14.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - HK SLAVIA Praha 32:35 / 12:17 /

Včerejší druholigové utkání našemu týmu mužů vůbec nevyšlo, nejenže po špatném výkonu přišel o domácí neporazitelnost, navíc pro zranění již v průběhu 1.poločasu nedohráli dva hráči ..........

V neděli 27.února měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 14.kola 2.ligy mužů JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici zkušeného soupeře, tým HK SLAVIA Praha.

Podzimní vzájemné utkání v Praze skončilo vítězstvím Slavie 31:27, po poločasovém vedení domácích 17:12. Jarní část zahájila Slavia vítězstvím 29:24 na hřišti Lokomotivy Vršovice, před týdnem doma prohrála s vedoucím Novým Veselím „B“ 24:31, když v poločase ještě 14:13 vedla. A v průběžné tabulce byla před nedělním utkáním na 8.místě o pouhý bod za sedmou SPARTOU.

SPARTA rozehrála utkání hodně mizerně, nedůrazná obrana mnohdy nestíhala a hlavně v útoku to bylo velké střelecké trápení. To hostům se naopak dařilo a když domácí až v 10.minutě dali svou první branku, snižovali hrozivé manko na 1:6. Vzápětí ještě dalšími 2 brankami na 3:6, po vedení hostů 3:7 poté 2x snížili na rozdíl 2 branek – na 5:7 a 6:8, na začátku 17.minuty dokonce na rozdíl branky jediné, na 8:9. Ale obrat se nekonal. Zkušený tým hostů 3 rychlými brankami odskočil na 8:12, po snížení domácích na 10:13 dalšími 3 brankami měl ve 26.minutě opět k dobru náskok 6 branek, stav byl 10:16. A do konce poločasu již domácí stihli ubrat z náskoku pouze branku jedinou, stav byl po úvodních 30.minutách velmi nepříznivý – 12:17.

Na začátku 2.poločasu se SPARTĚ podařilo celkem rychle snížit do 35.minuty na 16:18, o 2 branky potom prohrávala ještě ve 39.minutě – 19:21 a ve 42.minutě – 20:22. Ale hosté drama nepřipustili. 4 brankovou šňůrou odskočili do 45.minuty na 20:26, na začátku 48.minuty vedli již o 7 branek – 21:28 a šest minut před koncem již dokonce o 8 branek – 26:34. Kutnohorský tým tuto fázi utkání vůbec nezvládl, zbytečnými chybami napomohl soupeři k získání vysokého náskoku a přišel tím o svou dosavadní domácí neporanitelnost. Je však nutno poznamenat, že hráči utkání rozhodně nezabalili, naopak v závěru ještě mohutně dotahovali. Od 55.minuty zaznamenali 6 branek v řadě a tou poslední snižovali 20 vteřin před koncem na 32:34. Hosté potom z posledního útoku upravili na konečných 32:35. V nedělním utkání zvítězili v Kutné Hoře zaslouženě, odvezli si do Prahy oba body a v průběžné tabulce se dostali o bod před SPARTU.

Ta odehrála nepovedené a opět smolné utkání. Nezvládla začátek utkání, poté sice snížila, ale hosté do poločasu opět odskočili. A to se opakovalo i v poločase druhém a na obrat již bylo pozdě. Navíc přišla o další 2 hráče, k už tak velké marodce. Ondra Špaček si zranil kotník po pěti minutách, Honza Budiš cca po 20 minutách a oba již do utkání nemohli zasáhnout. A to také značně výkon celého týmu v nedělním druholigovém utkání ovlivnilo a poznamenalo.

Větší část utkání odchytal Šimáně, který si připsal 10 zákroků a měl úspěšnost 34,5%. Část 1.poločasu odchytal Filip, připsal si pouze 1 zákrok a měl úspěšnost 9,1%, část 2.poločasu dorostenec Valeš, který ze 6 střel 6x inkasoval / byl tedy bez zákroku /. Celkově měl tým SPARTY střelbu 55 - 32 = solidní úspěšnost 58,2%. 1 střela skončila v blocích hostující obrany, 3 střely šly mimo, 4 skončily na tyčích a 15 jich pochytal brankář hostí. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Budiš 2-2, Novák 8-7, Klouček 5-4, Hovorka 8-6, Felis 4-2, Polívka D. 4-2, Jeníček 14-6, Falge 3-1, Polívka P. 6-2 a Špaček 1-0. Tým ztratil v útoku celkem 15 míčů, oproti tomu obrana si připsala 9 získaných míčů a pouhé 2 zablokované střely.

Hosté zvítězili zaslouženě, jejich brankář si připsal 15 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala trojice Horoiu 8, Pelikán L. a Šmelhaus po 5.

Co dodat na závěr? SPARTA poprvé v sezóně doma prohrála, což sice není tragédie, avšak po dost špatném výkonu. Navíc se jí značně rozšířila marodka. Na druhou stranu, v utkání patřili k nejlepším hráčům i střelcům dva dorostenci, Filipové Novák a Klouček. Zvláště prvně jmenovaný měl střelecký den. Tak jen tak dál. Nyní uvidíme, v jaké sestavě vůbec tým nastoupí v neděli v utkání proti tvrdě hrající JISKŘE Havlíčkův Brod. Od toho se tam bude určitě odvíjet konečný výsledek.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Po obdržení bude zveřejněno.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/, Valeš /br/ - Novák 8, Hovorka 6, Jeníček 6, Klouček 4, Budiš 2, Felis 2, Polívka D. 2, Polívka P. 2, Falge 1 a Špaček. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 2, SEDMIČKY: 3/3 – 2/2, ROZHODČÍ: Švadlena J. – Švadlena R., DIVÁCI: 45.

Ostatní výsledky 14.kola:

LOKO České Budějovice - SOKOL Dolní Cerkev 39:22, JISKRA Třeboň - 1.HC Pardubice 37:19, SOKOL Nové Veselí „B“ - JISKRA Havlíčkův Brod 41:28, LOKO Vršovice - SOKOL Úvaly 23:26, HBC Strakonice 1921 „B“ - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 38:31.

K utkání 15.kola 2.ligy mužů JVČ zajíždí tým SPARTY Kutná Hora v neděli 6.března do Havlíčkova Brodu, kde od 17:00 hodin nastoupí ve sportovní hale týmu TJ JISKRA Havlíčkův Brod.