2.jarní kolo 1.SL mladších žáků - turnaj v Hostivicích.

Dnes odehrál náš tým mladších žáků další 2 utkání 1.Středočeské ligy v Hostivicích a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky ...............

V neděli 14.dubna odehrál kutnohorský tým mladších žáků další dvě jarní utkání v rámci druhého mistrovského turnaje 1.STŘEDOČESKÉ LIGY mladšího žactva a to ve sportovní hale v Hostivicích.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startovalo v podzimní části 13 týmů AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora.

Podzimní část se hrála turnajovým způsobem a týmy byly rozděleny do 3 skupin. Skupina A – Bělá, Ml.Boleslav, Poděbrady a Úvaly A, skupina B – Kolín, Mělník, Úvaly B a Zruč, skupina MIX – Hostivice, Kostelec, Kutná Hora, Libčice a Příbram. Po odehrání 6 podzimních kol postoupily z každé skupiny týmy z 1. a 2.místa do jarní finálové 1.ligy, ostatní týmy se utkají ve 2.lize / v ní navíc bude hrát Kolín B a Úvaly C /.

Do 1.ligy postoupily týmy – SOKOL Úvaly A, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Úvaly B, LIONS Hostivice a SPARTA Kutná Hora. Nyní na jaře se v ní odehraje 6 kol, střídavě u každého účastníka. A v každém kole čeká každý tým 2-3 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkem odehrají všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

V nedělním hostivickém turnaji 1.ligy čekala tým SPARTY Kutná Hora 2 utkání, a to od 11:45 hodin s domácím LIONS Hostivice od 13:15. s týmem HÁZENÁ Poděbrady.

A domů se kutnohorský tým mladších žáků vrátil s vyrovnanou bilancí 1 těsného vítězství a 1 vysoké porážky. Do tabulky si tak připsal první 2 body.

V prvním utkání vůbec nestačil na domácí Hostivice, se kterými prohrával již v poločase o 12 branek, nakonec soupeři podlehl jednoznačně a vysoko o 24 branek.

V tom druhém vedl nad Poděbrady v poločase o branku, ve druhém hosté skóre otočili a ještě 4 minuty před koncem vedli o 2 branky. Závěr však vyšel kutnohorskému týmu parádně a v samém závěru vybojoval 1 brankové vítězství.

Kutnohorskému týmu mladších žáků ani druhý jarní mistrovský turnaj herně příliš nevyšel, ve druhém nedělním utkání však v závěru zabojoval a dokázal nepříznivý vývoj otočit. A za to mu určitě patří poděkování a uznání.

Sestava a branky SPARTY celkem:

Buňka /br/ - Wiesner 9, Kolář Š. 6, Janata 3, Kaucner V. 2, Lebeda O. 2, Olyšar 2, Pařízek Dan., Pařízek Dav. A Tuhý. Trenéři: Salák Alois ml. - Sušanka Martin.

Další výsledky hostivického turnaje:

Úvaly A – Hostivice 24:22, Úvaly B – Zruč 20:6, Poděbrady - Hostivice 10:17, Úvaly A – Zruč 36:11, Poděbrady - Úvaly B 15:20, Úvaly B – Úvaly A 19:21.

A jak hodnotil dvě nedělní utkání trenér SPARTY Alois Salák ml. ?

Na turnaj do Hostivic jsme odjížděli s 8 mladšími žáky. Svou premiéru si na turnaji užili minižáci bratři Pařízkovi. Ostatní hráči jsou zranění nebo nemocní, a i přítomnému Štěpánovi Kolářovi nebylo dobře a často střídal. V zápase proti Hostivicím jsme propadali ve hře jeden na jednoho a to v obranné činnosti a z toho plynulo časté vyloučení a hra v oslabení. V zápase proti Poděbradům jsme se snažili využít rychlého Matěje Janaty a Jakuba Wiesnera. Celý zápas jsme se přetahovali se soupeřem o 1 branku až se nám to v závěru povedlo dovést do vítězného konce. V každém případě všichni zúčastnění hráči zaslouží pochvalu a všem marodům přeji brzké uzdravení a brzký návrat na hřiště.

Ve 3.jarním turnaji finálové skupiny Středočeské ligy čekají tým mladších žáků SPARTY v sobotu 27.dubna v Úvalechch opět 2 utkání, od 12:45 proti domácímu SOKOLU Úvaly B a od 14:15 proti LIONS Hostivice.