2.kolo SP ml.dorostu: SPARTA - SPARTAK Příbram 39 : 39 / 20:14 /

V utkání 2.kola SP mladších dorostenců byla včera po obědě na Klimešce k vidění pořádná přestřelka, ve které padlo 78 branek a náš tým z ní "vydoloval" pouze bod ..........

V neděli 13.října čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 2.kola STŘEDOČESKÉHO PŘEBORU, ve kterém přivítal od 13:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici tým SPARTAKU Příbram.

V letošním ročníku této soutěže startuje pětice týmů – JISKRA Havlíčkův Brod, JISKRA Zruč nad Sázavou, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově, podzim - jaro. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Začátek utkání vypadal na jednoznačnou záležitost dorostenců SPARTY, když v 5.minutě vedli 5:0, v 7.minutě 8:1 a ve 13.minutě již 12:4. Hosté ale zabojovali, nejprve snížili do 18.minuty na 12:8 a tento rozdíl platil ještě ve 28.minutě, kdy byl stav 17:13. Do konce poločasu však domácí ještě zabrali a navýšili své vedení na rozdíl 6 branek, stav byl 20:14.

Začátek 2.poločasu byl celkem vyrovnaný, ve 34.minutě byl stav 22:16. Ale další minuty utkání patřily jasně hostům, kteří nejprve snížili na 22:19 a po 23 brance domácích 5 brankami v řadě přešli ve 39.minutě do vedení 23:24 / domácí úsek mezi 34.-39.minutou prohráli 1:8 /. Následně domácí 3x srovnali 1 brankové vedení hostů, kteří ale ve 43.minutě dokonce vedli o 2 branky – 26:28. Následovala však rychlá šňůra 4 branek SPARTY a ve 46.minutě byl stav 30:28. A divoká přestřelka s hrou „bez obran“ pokračovala, o čemž svědčí následující skóre -  30:30, 32:30, 33:31, 33:33, 35:33, 36:34 a v 56.minutě 37:36. Když v 57.minutě domácí zvýšili své vedení na 39:36, bylo to nadějné. Ale závět totálně pokazili a hosté 2 brankami v 58.minutě a jednou v 59.minutě dokázali srovnat na 39:39. V poslední minutě měli ještě oba soupeři šanci na vítězství / tu největší hosté, kteří již po závěrečném hvizdu neproměnili sedmičku /, branka již však nepadla a tak utkání skončilo dělbou bodů.

Trenéři SPARTY neměli tentokrát k dispozici příliš široký kádr / pouze 2 hráče na střídání do pole /, hlavní problém však byl v příliš propustné obraně. Ta byla, hlavně ve druhém dějství dost děsivá. A za ní to pak měli hodně těžké i oba brankáři. A to toho ještě Valeš dost pochytal. A tak přes výborný začátek je zisk 1 bodu určitě zklamáním. Ale pozor, hosté neměli daleko k vítězství, v utkání neproměnili krom jiného hnedle 5 sedmiček a hlavně ta rozhodující v samém závěru je určitě hodně mrzela. A tak nakonec byl bod pro kutnohorský tým vlastně ziskem !!!

V domácím kádru 10 hráčů nastoupilo 5 mladších dorostenců + 5 starších žáků / ti měli v nohách 2 sobotní utkání ve své kategorii /. Střelecky tým hodně podržel Klouček, spolu s ním Novotný, F.Novák a P.Pektor. To ostatním se v této činnosti nedařilo a i to byl jeden z důvodů konečného výsledku / i když na 39 vstřelených branek by se vyhrát mělo /.

Z týmu SPARTAKU byla jednoznačně nejlepší dvojice střelců Pekárek / 13 / a Němejc / 12 /.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jan Falge ?

Utkání jsme rozehráli velmi solidně, hezká byla hra celkově a tomu odpovídal i výsledek. Ovšem v zápase nastal zlom a nakonec jsme byli za bod rádi. Absolutně nám nefungovala obrana, hráči si nepomáhali a spoléhali se jeden na druhého. Házená je kolektivní sport a všichni musí hrát pro všechny, 39 nastřílených branek je krásné číslo ale stejný počet obdržených je děsivý, vizitka naší obrany. Brankáři to v takovém utkání nemají opravdu jednoduché. Pojďme na tento zápas rychle zapomenout a potrénovat na Ledeč. .

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/, Valeš /br/ - Klouček 12, Novotný M. 9, Novák F. 9, Pektor P. 6, Kail 2, Veselý 1, Rakaš a Novotný D. Trenéři: Falge Jan – Veselý Šimon.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 0, VYLOUČENÍ: 4 – 2, SEDMIČKY: 2/2 – 6/1, ROZHODČÍ: Deml / Pardubice / - Dvořáček / Praha /, DIVÁCI: 37.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 2.listopadu, kdy nastoupí od 10:30 hodin ve sportovní hale týmu KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou.