3.jarní kolo 1.SL mladších žáků - turnaj v Úvalech.

V dnešních 2 utkáních 3.jarního kola 1.Středočeské ligy se našemu týmu mladších žáků výsledkově nedařilo, v obou prohrál a domů se vrátil bez bodového zisku ......................

V sobotu 27.dubna odehrál kutnohorský tým mladších žáků další dvě utkání v rámci třetího jarního mistrovského turnaje 1.STŘEDOČESKÉ LIGY mladšího žactva a to ve sportovní hale v Úvalech.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startovalo v podzimní části 13 týmů AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora.

Podzimní část se hrála turnajovým způsobem a týmy byly rozděleny do 3 skupin. Skupina A – Bělá, Ml.Boleslav, Poděbrady a Úvaly A, skupina B – Kolín, Mělník, Úvaly B a Zruč, skupina MIX – Hostivice, Kostelec, Kutná Hora, Libčice a Příbram. Po odehrání 6 podzimních kol postoupily z každé skupiny týmy z 1. a 2.místa do jarní finálové 1.ligy, ostatní týmy se utkají ve 2.lize / v ní navíc bude hrát Kolín B a Úvaly C /.

Do 1.ligy postoupily týmy – SOKOL Úvaly A, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Úvaly B, LIONS Hostivice a SPARTA Kutná Hora. Nyní na jaře se v ní odehraje 6 kol, střídavě u každého účastníka. A v každém kole čeká každý tým 2-3 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkem odehrají všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

V sobotním úvalském turnaji 1.ligy čekala tým SPARTY Kutná Hora 2 utkání, a to od 12:45 hodin s domácím SOKOLEM Úvaly B od 14:15. s týmem LIONS Hostivice.

A domů se kutnohorský tým mladších žáků vrátil bez bodů, na své soupeře nestačil herně ani fyzicky a v obou utkáních vysoko prohrál.

V prvním utkání prohrál o 10 branek s domácími Úvaly B, když již v poločase vedl soupeř o 8 branek. A mírné zlepšení v poločase druhém již nic na prohře nezměnilo.

V tom druhém vůbec nestačil na Hostivice, v poločase prohrával již o 14 branek a konečný rozdíl byl 17-ti brankový. Soupeř byl jednoznačně lepší po všech stránkách.

Kutnohorskému týmu mladších žáků tak ani třetí jarní mistrovský turnaj 1.Středočeské ligy herně a hlavně výsledkově vůbec nevyšel, oba soupeři byli jednoznačně lepší. V průběžné tabulce soutěže tak má na svém kontě po odehrání 3.jarních kol a 6 zápasů stále pouhé 2 body a je pátý.