Kvalifikace Házenkářského desetiboje mladších žáků.

V sobotu 15.ledna 2022 uspořádal Středočeský krajský svaz házené ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici v Kutné Hoře kvalifikační turnaj „A“ skupiny středočeských týmů z kategorie mladších žáků v Házenkářském desetiboji ……….


1.kola středočeské kvalifikace se měla v Kutné Hoře zúčastnit čtveřice týmů, mající statut SpS - JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly a domácí SPARTA Kutná Hora. Tým Hostivic však na poslední chvíli svou účast z důvodů karantény zrušil. A tak pouze trojice týmů – Kutná Hora, Úvaly a Zruč si to mezi sebou rozdala o jedno postupové místo do Regionální kvalifikace, která proběhne 26.března v Mělníku za účasti 2 zástupců Středočeského, 1 Libereckého a 1 Ústeckého kraje. A z ní následně postupuje pouze vítěz na Mistrovství ČR.

Samotné MČR je dvoudenní turnaj, ve kterém je nutné absolvovat deset - s házenou úzce spojených disciplín: utkání v házené s nařízenou osobní obranou, střelba shot-outů, utkání v házené, aktivita hráčů, hod míčem na dálku, odraz snožmo, rychlý běh 2x15 metrů, přesná střelba, překážková dráha a fair play.