10.kolo 2.ligy mužů JVČ: LOKO České Budějovice - SPARTA 40:19 / 20:10 /

V sobotním druholigovém utkání náš tým mužů v neúplné sestavě s jedním hráčem na střídání za domácím favoritem jasně zaostával a byl bez nadějí na lepší výsledek ..........

V sobotu 26.listopadu čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání předposledního 10.kola 2.ligy mužů JVČ, ve kterém nastoupil od 17:00 hodin ve sportovní hale týmu TJ LOKOMOTIVA České Budějovice. Domácí byli před tímto utkáním v průběžné tabulce na 3.místě s bilancí : 8 – 5-2-1 a ziskem 12 bodů, SPARTA na 10.místě s bilancí : 8 – 1-1-6 a ziskem 3 bodů. S ohledem na postavení v tabulce i bilanci vzájemných utkání nastupovala Lokomotiva v sobotním domácím utkání určitě v roli vysokého favorita.

Navíc SPARTA odjela k utkání značně oslabena s pouhým 1 hráčem na střídání / tím byl minulý týden padesátiletý trenér Vít Šnajdr / a o to měl domácí favorit jednodušší. Přesto SPARTA nerozehrála utkání špatně, v úvodu vedla 0:1, 1:2 a 2:4, později srovnala na 5:5, 7:7 a ještě v 17.minutě byl stav pouze 9:8 pro domácí. Ovšem zbývající minuty prvního dějství již patřily jasně domácím, kteří nakonec odcházeli do kabin s poločasovým vedením o 10 branek v poměru 20:10.

2.poločas byl podobný závěru toho prvního, domácí tým byl ve všech herních činnostech jasně lepší a bez problémů dovedl utkání do zaslouženého a vysokého vítězství o 21 branek v poměru 40:19. Hráčům SPARTY postupně docházely síly, nedařilo se v obraně a ani v útoku a tak konečný výsledek nebyl až tak překvapivý. V této sestavě tým bohužel na lepší výsledek neměl.

Valnou většinu utkání odchytal Valeš, připsal si 10 zákroků a měl úspěšnost 21,3%. Na krátký úsek 2.poločasu ho nahradil Šnajdr, ze 3 střel inkasoval 3 branky.

Hráčům v poli nelze upřít snahu, soupeř byl ovšem výrazně lepší. V útoku tentokrát nebylo až tolik technických chyb - celkem 12, oproti tomu v obraně 13 zisků míčů, ale pouze 1 blok. O zakončení se hráči SPARTY pokoušeli dost často, ovšem mnohdy bez razance či lepšího umístění. Celkově měl totiž tým střelbu 59 - 19 = mizivá úspěšnost pouze 32,2%. 6 střel skončilo v blocích domácí obrany, 3 šly mimo, hned 8 jich skončilo na tyčích domácí branky a 23 jich pochytal domácí brankář. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: hrající trenér Šnajdr 2-2, Jeníček 17-7, Polívka 5-2, Hovorka 9-3, Ishchenko 18-5, Fišera 3-0 a Felis 5-0.

Domácí brankář si tedy připsal 23 zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Potůček, autor 10 branek, šest jich přidal Jirák, po čtyřech Dvořák, Kadlec a Mráz.

A jak hodnotil sobotní utkání hrající trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Tento zápas se mi hodnotí hodně špatně. Hráči, které bych mohl nazvat sedmi statečnými se určitě snažili a dřeli, ale hrát proti tak kvalitnímu celku jako jsou Budějovice v sedmi lidech prostě nejde. Do patnácté minuty jsme drželi krok, ale pak nás soupeř předčil prakticky ve všem. A jak nám ubývaly síly, tak převaha soupeře narůstala. Výsledkem je letošní nejvyšší porážka. Doufám, že proti Třeboni se sejdeme ve větším počtu a odehrajeme kvalitní zápas.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Jeníček 7, Ishchenko 5, Hovorka 3, Polívka D. 2, Šnajdr 2, Felis a Fišera. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 4, SEDMIČKY: 1/1 – 1/0, ROZHODČÍ: Holátová - Knytlová, DELEGÁT: Sovová, DIVÁCI: 60.

Ostatní výsledky 10.kola:

HBC Strakonice 1921 „B“ - SOKOL Dolní Cerkev 42:34, JISKRA Třeboň – LOKO Vršovice 33:18, SOKOL Úvaly - SOKOL Nové Veselí „B“ 26:37, 1.HC Pardubice - JISKRA Havlíčkův Brod 30:22, SK SLAVIA Praha – měla VOLNO.

Další program:

Podzimní část 2.ligy mužů JVČ zakončí tým SPARTY Kutná Hora v neděli 4.prosince domácím utkání posledního 11.kola, ve kterém přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17:00 hodin dalšího jihočeského soupeře, tentokrát druhý tým tabulky - JISKRU Třeboň.