6.jarní kolo 1.SL mladších žáků - turnaj ve Zruči nad Sázavou.

V sobotu zakončil náš tým mladších žáků ve Zruči nad Sázavou jarní část 1.Středočeské ligy posledními 3 zápasy, nedokázal v nich však ani jednou bodovat .................

V sobotu 8.června odehrál kutnohorský tým mladších žáků na venkovním hřišti házené ve Zruči nad Sázavou tři utkání, tentokrát v rámci posledního - šestého jarního mistrovského turnaje 1.Středočeské ligy mladšího žactva.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startovalo v podzimní části 13 týmů AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora.

Podzimní část se hrála turnajovým způsobem a týmy byly rozděleny do 3 skupin. Skupina A – Bělá, Ml.Boleslav, Poděbrady a Úvaly A, skupina B – Kolín, Mělník, Úvaly B a Zruč, skupina MIX – Hostivice, Kostelec, Kutná Hora, Libčice a Příbram. Po odehrání 6 podzimních kol postoupily z každé skupiny týmy z 1. a 2.místa do jarní finálové 1.ligy, ostatní týmy se utkají ve 2.lize / v ní navíc bude hrát Kolín B a Úvaly C /.

Do 1.ligy postoupily týmy – SOKOL Úvaly A, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Úvaly B, LIONS Hostivice a SPARTA Kutná Hora. Nyní na jaře se v ní odehraje 6 kol, střídavě u každého účastníka. A v každém kole čeká každý tým 2-3 utkání s hrací dobou 2x15 minut. Celkem odehrají všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

V sobotním - posledním turnaji 1.ligy tedy čekala tým mladších žáků SPARTY Kutná Hora tři utkání, a to od od 9:00 proti vedoucím Úvalům A, od 11:15 proti třetí Zruči nad Sázavou a od 13:30 proti čtvrtým Úvalům B.

A domů se vrátil bez bodového zisku, na své soupeře herně nestačil a ve všech třech utkáních odešel celkem jasně poražen. A nyní k jednotlivým výsledkům podrobněji.

V úvodním utkání prohrál s již jistým vítězem 1.ligy - Úvaly A o 9 branek, když v poločase byl rozdíl již sedmibrankový. O něco lepší výkon v poločase druhém nic na zaslouženém vítězstvím favorita nezměnil.

Ve druhém utkání nestačil na okresního rivala – Zruč nad Sázavou, se kterou prohrál vysoko o 14 branek, po poločasovém vedení Jiskry o 4 branky. Domácí tým byl hlavně ve druhé polovině utkání jednoznačně lepší.

A ani poslední třetí utkání na mizerné bilanci kutnohorského týmu nic nezměnilo, v tom prohrál s Úvaly B o 4 branky, když v poločase ztrácel pouze branky dvě.

Nejvíce branek tentokrát nastřílel Štěpán Kolář, o ostatní branky se podělilo dalších 11 hráčů z poměrně vyrovnaného kádru, ze kterého však nikdo výrazněji nevynikl.

Přesto zaslouží tým mladších žáků SPARTY za  výkony v celé sezoně poděkování a pochvalu. Oproti podzimním výkonům a výsledkům v základní skupině MIX / 2.místo a postup / však byly ty jarní v lepší výkonnostní skupině 1.Středočeské ligy o poznání horší. Soupeři v ní byli zkrátka lepší.