13.kolo 2.ligy mužů JVČ: JISKRA Havlíčkův Brod - SPARTA 24:31 / 12:15 /

Ve včerejším druholigovém utkání podal náš tým mužů na palubovce havlíčkobrodské Jiskry velmi dobrý výkon a zaslouženě si domů odvezl oba body za sedmibrankové vítězství ..........

New Page 1

V neděli 18.února měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 13.kola 2.ligy JVČ 2023-24, ve kterém nastoupil od 16:00 hodin ve sportovní hale soupeře z Kraje Vysočina, týmu TJ JISKRA Havlíčkův Brod.

Na podzim SPARTA doma JISKRU porazila po dobrém výkonu 27:21, v hale soupeře se jí však herně ani výsledkově dlouhodobě nedaří. Před nedělním utkáním byla JISKRA v průběžné tabulce 2.ligy na 8.místě s 8 body / bilance: 11 – 3-2-6 /, SPARTA na 9.místě s 5 body / bilance: 11 – 2-1-8 /.

SPARTA nastoupila do nedělního utkání s odhodláním konečně odvézt z havlíčkobrodské haly příznivý výsledek a od začátku se jí to dařilo naplňovat. V úvodu se oba týmy několikrát vystřídaly v jednobrankovém vedení – 1:01:22:34:34:5, na začátku 10.minuty byl rozdíl poprvé dvoubrankový – 4:6. Po snížení domácích na 5:6 ale SPARTA pokračovala v navyšování svého vedení, nejprve 3 brankami odskočila na 5:9, na začátku 20.minuty vedla již 7:12. Ale stačilo několik nepřesností a chyb a domácí dokázali do 26.minuty srovnat na 12:12. Naštěstí ale SPARTA závěr poločasu zvládla a 3 brankami v posledních čtyřech minutách stanovila poločasové vedení 12:15.

Na začátku 2.poločasu SPARTA zvýšila na 12:16, ovšem ve 33.minutě obdržel přímou červenou kartu její nejlepší střelec v soutěži Pešek a tak musela zbytek utkání dohrávat bez něj. Ale ani toto oslabení kutnohorský tým nepoložilo, naopak v dalším průběhu pomalu ale jistě zvyšoval své vedení. Ve 35.minutě byl stav 13:18, ve 45.minutě byl rozdíl stejný – 17:22, ale na začátku 47.minuty byl rozdíl již sedmibrankový a to 17:24. Domácí sice 3x dokázali snížit na rozdíl 5 branek, na 19:2420:25 a na začátku 54.minuty ještě na 22:27, více jim ale obětavě hrající tým SPARTY nedovolil. Naopak dokázal v závěru zvýšit až na 23:31 a nakonec utkání dovedl do zaslouženého vítězství o 7 branek v poměru 24:31. V havlíčkobrodské hale se tak mohl vlastně poprvé v některém druholigovém utkání radovat z bodového zisku a to hned plného - dvoubodového a hlavně velmi důležitého.

Kutnohorský tým nastupoval do nedělního utkání v nepříliš početné sestavě s 1 brankářem a 9 hráči do pole / oproti tomu domácí měli na soupisce 15 hráčů /, a když se ve 33.minutě pakoval do hlediště po přímé červené Pešek, dohrával zbývajících 27 minut pouze s 2 hráči na střídání. Ale ani to nezanechalo na týmu nějakou negativní stopu, naopak dřel až do samého závěru a úspěch se dostavil. Vítězství bylo naprosto zasloužené a byli to tentokrát favorizovaní domácí, kteří tahali za kratší konec. Plný počet 4 bodů z úvodních dvou jarních utkání, tak to se asi fakt nečekalo.

Celé utkání odchytal výborně Šimáně, který si připsal 18 zákroků a měl parádní úspěšnost 42,9%. Krom jiného kryl 1 sedmičku, 1 rychlý útok a několik proskoků. Navíc byl v průběhu 1.poločasu nastřelen z křídla do obličeje, přesto utkání odchytal obětavě až do konce.

Hráči v poli bojovali od samého začátku a přes několik okének v obraně a mnohým chybám v útoku měli většinu utkání pod kontrolou. Obrana si tentokrát připsala 6 bloků a k tomu 21 získaných míčů. Naopak v útoku měl tým 18 ztrát, což je vysoké číslo, i na to se však dá vyhrát. V utkání měl kutnohorský tým celkovou střelbu 48 - 31 = velmi dobrá úspěšnost 64,6%2 střely skončily v blocích domácí obrany, mířily vedle, 4 skončily na tyči a 9 jich pochytali domácí brankáři. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Šveněk 3-3, Valeš 1-1, Hovorka 6-5, Falge 9-7, Kafka 8-5, Klouček 8-5, Pešek 6-3, Pektor 7-2 a pouze Pícha se do zakončení nedostal. Celý tým do jednoho zaslouží za nedělní výkon a hlavně výsledek velkou pochvalu

Dvojice hostujících brankářů si tedy připsala v utkání celkem 9 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Plodík, autor 11 branek.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jan Falge ?

K zápasu s HB jsme přistupovali s cílem zisku dvou bodů, zároveň jsme věděli, že body z této haly určitě nepřijdou snadno. Zápas
jsme hráli i v omezeném počtu v dobrém tempu, většinu zápasu jsme byli soustředění a drželi se přesně toho, co jsme si řekli před
zápasem a v poločase. Oproti podzimu se rapidně zvedlo nasazení a přístup k zápasu, za to patří hráčům poděkování. Dobře
fungovala obrana, za kterou chytal velmi dobře Šimáně, chytil spoustu věcí navíc, to nám pomohlo, když jsme měli drobné výpadky v
útočné fázi. Statečný výkon podal Kafka, druhý poločas po vyloučení Peška odehrál srdnatě Pícha. Celkově všichni hráči podali slušný,
kolektivní výkon a to byl důležitý článek pro vítězství. Teď neusnout na vavřínech, pokračovat dále v poctivé práci a můžeme pomýšlet
i na skalp týmů z horní části tabulky.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/ - Falge 7, Hovorka 5, Kafka 5, Klouček 5, Pešek 3, Šveněk 3, Pektor 2, Valeš a Pícha. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 7 – 5, Č.KARTY: 1 – 1 / Pešek /, SEDMIČKY: 2/1 – 5/5, ROZHODČÍ: Pražák - Větrovský, DIVÁCI: 55.

Ostatní výsledky 13.kola:

SOKOL Úvaly - 1.HC Pardubice 37:24, SOKOL Nové Veselí „B“ - JISKRA Třeboň 26:18, TALENT Škoda JS Plzeň - LOKOMOTIVA České Budějovice 33:27, LOKOMOTIVA Vršovice - SOKOL Dolní Cerekev 33:26, HBC Strakonice 1921 „B“ měl volno.

Ve 14.kole 2.ligy mužů JV-Čechy přivítá tým SPARTY Kutná Hora v sobotu 24.února od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tradičního středočeského rivala - tým TJ SOKOL Úvaly.