3.kolo 2.ligy MD: SPARTA - 1.HC Pardubice 28:36 / 11:18 /

V nedělním dopoledním druholigovém utkání náš tým mladších dorostenců nestačil na soupeře z Pardubic a odevzdal jim oba mistrovské body ..........

V neděli 5.října měl na programu tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 3.kola mistrovského ročníku 2.ligy SD-Čechy 2014/2015, ve kterém přivítal východočeského soupeře – 1.HC Pardubice. Utkání se hrálo ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou netradičně v neděli od 9,00 hodin / jinak zde má tým pravidelné hrací dny a časy – sobota od 16 hodin /. Oba soupeři měli po dvou kolech vyrovnanou bilanci: 1 vítězství a 1 porážku - SPARTA doma zvítězila nad Bělou p.B. 25:21 a prohrála v Lounech 24:32, Pardubice prohráli v Mostě 29:36 a doma porazili Liberec 36:35.

Vyrovnaná však byla pouze úvodní desetiminutovka nedělního utkání, ve které tým SPARTY dokázal ještě s hosty držet krok – 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:6 a ve 12.minutě byl stav 5:6. V dalším průběhu prvního dějství však herní převaha „perníkářů“ narůstala a narůstal také rozdíl skóre. V 15.minutě byl stav 6:10, ve 20.minutě 7:14 a poločas skončil vedením Pardubic 11:18.

A obraz 2.poločasu se příliš nezměnil. Hosté byli ve většině herních činností přece jenom lepší a postupně navyšovali svůj náskok, který narostl dokonce na rozdíl 12ti branek - 17:29, 18:30 a v 52.minutě na 21:33. V závěru utkání se přece jenom podařilo týmu SPARTY o něco snížit vysoké vedení hostů, Ti se však nakonec mohli radovat ze zaslouženého vítězství o 8 branek v poměru 28:36.

Mladší dorostenci SPARTY na pardubický tým v nedělním utkání nestačili, nedařilo se jim hlavně bránit střelce Skalického, který zaznamenal 16 branek. V této činnosti se z týmu SPARTY naopak nejvíce dařilo Špačkovi s Losineckým / dali 17 z 28 branek /, méně tentokrát Procházkovi, který dal ze hry pouze jedinou branku. Celkově byli hosté po většinu utkání lepší a oba body si odvezli zaslouženě.

SESTAVA a BRANKY: Ginter /br/, Kotěšovec /br/ - Špaček 11, Losinecký 6, Procházka 5, Veselý 3, Škalda 2,  Flachs 1 a Klapka. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 5/4 – 4/2, ROZHODČÍ: Navrátil / Veleň / - Studecký / Praha /, DIVÁCI: 21.

Ostatní výsledky 3.kola:

SOKOL Šťáhlavy – SOKOL Chrudim 41:13, SOKOL Vršovice – SOKOL Bělá p.Bezdězem 17:31, KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou – LOKOMOTIVA Louny 22:21, Liberec HANDBALL - LOKOMOTIVA Vršovice 42:16, HK BANÍK Most – TJ Náchod 31:19.

Příští program:

V neděli 12.10. zajíždí tým mladších dorostenců SPARTY k utkání 4.kola 2.ligy MD do Prahy, bude od 14,00 hodin hostem týmu LOKOMOTIVY Vršovice