OBLASTNÍ PŘEBOR dorostenců.

Třetí jarní mistrovský turnaj OBLASTNÍHO PŘEBORU dorostenců proběhl na našem hřišti, byl však poznamenán neúčastí týmu Bělé p.Bezdězem............

Včera – v sobotu 26.dubna proběhl na našem hřišti v Tyršově ulici na Žižkově třetí jarní mistrovský turnaj OBLASTNÍHO PŘEBORU dorostenců. Z pěti účastníků soutěže měl tentokrát volno Mělník, ostatní čtyři týmy – Bělá p.B., Kutná Hora, Praha Vršovice a Zruč n/S. se měly utkat v turnaji systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 20 minut.

Bohužel tým Bělé p.Bezdězem se nedostavil / jeho utkání budou zkontumována / a tak se v sobotním mistrovském turnaji v Kutné Hoře hrála pouze tři utkání.

Náš tým dorostenců pod vedením trenéra V.Šnajdra si nevedl v domácím prostředí příliš úspěšně. Většině hráčů se nedařilo herně a výsledky také neodpovídaly představám trenéra.

V prvním sobotním utkání v „okresním derby“ s JISKROU Zruč se nakonec radovali z dvoubrankového vítězství hosté, když již v poločase měli náskok 2 branek.

Ve druhém utkání se celý 1.poločas naši chlapci trápili s pražským SOKOLEM Vršovice, teprve ve druhém přišlo jisté zlepšení a také očekávané vítězství.

Třetí sobotní utkání mělo být s Bělou p.Bezdězem, zde je jasná kontumace 12:0 ve prospěch našeho týmu.

V průběžné tabulce soutěže patří našim dorostencům nadále 1.místo, již však o jediný bod před druhou JISKROU Zruč n/S. Ta však má k dobru 3 utkání a je jasným kandidátem na celkové vítězství v přeboru !!

A jak hodnotil trenér Vít Šnajdr výkony svých svěřenců v sobotním turnaji ?

„domácí turnaj kutnohorským dorostencům příliš nevyšel. Pro zranění nehráli Polívka a Horníček a i proto byl tým doplněn pěti staršími žáky.

První zápas se Zručí mohl hodně napovědět o celkovém vítězi soutěže. Domácí do něj vstoupili lépe a po většinu prvního poločasu si udržovali jedno až dvou brankový náskok. Bohužel se při tom nevyvarovali zbytečných chyb, nedokázali odskočit na vyšší rozdíl a soupeř v závěru poločasu otočil skóre. Ve druhém poločase již hosté plně převzali iniciativu a zápas v podstatě až do konce kontrolovali. Sparta na zvrat neměla a dokázala pouze snížit na rozdíl dvou gólů.

Sparťanům v tomto utkání chybělo hlavně nasazení a bojovnost, obrana byla příliš prostupná a v útoku hráli bez nápadu a bez pohybu. Ani brankář Červenka neměl svůj den a i proto si dorostenci velmi ztížili cestu za vítězstvím v soutěži.

Ve druhém zápase tým pokračoval v mizérii, hrál bez nasazení a celý první poločas dotahoval náskok soupeře. Teprve ve druhém poločase dokázali dorostenci zlepšit hru v útoku  a dotáhnout zápas k povinnému vítězství.

Jediným pozitivem celého turnaje byla slibná hra některých starších žáků. Chválit jmenovitě nikoho nelze, není za co. Bohužel se zranil kapitán Hájek a pravděpodobně bude chybět na dalším turnaji“.