12.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - LOKOMOTIVA Vršovice 19:29 / 9:13 /

Včera zahájil náš tým mužů jarní část 2.ligy domácí vysokou porážkou s vršovickou Lokomotivou a potvrdil, že je na tom herně i výsledkově hodně mizerně, o čemž svědčí poslední místo v průběžné tabulce soutěže ..........

V neděli 5.února 2023 zahájil tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora po dvouměsíční zimní přestávce jarní část 2.LIGY JV Čechy 2022-23, když v utkání 12.kola přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška pražského soupeře – tým LOKOMOTIVA Vršovice.

Na podzim SPARTA proti Lokomotivě nepodala dobrý výkon a prohrála v úvalské sportovní hale / kde vršovičtí hrají v této sezoně domácí zápasy / 25:17, když v poločase vedl soupeř již 14:4. V průběžné tabulce soutěže přezimoval tým SPARTY na posledním 11.místě se 3 body / bilance: 10 – 1-1-8 /, naopak Lokomotiva na solidním 6.místě s 9 body / bilance: 10 – 4-1-5 /.

Do úvodního jarního druholigového utkání nastoupila SPARTA v hodně prořídlé, tudíž oslabené sestavě a to se na výkonu i konečném výsledku zákonitě projevilo. Se svým soupeřem dokázala držet krok pouze v začátku utkání, v polovině 4.minuty byl stav ještě vyrovnaný 2:2. Ale další minuty prvního dějství byly jasně pod kontrolou hostí, kteří šestibrankovou šňůrou odskočili do 15.minuty na 2:8. V druhé polovině 1.poločasu sice SPARTA něco málo z vedení hostů ubrala, do kabin však nakonec odcházel spokojenější soupeř s vedením o 4 branky v poměru 9:13.

V úvodu 2.poločasu se SPARTA 3x dokázala přiblížit na rozdíl 3 branek, na 10:13, 11:14 a 12:15, vlastními chybami se však připravila o další snížení. A hosté naopak chyby dokázali trestat. Ve 39.minutě vedli o 5 branek – 12:17, ve 47.minutě již o 6 branek – 15:21. SPARTA sice ještě na konci 50.minuty snížila na 18:22, v závěrečné desetiminutovce však totálně herně i fyzicky odpadla a hosté bez problémů dovedli utkání do vítězného konce. Nakonec si z Kutné Hory odvezli oba body za vysoké vítězství o 10 branek v poměru 19:29.

Do jarní části 2.ligy tak kutnohorský tým vstoupil vysokou domácí porážkou a předvedený výkon byl hluboko pod možnostmi stávajícího kolektivu. Na druhou stranu, od takto oslabeného týmu se asi více čekat nedalo. Bez většiny ostrých spojek se 3 hráči na střídání / z toho jeden byl další brankář a druhý padesátiletý trenér / se s lepšími výsledky počítat asi nedá. Ale výkon mohl být rozhodně lepší.

Celé utkání odchytal Šimáně, který si připsal 14 zákroků a měl úspěšnost 32,6%. A rozhodně patřil k tomu lepšímu, čím se tým SPARTY v nedělním utkání prezentoval. Hráči v poli se totiž dost trápili a vesměs zklamali jak v obraně, tak hlavně v útoku. Celkově měl tým střelbu 40 / 19 = úspěšnost 47,5%. Hráči se jen horko těžko dostávali do zakončení, o čemž svědčí pouze 40 střel a hlavně těch technických chyb!!! Těch dokázali „vyrobit“ celkem 22, což je oproti 7 získaným míčům fatální nepoměr. Jinak 1 střela skončila v blocích obrany hostů, 3 střely šly mimo, 1 mířila do tyče a 16 jich pochytali brankáři hostů. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Polívka D. 3-3, Hájek 6-4, Hovorka 8-4, Kafka 2-1, Budiš 5-2, Novák 8/3, Falge 7-2, Valeš 1-0 a pouze Šnajdr se do zakončení nedostal. Obrana si v utkání připsala pouze 1 blok a zbytečných „okének“ i individuálních chyb v ní bylo až příliš.

Hosté zvítězili v nedělním utkání jasně a hlavně zaslouženě, jejich brankáři si připsali 16 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Kaisler a Sirotek - autoři 5 branek.

A jak hodnotil úvodní jarní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Vstup do jarní části soutěže se nám vůbec nepovedl. Nastupovat do úvodního utkání se třemi hráči do pole na střídání, z nichž jeden je brankář a druhý trenér, opravdu není dobré. Soupeř nás převyšoval ve všech herních činnostech, což se se vzrůstající únavou pouze stupňovalo a gradovalo v závěrečné desetiminutovce, ve které vznikl desetibrankový rozdíl. Velmi často jsme chybovali v obraně, ale naprosto zásadní byly technické chyby, kterých jsme vyrobili neskutečný počet. Jediný, kdo svým výkonem vynikl, byl brankář Šimáně a to je na dobrý výsledek málo. Je to škoda, protože s tímto soupeřem se hrát dalo, ale pokud se nám do dalších zápasů nevrátí zranění nebo nemocní hráči, nebudeme mít v této sestavě proti dalším soupeřům moc šancí.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/ - Hájek 4, Hovorka 4, Novák 3, Polívka D. 3, Budiš 2, Falge 2, Kafka 1, Valeš a Šnajdr / hrající trenér /.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 3 – 1, SEDMIČKY: 2/1 – 4/3, ROZHODČÍ: Beňuš – Háza, DIVÁCI: 42.

Ostatní výsledky 12.kola:

SOKOL Dolní Cerkev - 1.HC Pardubice 36:27, HBC Strakonice 1921 „B“ - SK SLAVIA Praha 35:25, JISKRA Havlíčkův Brod – LOKO České Budějovice 30:27, SOKOL Nové Veselí „B“ - JISKRA Třeboň odloženo na 11.3., SOKOL Úvaly - měl VOLNO.

Ve 13.kole 2.ligy mužů JV-Čechy se kutnohorský tým představí opět v domácím prostředí sportovní haly Klimeška, kde v neděli 12.února přivítá od 17:00 hodin přední tým soutěže – HBC Strakonice 1921 „B“.