11.kolo 2.ligy mužů: HK SLÁVIA Praha - SPARTA 26:32 / 10:17 /

Včera v podvečer zakončil náš tým mužů podzimní část 2.ligy překvapivým, ale zaslouženým vítězstvím na palubovce pražské Slávie, když hlavně v 1.poločase domácí jasně přehrával ..........

V neděli 8.prosince zakončil tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora podzimní část mistrovské sezóny 2.LIGY mužů JV Čechy 2019-2020, když v utkání 11.kola nastoupil od 17:00 hodin ve sportovní hale zkušeného týmu HK SLAVIA Praha.

Tým SLAVIE byl před nedělním utkání v průběžné tabulce na 5.místě s 11 body. Disponuje kádrem zkušených hráčů a body doma jen tak nerozdává. Sice ve 2.kole doma podlehla 24:32 Úvalům, poté porazila Sezimovo Ústí 33:28, České Budějovice 32:29 a Pardubice také 32:29. V loňské sezóně pražský tým doma porazil SPARTU celkem jednoznačně 36:26. A tak kutnohorský tým čekal v neděli v podvečer velmi silný soupeř.

Ale začátek utkání vyšel SPARTĚ parádně, výborně pracovala celá obrana na čele s brankářem a dařilo se i v útoku. A tak v 6.minutě vedla 0:3 a ve 14.minutě 1:6. A to ještě v první desetiminutovce neproměnili jasné tutovky Hovorka a bratři Polívkové. Následně domácí sice do 18.minuty snížili na 5:8, SPARTA však pokračovala ve výborném kolektivním výkonu a ve 22.minutě vedla 5:11, na začátku 29.minuty již 8:15 a stejným, tedy sedmibrankovým rozdílem nakonec i 1.poločas skončil, skóre se jenom posunulo na stav 10:17. Vysoké vedení SPARTY po úvodních třiceti minutách bylo sice překvapivé, ale naprosto zasloužené, domácím toho moc nedovolila.

Na začátku 2.poločasu nic nenasvědčovalo nějakému obratu v utkání. Nejprve padaly branky rovnoměrně na obou stranách, ve 40.minutě vedla SPARTA dokonce o 8 branek – 13:21, ve 42.minutě 15:22 a ve 48.minutě ještě bezpečně o 6 branek – 18:24. Ale stačilo několik zbytečných ztrát v útoku a zahození tutovek / při některých se ovšem slávistický brankář vytáhl / a zkušený domácí tým vycítil šanci. Ten nejprve 3 brankami v řadě snížil na tříbrankový rozdíl, na 21:24 a v 52.minutě na 22:25, v 54.minutě dokonce na rozdíl 2 branek, na 24:26 a stejný rozdíl platil ještě o minutu později, kdy byl stav 25:27. SPARTA však v této nepříjemné situaci zvládla ubránit útok domácích, kterým měli možnost snížit na kontaktní jednu branku, a naopak z protiútoku trestala. 2 rychlými brankami odskočila na 25:29 a po 26 brance domácích v 58.minutě 3 brankami v závěrečných dvou minutách stanovila konečný výsledek na 26:32. Oba důležité body tak putovaly do Kutné Hory zaslouženě, SPARTA byla podstatnou část utkání lepší a hlavně - celý první poločas a závěr zvládla na jedničku. Bravo, výborný konec podzimní části druholigové sezóny.

Většinu utkání odchytal Hroch, připsal si 12 zákroků a měl solidní úspěšnost 36,4%. Malou část 2.poločasu odchytal hrající trenér Šnajdr, z 5 přímých střel inkasoval 5 branek a měl tedy 0 úspěšnost. Navíc zbytečným komentářem a následným vyloučením tým v době, kdy domácí dotahovali, zbytečně oslabil. Hráči v poli podali celkově velmi dobrý výkon a to hlavně v obraně. Ta si sice připsala pouhé 3 bloky, k tomu ale také 12 získaných míčů. A na základě toho se dařilo přecházet do rychlých protiútoků. Ovšem a to hlavně ve 2.poločase přišlo několik zahozených jasných šancí a to domácí dost nakoplo. Naštěstí závěr zvládli hráči SPARTY na výbornou. A jak se dařilo v útoku? 100% střelbu měl tentokrát Falge 3-3, dále Hovorka 6-5, Pícha 5-4, Veselý M. 4-3, Polívka P. 5-3, Šimůnek 13-7, Polívka D. 14-6 a Jeníček 3-1. Horák a Veselý Š. se do zakončení nedostali a Salák do utkání nezasáhl. Celkově měl tým SPARTY střelbu v utkání 53-32 = velmi solidní úspěšnost 60,4%. Poměrně nízký byl tentokrát počet ztrát míčů, kterých bylo pouze 9 / z toho 7 ve 2.poločasu /, na tyčích skončily 3 střely, 1 v blocích hostující obrany a 3 šly mimo zařízení. Za předvedený výkon i konečný výsledek zaslouží celý kutnohorský kolektiv velkou pochvalu.

Domácí brankáři si připsali v utkání celkem 14 úspěšných zákroků / z toho 10 ve 2.poločasu /, střelecky se nejvíce prosazoval Kovář, autor 9 branek, po 4 brankách přidali Brabec, Šmelhaus a Zima.

A jak hodnotil poslední podzimní utkání trenér Vít Šnajdr:

Poslední utkání podzimu se nám velmi podařilo. Zejména v prvním poločase jsme domácí jasně přehrávali v obraně a z rychlých útoků jsme dosahovali jednoduchých branek. Ale Slavia je zkušený tým, využila našich chyb při zakončení ve druhém poločase a zápas zdramatizovala. Naši hráči se ovšem v závěru zkoncentrovali a zápas dotáhli. Chci poděkovat všem za nasazení, bojovnost a skvělé ukončení podzimní sezóny.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/ Šnajdr /br/ - Šimůnek 7, Polívka D. 6, Hovorka 5, Pícha 4, Falge 3, Polívka P. 3, Veselý M. 3, Jeníček 1,Horák, Salák a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 4, SEDMIČKY: 5/4 – 2/2, ROZHODČÍ: Ledvinka / Pěnčín / - Lehký  / Liberec /, DIVÁCI: 16 / z toho 7 z Kutné Hory /.

Ostatní výsledky posledního 11.kola:

LOKO České Budějovice - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 29:28, LOKO Vršovice - HBC Strakonice „B“ 26:23, SOKOL Dolní Cerekev - JISKRA Havlíčkův Brod 31:32, 1.HC Pardubice - SOKOL Úvaly 33:30,  JISKRA Třeboň měla volno.