14.kolo 2.ligy mužů JVČ: SOKOL Nové Veselí "B" - SPARTA 31:11 / 18:6 /

Ve včerejším večerním druholigovém utkání náš tým mužů v silně prořídlé sestavě nestačil na lídra soutěže a prohrál na jeho palubovce vysoko o dvacet branek ..........

V sobotu 18.února čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 14.kola 2.ligy JV Čechy, ve kterém nastoupil od 19:00 hodin ve sportovní hale lídra soutěže, týmu TJ SOKOL Nové Veselí „B“.

Domácí i letos v soutěži kralují / tu loňskou vyhráli bez ztráty bodu /, po 13-ti odehraných kolech měli na svém kontě 21 bodů / bilance: 11 – 10-1-0 /. Naopak SPARTA byla na posledním 11.místě se 3 body / bilance: 12 -1-1-10 /. Do sobotního utkání tak nastupoval domácí tým v roli jednoznačného favorita.

To ještě umocnila značně oslabená a prořídlá sestava SPARTY, která zaostávala od úvodních minut ve všech herních činnostech a naopak domácí jasně dominovali. A vývoj skóre to jenom potvrzoval. V 5.minutě vedli domácí 4:1, v 9.minutě 8:1, v polovině prvního dějství 11:4, ve 23.minutě 14:6 a poločas skončil jejich vysokým vedením o 12 branek v poměru 18:6.

2.poločas začali domácí šňůrou 5:0 a SPARTA se dlouho střelecky trápila. Poprvé se prosadila až v polovině 43.minuty, kdy snižovala na 23:7. Ve zbývajících minutách utkání již tolik branek nepadlo, přesto domácí jednoznačně dominovali a dovedli bez problémů utkání do vítězného konce v poměru 31:11. Potvrdili tak roli jednoznačného favorita, byli ve všech herních činnostech lepší a zvítězili zcela zaslouženě.

SPARTA na nějaký úspěšný výsledek nemohla pomýšlet již před začátkem utkání. Nastupovala v silně oslabené sestavě s jedním hráčem na střídání a mnozí museli hrát na postech, kde normálně nenastupují / brankář Valeš na křídle, trenér Šnajdr, kde se dalo, premiéru si odbyl mladý Růžička /. A to se potom těžko konkuruje každému soupeři a takto kvalitnímu zvlášť. Přesto zaslouží „osm statečných“ za sobotní utkání určitě poděkování a uznání.

Celé utkání odchytal Šimáně, připsal si 11 zákroků a měl úspěšnost 26,2% Nutno dodat, že z rychlých protiútoků inkasoval 8 branek, další 4 z pivota, 3 z proskoků a 3 ze sedmiček, tedy vše z bezprostřední blízkosti. Tomu předcházela mnohdy nedůrazná obrana bez jediného bloku, plus 11 zisků míčů. No a v útoku to byla jedním slovem střelecká bída a zmar, k tomu 17 ztrát míčů. Celkově měl tým střelbu 52 - 11 = žalostná úspěšnost 21,2%. 6 střel skončilo v blocích domácí obrany, hned 9 šlo mimo, 7 skončilo na tyčích a 19 jich pochytal domácí brankář. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Kafka 11-5, Valeš 6-2, Fišera 3-1, Hovorka 11-2, Ishchenko 21-1, Růžička a Šnajdr se do zakončení nedostali.

Na sobotní utkání na půdě lídra soutěže je třeba co nejdříve zapomenout a soustředit se na další sérii čtyř důležitých utkání / doma H.Brod, D.Cerekev, Pardubice, venku Slavie /, ve kterých je ještě nějaká šance zabodovat a zamíchat pořadím na konci tabulky.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Tento zápas se snad ani hodnotit nedá. Vzhledem k sestavě bylo jasné, že si na hřiště lídra soutěže pro body nejedeme, přehrávali nás naprosto ve všem. Snad jediné pozitivum vidím v tom, že nám soupeř nastřílel "pouze" třicet jedna branek. Poděkování patří všem, kteří k zápasu odjeli, přestože to pro ně musel být hodně frustrující zážitek.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/ - Kafka 5, Hovorka 2, Valeš 2, Fišera 1, Ishchenko 1, Růžička a Šnajdr. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 3 – 4, SEDMIČKY: 3/3 – 2/0, ROZHODČÍ: Hlavinka - Ochmann, DIVÁCI: 75.

Ostatní výsledky 14.kola:

JISKRA Havlíčkův Brod – LOKO Vršovice 24:23, HBC Strakonice 1921 „B“ - 1.HC Pardubice 39:23, SK SLAVIA Praha - SOKOL Úvaly 00:00, SOKOL Dolní Cerkev – LOKO České Budějovice 00:00, JISKRA Třeboň - měla VOLNO.

V 15.kole 2.ligy mužů JV-Čechy se kutnohorský tým představí v domácím prostředí sportovní haly Klimeška, kde v neděli 26.února přivítá od 17:00 hodin nepříjemného soupeře z Vysočiny, tým JISKRY Havlíčkův Brod.