7.jarní kolo SL ml.dorostu: LOKO Česká Lípa - SPARTA 25 : 32 / 11:11 /

V dnešním odpoledním utkání Středočeské ligy náš tým mladších dorostenců podal v České Lípě dobrý výkon a po vyrovnaném poločase nakonec zvítězil o 7 branek ..........

V neděli 29.května čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora  mistrovské utkání 7.jarního kola Středočeské ligy, ve kterém nastoupil od 13:00 hodin ve sportovní hale týmu LOKOMOTIVA Česká Lípa.

V podzimní části této soutěže startovala čtveřice týmů – HC Kolín, LOKOMOTIVA Česká Lípa, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. V zimní přestávce však byla podzimní část ukončena, nyní na jaře se hraje soutěž nová. Do té se navíc přihlásil tým Mělníka a opět se hraje dvoukolově, každý s každým. Jelikož je ale soutěž neoficiální, je v ní povoleno půjčování hráčů mezi jednotlivými oddíly bez omezení maximálního počtu tří hostovaček !!!

Nedělní utkání v České Lípě bylo po dohodě obou oddílů odehráno jako náhrada za nesehrané utkání posledního podzimního kola, ke kterému tým SPARTY neodjel z důvodů nedostatečného počtu hráčů.

Začátek nedělního utkání byl hodně vyrovnaný, v 9.minutě byl stav vyrovnaný 3:3. O dvě minuty později přešli do vedení 5:3 domácí, následovala však 7 branková šňůra hostí, kteří do 21.minuty otočili na 5:10. Ale domácí v závěru prvního dějství zabojovali, nejprve snížili 3 brankami na 8:10 a po 11 brance hostí dalšími 3 brankami v řadě stanovili poločasový výsledek 11:11.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří rychle otočili na 11:13 a po snížení domácích na 12:13 čtyřbrankovou šňůrou v rozmezí 34.-37.minuty přešli do vedení 12:17. Ve 41.minutě sice domácí snížili na 15:18 a ve 43.minutě ještě na 16:20, další šňůra 3 branek hostí znamenala ve 46.minutě bezpečné vedení o 7 branek – 16:23. Ve zbývajících cca 14 minutách utkání již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách a sedmibrankovým rozdílem nakonec utkání skončilo. Kutnohorský tým si domů odvezl oba body za zasloužené vítězství v poměru 25:32.

Trenér SPARTY Jan Falge tentokrát nemohl tým doplnit o hráče z týmu starších žáků / ti se podíleli na domácím školení trenérů / a tak mu vypomohli 3 hráči sousedského Kolína – Jech, Poulíček a Zahradník. A i díky této pomoci tým odvedl solidní výkon a zaslouženě v utkání zvítězil.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jan Falge?

V zápase jsme měli k dispozici pouze jednoho hráče na střídání. Fyzická kondice nám naštěstí není cizí, a tak hráči pěknou porci minut vydrželi. První poločas jsme hráli vytaženou obranu, kterou soupeř svým pohybem často až příliš snadno přehrával. V druhé půli došlo ke změně, obrana se zatáhla, hráči si více pomáhali a přidali i na důrazu. V bráně předvedl několik pěkných zákroků ( náskoky z šesti metrů, sedmimetrový hod) Damián Hudec. Ten nám vypomohl na poslední chvíli, když den před odjezdem se ze zápasu omluvil náš gólman, velmi nezodpovědné chování. V útoku nás na spojkách táhla trojce Pektor, Ishchenko a Poulíček. Pěkný a bojovný výkon předvedl i Pavlík a Pícha. Kdyby jsme v utkání nedělali zbytečné chyby a hráli více v klidu, tak by brankový rozdíl byl podstatně větší. To ale souvisí s tréninky, které nás trápí celý rok. Týmu přeji do posledního domácího utkání hodně štěstí!!

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/ - Poulíček 10, Ishchenko 8, Pektor P. 6, Pavlík 4, Pícha 2, Jech 1 a Zahradník 1. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 5 – 4, SEDMIČKY: 3/2 – 1/0, ROZHODČÍ: Novotný Vilém.

Poslední jarní mistrovské utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY za týden doma, v neděli 5.června přivítá od 10:00 hodin na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tým HÁZENÁ Mělník.