4.jarní kolo SL mladšího dorostu: SPARTA - HC Kolín 35:33 / 16:19 /

Dnes dopoledne zakončil náš tým mladších dorostenců mistrovský ročník Středočeské ligy překvapivým, ale zaslouženým vítězstvím nad druhým Kolínem ..........

V neděli 14.května měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání posledního jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém přivítal od 10:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici svého nejbližšího soupeře – sousedský tým HC Kolín.

V podzimní části této soutěže startovalo 6 týmů – HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SLAVOJ Děčín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hrálo se systémem každý s každým s hrací dobou 2x30 minut. V zimní přestávce však Bělá pod Bezdězem svůj tým ze soutěže odhlásila a tak se jarní část dohraje pouze s 5 týmy.

Kutnohorský tým mladších dorostenců nastupoval nedělního utkání s bilancí: 9 - 2-1-6, hosté na tom byli o hodně lépe, v průběžné tabulce byli druzí s bilancí : 9 – 7-0-2. V podzimním vzájemném, utkání, které se hrálo také v Kutné Hoře, Kolín SPARTU porazil jasně o 16 branek v poměru 36:20.

V nedělním dopoledním utkání posledního kola sice dorostenci SPARTY v prvních minutách vedli 1:0 a 2:1, v dalším průběhu však měli jasně navrch hosté. Ti do 8.minuty otočili na 2:5, později vedli 3:8, 4:12 a ve 20.minutě dokonce o 9 branek v poměru 6:15. Na to zareagoval trenér Falge změnou obrany a to přineslo viditelné zlepšení. Domácí snížili do 24.minuty na 10:15, ve 27.minutě byl stav 13:17 a do kabin se odcházelo za vedení Kolína o 3 branky v poměru 16:19.

Na začátku 2.poločasu domácí 2x snížili na rozdíl 2 branek, hosté následně zvýšili opět na rozdíl 3 branek, ve 34.minutě je stav 18:21. Poté v rozmezí 36.-41.minuty kutnohorští 4x snížili na rozdíl branky jediné a v polovině 43.minuty vyrovnali na 25:25. Hosté rychle odpověděli 2 brankami a odskočili na 25:27, později na 26:28 a po vyrovnání domácích na 28:28 ještě ve 49.minutě vedou 28:30. Poslední desetiminutovka utkání však jasně patří domácím. Ti nejprve 3 brankami v rozmezí 51.-53.minuty přecházejí do vedení 31:30 a po vyrovnání hostů na 31:31 dalšími 2 brankami odskakují v konci předposlední minuty na 33:31. Ale poslední minuta přináší další porci branek, zdaleka není rozhodnuto. Nejprve hosté v jejím úvodu snižují na 33:32, následně domácí zvyšují na 34:32 a hosté opět rychle snižují na 34:33. Poslední slovo však mají domácí, kteří brankou 10 vteřin před koncem upravují na konečných 35:33. V dramatickém utkání tak kutnohorští dorostenci zaslouženě porazili svého rivala z Kolína o 2 branky, když v průběhu 1.poločasu již 9 branek ztráceli. Ale velkou bojovností všech hráčů otočili nepříznivé skóre a nakonec se mohli radovat z vítězství. Paráda. Celý tým zaslouží za příkladnou bojovnost, nasazení i konečný výsledek velkou pochvalu.

SESTAVA a BRANKY: Hudec Damián /br/, Niederle Matěj /br/ - Kostrec Jan 8, Šklíba David 8, Šveněk Jan 7, Pícha Kryštof 5, Kamenář Radim 3, Pavlík Matěj 3, Hráček David 1, Hanuš Václav, Hovorka Kamil, Pektor Oliver, Pelikán Matěj a Pelikán Tomáš. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 5/3 – 2/2, ROZHODČÍ: Salák st. - Valeš, DIVÁCI: 38.

A zde je hodnocení trenéra SPARTY Jana Falgeho:

V nedělním zápase se sousedním Kolínem se nám nástup do zápasu nepovedl úplně dle představ, dělali jsme
ostudné chyby v přihrávkách, byli jsme pomalí v útoku i v obraně. V zápase nám hodně pomohla dvojitá přesilovka,
ve které jsme ukrojili první díl z náskoku soupeře. Po změně obraného systému, postupného zlepšení střelby,
rychlosti a tvrdosti jsme dotahovali a soupeře tak dostali pod tlak. S maximálním nasazením jsme ztracený zápas
přetavili do parádního vítězství. Otočit zápas z -9 na +2 se vidí málo kdy, a jsem rád, že jsem byl součástí příběhu.
Celý tým zaslouží uznání za nasazení a přístup, že takový zápas nevypustili. Většinu zápasu odchytal a
několika perfektními zákroky tým podržel Niederle, z hráčů v poli nejde vybírat, poděkování patří všem.
Pánové ještě jednou děkuji a smekám za tuto fantazii !!