14.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - SOKOL Úvaly 27:27 / 15:15 /

V sobotním utkání 14.kola 2.ligy náš tým mužů opět dokázal bodovat, po dramatickém průběhu a statečném výkonu nakonec bral cenný bod za remízu se silným týmem Úval ...........

V sobotu 24.února přivítal tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v utkání 14.kola 2.ligy JV Čechy 2023-24 od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tradičního středočeského rivala, tým TJ SOKOL Úvaly

Na podzim SPARTA v Úvalech prohrála o 6 branek v poměru 38:32, když ještě v poločase držela nerozhodný stav 18:18. V tom druhém měli již navrch domácí. Před sobotním utkáním byl SOKOL v průběžné tabulce 2.ligy na 5.místě12 body / bilance: 12 – 6-0-6 /, SPARTA na 9.místě se 7 body / bilance: 12 – 3-1-8 /. Hosté sice přijížděli v roli favorita / vyhráli totiž posledních osm vzájemných druholigových utkání /, SPARTA ale nastupovala po výborném vstupu do jarních odvet určitě povzbuzena 2 cennými vítězstvími - doma nad Pardubicemi a v Havlíčkově Brodě.

Do sobotního utkání sice nastoupila SPARTA opět v prořídlé oslabené sestavě, na výkonu to však příliš znát nebylo. Od úvodních minut držela se soupeřem krok a nedovolila mu odskočit na více než 2 brankový náskok – mezi 9.-12.minut postupně 4:6, 5:7, 6:8 a 7:9. A poté dokonce 3 brankami v řadě přešla v 16.minutě poprvé do vedení 10:9, později vedla 11:10, 12:11 a ve 22.minutě ještě 13:12. Poté opět přešli hosté do jednobrankového vedení – 13:14 a 14:15, v závěru potom SPARTA srovnala na poločasových 15:15.

V úvodu 2.poločasu hosté přešli do vedení 15:16, později 16:18 a následně dokonce ve 39.minutě 17:20, po snížení SPARTY na 19:20 vedli ještě 19:22, 20:23 a ve 48.minutě 21:24. SPARTA ale zabojovala, nejprve 2x snížila na rozdíl jediné branky, na 23:24 a 24:25 a poté vedení hostů 24:26 otočila 3 brankami do 58.minuty na 27:26. Ještě v téže minutě hosté srovnali na 27:27 a tento výsledek se již nezměnil. Oba soupeři sice měli ještě v závěru několik příležitostí utkání rozhodnout ve svůj prospěch, nic z toho využito nebylo. A tak se oba týmy rozešly po zajímavém a dramatickém průběhu utkání dělbou bodů.

Pro SPARTU, která nastoupila se 2 brankáři a pouze 8 hráči do pole, měl získaný bod určitě velkou cenu, již s ohledem na ostatní víkendové výsledky. Hráči dřeli celé utkání jak v obraně, tak i v útoku, nic nevypustili a výsledek se dostavil. Pět bodů z úvodních třech jarních utkání nečekal po bídném podzimu asi ani ten největší optimista. A náskok 4 bodů na poslední Pardubice plus lepší bilance vzájemných utkání je rozhodně dobrý počin do dalších kol.

Úvodních cca 9 minut utkání odchytal Šimáně, tentokrát bez zákroku. Po šesté brance hostí ho vystřídal Filip, který utkání již dochytal a byl určitě velkou oporou. Připsal si celkem 13 zákroků / mimo jiné kryl 4 trháky a 1 proskok / a měl úspěšnost 38,2% /.

Hráči v poli zaslouží za výkon v obraně i v útoku velkou pochvalu, byť se někomu dařilo více, někomu méně. Obrana SPARTY si v utkání připsala sice pouze 1 blok a 12 získaných míčů, oproti tomu v útoku hráči poztráceli 11 míčů, z toho 3 v poločase prvním. V utkání měl tým celkově střelbu 50 - 27 = úspěšnost 54,0%. Jinak 4 střely skončily v blocích obrany hostů, 4 střely šly mimo a 15 jich pochytala dvojice brankářů hostů. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Falge 4-3, Hovorka 9-6, Ishchenko 11-7, Pešek 18-9, Kafka 3-1, Valeš 4-1, Šveněk 1-0 a pouze Pícha se do zakončení nedostal.

Hostující brankáři si tedy připsali 15 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Hejnic – 7, Kroupa – 6.

A jak hodnotil sobotní druholigové utkání trenér SPARTY Jan Falge ?

Do zápasu s Úvaly jsme šli odhodláni na domácí palubovce urvat body. Věděli jsme, že soupeř na tom bude fyzicky dobře, nemůžeme tedy dělat technické chyby, které bude určitě trestat. To se nám oproti poslednímu zápasu povedlo eliminovat, přesto jich bylo dost zbytečných a soupeř je dokázal přesně podle předpokladů využít. Chyby jsme ale dokázali nahradit bojovností. Celý zápas jsme se soupeřem drželi krok a ani za stavu, kdy jsme byli mínus tři branky nikdo zápas nezabalil, možná jsme konečně pochopili, že zápas se hraje na 60 minut a často se taková těžká utkání rozhodují právě v posledních deseti minutách. V sestavě, ve které jsme nastoupili většina hráčů odehrála slušnou porci minut. Vzhledem k okolnostem je pro nás bod proti Úvalům určitě cenný a patří všem zúčastněným poděkování.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/ - Pešek 9, Ishchenko 7, Hovorka 6, Falge 3, Kafka 1, Valeš 1, Pícha a Šveněk. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 4/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Jakubů - Švadlena, DIVÁCI: 47.

Ostatní výsledky 14.kola:

LOKO České Budějovice - JISKRA Havlíčkův Brod  21:23, SOKOL Dolní Cerekev - JISKRA Třeboň 28:25, SOKOL Nové Veselí „B“ - HBC Strakonice 1921 „B“ 31:31, 1.HC Pardubice - LOKO Vršovice 25:34, TALENT ŠKODA JS Plzeň měl VOLNO,

V 15.kole 2.ligy mužů JV-Čechy měl nastoupit tým SPARTY Kutná Hora v sobotu 2.března od 17:00 hodin ve sportovní hale týmu LOKOMOTIVA České Budějovice.

Ovšem z důvodů nedostatku hráčů / školení trenérů, nemoci či zranění plus jarní prázdniny / kutnohorský oddíl požádal soupeře i řídící orgán soutěže o odložení na jiný termín. Ten by se měl teprve hledat.