2.kolo SL ml.dorostu: SPARTA - SOKOL Bělá 27:28 / 14:16 /

Ve včerejším odpoledním utkání prohrál náš tým mladších dorostenců s Bělou o branku, když v průběhu druhé půle ztrácel již 7 branek. V závěru sice mocně dotahoval, na body však nedosáhl ..........

V neděli 2.října zahájil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora nový mistrovský ročník STŘEDOČESKÉ LIGY, když v utkání 2.kola přivítal ve sportovní hale Klimeška od 15:00 hodin tým SOKOL Bělá pod Bezdězem. V 1.kole před 14-ti dny měl sice kutnohorský tým nastoupit v Kolíně, utkání bylo na žádost hostů odloženo na prosinec.

Jinak v letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SLAVOJ Děčín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově podzim-jaro a hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Krom vedení 1:0 v úvodu utkání měl většinu prvního poločasu navrch hostující tým, který postupně vedl až 5 brankovým náskokem – 3:8, 6:11, 10:15, po snížení domácích ve 25.minutě na 14:15 nakonec skončil 1.poločas vedení hostujícího Sokola 14:16.

Od začátku 2.poločasu byli hosté opět herně lepší a postupně navyšovali své vedení. Ve 33.minutě vedli 14:18, ve 40.minutě 16:21 a ve 46.minutě dokonce 18:25. V dalším průběhu 2.poločasu ale přece jenom domácí tým zabojoval a postupně začal vysoké vedení hostů snižovat. Ve 49.minutě byl stav ještě 21:27, v 52.minutě 24:28 a v 55.minutě to již bylo dokonce o branku, stav byl 27:28. Ale i když scházelo do konce utkání ještě 5 minut a hráči SPARTY měli několik šancí na vyrovnání / včetně sedmičky v poslední minutě /, stav se již nezměnil. Oba body si tak z Kutné Hory odvezli hosté za jednobrankové vítězství 27:28.

Trenér SPARTY Jiří Červenka měl v nedělním utkání k dispozici kádr 13 hráčů, složený ze 6 mladších dorostenců + 7 starších žáků. Tým většinu utkání za soupeřem zaostával, až příliš chyboval a to byl jeden z důvodů těsné porážky. Příliš se nedařilo brankářům, i když Hudec v závěru několikrát podržel, střelecky se dařilo hlavně dvojici Kostrec – Trlida, ostatním již méně. Přesto zaslouží celý tým za bojovnost a nasazení – hlavně v závěrečné čtvrtině utkání pochvalu.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jiří Červenka ?

Zápas rozhodlo až příliš velké množství technických chyb na naší straně a neproměněné šance. Naopak velmi pozitivně hodnotím, že i přes nepříznivý vývoj zápasu kluci zápas nezabalili a naopak ho dokázali více než zdramatizovat. Pokud budeme s podobným nasazením hrát i další zápasy věřím, že přijdou už i body na naše konto.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Kostrec 9, Trlida 8, Pícha 4, Pavlík 2, Hanuš 1, Hráček 1, Kamenář 1, Pektor O. 1, Pelikán M., Pelikán T. a Šklíba. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 3 – 5, SEDMIČKY: 1/0 – 1/1, ROZHODČÍ: Ledvinka-Ransdorf, DIVÁCI: 25.

Další utkání 2.kola: Mělník – Kolín 35:25, Příbram– Děčín / hraje se 9.10. /.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 15.října, kdy nastoupí ve sportovní hale v Děčíně od 17:30 hodin proti domácímu týmu SLAVOJ Děčín.