od 15:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tým TJ LOKOMOTIVA Česká Lípa.