5.kolo SL ml.dorostu: SPARTA - HÁZENÁ Mělník 20:40 / 8:22 /

Ve včerejším odpoledním utkání 5.podzimního kola náš tým mladších dorostenců opět nestačil na svého soupeře, v Mělníkem prohrál o "dvacet" a uzavírá bez bodového zisku tabulku ..........

V neděli 13.listopadu měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 5.kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška od 16:00 hodin tým HÁZENÁ Mělník.

Jinak v letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SLAVOJ Děčín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hraje se systémem každý s každým, dvoukolově podzim-jaro a hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.

Mělník, vedoucí tým soutěže byl od úvodních minut nedělního utkání jasně lepší a vývoj skóre to jednoznačně potvrzoval – ve 2.minutě byl stav 0:3, v 15.minutě 4:8, ve 20.minutě 5:12, ve 25.minutě 6:17 a první poločas skončil vysokým vedením hostů v poměru 8:22.

Druhý poločas měl podobný průběh, hosté postupně navyšovali své vedení až na konečný rozdíl 20 branek. Utkání tak skončilo vysokým vítězstvím hostujícího Mělníka v poměru 20:40.

Kutnohorský tým do utkání nastoupil bez nemocného Trlidy, nejlepšího střelce týmu, navíc v poslední minutě 1.poločasu obdržel za zcela zbytečný faul červenou kartu Pavlík a takto oslabený tým nemohl soupeři vůbec konkurovat.

Tým táhli svými brankami starší žáci KostrecHráčkem, to však bylo na soupeře přece jenom málo. Ale snaha se cení a mladý tým, složený z poloviny ze starších žáků zaslouží za ní určitě uznání.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Jiří Červenka ?

Do zápasu jsme nastoupili opět v oslabené sestavě, což se po vyloučení na konci 1.poločasu ještě zhoršilo.
Zápas byl aspoň dobrou prověrkou starších žáků na nadcházející kvalifikaci o Žákovskou ligu.
Máme před sebou ještě poslední zápas proti Kolínu a tam se pokusíme uspět.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Kostrec 8, Hráček 6, Pícha 4, Pektor O. 1, Šklíba 1, Kamenář, Pavlík, Pelikán M. a Pelikán T. Trenér: Červenka Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 4, Č.KARTY: 1 – 0, SEDMIČKY: 4/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Salák st. - Šnajdrová, DIVÁCI: 20.

Další utkání 5.kola: Děčín – Kolín 37:38, Bělá - Příbram 31:42.

Poslední podzimní utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 11.prosince, kdy přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 14:00 hodin v sousedském derby tým HC Kolín.