7.kolo SL mladších žákyň - turnaj v Poděbradech.

Dnes dopoledne zahájil náš tým mladších žákyň v Poděbradech jarní část Středočeské ligy prvními 2 zápasy a s bilancí 1 vítězství a 1 porážky si do tabulky připsal 2 body ..............


V sobotu 24.ledna zahájil tým mladších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora jarní část Středočeské ligy, když se ve sportovní hale v Poděbradech v rámci 7. kola střetl nejprve od 9:00 s domácími Poděbrady a ihned poté od 9:55 s Turnovem

V letošním ročníku této soutěže startuje 9 týmů – 1.HK Dvůr Králové nad Labem, HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora a TJ JM Chodov. Hraje se turnajovým způsobem, i na jaře proběhne 6 kol a v každém 3 mistrovské turnaje střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 2 utkání s hrací dobou 2x18 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony opět 12 utkání.

Tým mladších žákyň SPARTY, který přezimoval v průběžné tabulce soutěže na výborném 2.místě, si v úvodním jarním mistrovském turnaji v Poděbradech vedl výsledkově tak půl na půl, v prvním utkání dokázal zvítězit, v tom druhém však celkem zbytečně prohrál a domů se vrátil se ziskem 2 bodů.

V prvním utkání vedl nad domácími Poděbrady v poločase již o 10 branek a nakonec soupeře porazil jasně o 18 branek.  

Ve druhém utkání proti Turnovu držel v poločase ještě nerozhodný stav, nakonec ale soupeř zvládl daleko lépe 2.poločas a zvítězil sice překvapivě, ale zaslouženě o 6 branek.

Kolektiv kutnohorských mladších žákyň zaslouží za předvedenou hru i výsledek v sobotním prvním utkání určitě pochvalu, v tom druhém už to tak slavné nebylo. Ale v průběžné tabulce soutěže drží nadále po 14 odehraných utkáních skvělé 2.místo.

Nejvíce branek v sobotních utkáních nastřílela dvojice Plačková – Svobodová a zdatně je doplňovala další dvojice Špírová, Jelšovková. Ostatním se dařilo v této činnosti již méně.

 

Jednotlivé výsledky SPARTY :

HÁZENÁ Poděbrady

SPARTA

1 8  :  3 6

11 : 21

TJ Turnov

SPARTA

2 1  :  1 5

10 : 10

 


SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Štípková /br/ - Plačková 15, Svobodová 14, Špírová 10, Jelšovková 8, Faltýnová E. 2, Faltýnová A. 1, Kožnárová 1, Křečková, Netolická a Pečimuthová. Trenérky: Pařízková Ivona, Svobodová Michaela, Špírová Eva.

 

Další výsledek turnaje v Poděbradech:

Poděbrady – Turnov 13:39.

 

A jak hodnotila dvě úvodní jarní utkání trenérka SPARTY Ivona Pařízková ?

První utkání proti domácím Poděbradům mělo od úvodu jasný náboj. Naše hráčky vlétly na hřiště s velkou energií, výborně bránily, byly rychlé v přechodu do útoku a postupně si vybudovaly rozhodující náskok. Soupeři nedaly šanci se nadechnout a utkání dovedly s přehledem do vítězného konce.

Druhý zápas s Turnovem byl naopak pořádný boj až do posledních minut. V první půli se hrálo dlouho vyrovnaně, oba týmy se přetahovaly o každý míč a rozhodovalo několik detailů. Po změně stran byl Turnov o něco důraznější a dokázal své šance proměnit, zatímco naše hráčky musely dotahovat. I přes velkou snahu a bojovnost tentokrát výhra nevyšla, ale zápas měl tempo, emoce a ukázal, že jarní část soutěže nebude jednoduchá. 

 

Další program:

Mistrovský turnaj dalšího, v pořadí 8.kola STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým mladších žákyň SPARTY v sobotu 28.března ve sportovní hale ve Dvoře Králové nad Labem, kde narazí na vedoucí Dvůr Králové a třetí Hostivice.