3.kolo SL ml.dorostu: SLAVOJ Děčín - SPARTA 52:42 / 28:21 /

Ve včerejším podvečerním utkání sice náš tým mladších dorostenců nastřílel Děčínu 42 branek, na body to přesto nestačilo. Domácí jich totiž v rekordní kanonádě nastřílely ještě o 10 víc ..........

V sobotu 15.října měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 3.kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém nastoupil od 17:30 hodin ve sportovní hale v Keplerově ulici v Ústí nad Labem proti svému nejvzdálenějšímu soupeři, týmu SLAVOJ Děčín.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SLAVOJ Děčín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově podzim-jaro a hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Kutnohorský tým měl doposud odehrané pouze jedno utkání, když ve 2.kole doma prohrál s Bělou pod Bezdězem 27:28, to Děčín odehrál dvě utkání, v 1.kole zvítězil v Bělé pod Bezdězem 40:37, ve 2.kole prohrál v Příbrami 39:40.

Severočeský tým v obou utkáních dokázal, že se střílením branek nemá žádné potíže a to také dokazoval od úvodních minut v utkání se SPARTOU. Ta se také nedala zahanbit a tak byla k vidění mimořádná branková přestřelka. Ale přece jenom měli více ze hry domácí a to se také projevovalo ve vývoji skóre – v 10.minutě byl stav 10:5, ve 20.minutě 20:12 a v poločase vedli domácí již 28:21. Takové skóre je mnohdy za celé odehrané utkání, tedy za 60 minut, v sobotu stihly oba týmy za 30 minut nastřílet neuvěřitelných 49 branek !!!

A podobný průběh měl i poločas druhý, ve 40.minutě vedli domácí 36:26, v 50.minutě 43:32 a nakonec v rekordní přestřelce zvítězili zaslouženě o 10 branek v poměru 52:42.

V utkání na obou stranách jasně dominovala hra v útoku, naopak obranná činnost i výkony brankářů byly tentokrát výrazně horší.

Trenér SPARTY Jiří Červenka měl k dispozici kádr 10 hráčů, složený z 5 mladších dorostenců + 5 starších žáků, který za soupeřem přece jenom o něco zaostával. A tak jedním z mála pozitiv sobotního utkání bylo 42 nastřílených branek, za což se ve valné většině utkání neprohrává. Tentokrát však bylo všechno jinak, Děčín jich dal ještě o 10 víc a pobral oba body. Střelecky se opět nejvíce prosazovala dvojice Trlida – Kostrec, autoři 23 z celkových 42 branek svého týmu.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Jiří Červenka ?

Nastoupil proti nám kvalitní soupeř, který se prezentoval velmi rychlou házenou. Náš tým složený z půlky staršími žáky a navíc oslaben dalšími absencemi, ale odehrál dobrý zápas a snažil se soupeřem držet krok. Nakonec rozhodlo vysoké tempo hry soupeře. Přesto jsem především s útočnou hrou spokojen a snad to dokážeme využít i v dalších zápasech. Z mého pohledu velkou kaňkou zápasu byl výkon rozhodčích, kteří připustili velmi tvrdou hru, která vyústila i k naprosto zbytečným zraněním hráčů.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/ - Trlida 14, Kostrec 9, Pícha 6, Šklíba 4, Pektor O. 3, Hanuš 2, Kamenář 2, Pelikán M. 1 a Pelikán T. 1. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 7 – 1, SEDMIČKY: 2/2 – 3/3, ROZHODČÍ: Hart - Taborschi, DIVÁCI: 15.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 23.října, kdy nastoupí ve sportovní hale v Sedlčanech od 15:30 hodin proti týmu SPARTAK Příbram.