16.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - SOKOL Úvaly 28:32 / 11:16 /

Ve včerejším večerním utkání náš tým mužů hlavně v prvním poločase na soupeře nestačil, mírné zlepšení v poločase druhém však lepší výsledek nepřineslo .........

V neděli 13.března čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 16.kola 2.ligy mužů JVČ, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška dlouholetého středočeského soupeře, tým TJ SOKOL Úvaly.

Hosté patří v posledních sezonách k předním týmům soutěže s vysokými ambicemi, což potvrdili i v podzimním domácím utkání, ve kterém nad SPARTOU zvítězili celkem jednoznačně 31:23. Do nedělního utkání v Kutné Hoře tak nastupovali, i s ohledem na postavení obou týmů v tabulce i k posledním výsledkům v roli vysokého favorita.

SPARTA nerozehrála utkání příliš dobře, nedařilo se jí v obraně a hodně „jalová“ byla také hra v útoku. Naopak hosté byli od úvodních minut herně lepší, dokázali se častěji prosazovat a tak skóre začalo narůstat celkem jednoznačně v jejich prospěch – ve 3.minutě byl stav 0:2, v 8.minutě 2:6, v 15.minutě 3:9 a ve 20.minutě již 5:12. Stejným, sedmibrankovým rozdílem prohrávala SPARTA ještě ve 22.minutě, kdy byl stav 6:13. Až v závěru prvního dějství přece jenom mírně snížila vedení hostů na pětibrankový rozdíl, přesto hosté v poločase vedli po zásluze 11:16.

Začátek 2.poločasu byl poměrně vyrovnaný a brankový rozdíl se nijak výrazně neměnil, ve 38.minutě vedli hosté stále o 5 branek – 17:22. Následně sice SPARTA 2 rychlými brankami ve 39.minutě snížila dokonce na 19:22, ale hosté žádné drama nepřipustili. V dalším průběhu totiž zaznamenali šňůru 5 branek v řadě a do 47.minuty tak narostl jejich náskok na 8 branek – stav byl 19:27. A na to už domácí nenašli odpověď. Přesto se o lepší výsledek snažili až do posledních minut a zlepšeným výkonem v závěru utkání nakonec snížili náskok hostů až na konečný rozdíl 4 branek. Ti si však přesto z Kutné Hory odvezli oba body za zasloužené vítězství v poměru 28:32.

V nedělním utkání tak potvrdili roli vysokého favorita, naopak SPARTA se oproti předcházejícím utkáním nijak výrazněji herně nezlepšila a připsala si 4 jarní porážku v řadě. Do utkání nastoupila opět v hodně prořídlé sestavě bez několik zraněných opor a to se do předvedeného výkonu i konečného výsledku zákonitě promítlo.

V brance SPARTY se opět vystřídali všichni tři brankáři. Nejvíce minut odchytal Šimáně, ten si připsal 8 úspěšných zákroků a měl úspěšnost 27,6%. Valeš si připsal 2 úspěšné zákroky / chytil 2 sedmičky / a měl úspěšnost 25%, Filip tentokrát z 5 střel 5x inkasoval a byl bez zákroku.

Hráči v poli se sice snažili, na soupeře to však nestačilo. Dost chybující byla obrana a také útok nebyl příliš produktivní, navíc opět bylo mnoho technických chyb. A to vše byla „voda na mlýn“ soupeři. V utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 55 - 28 = slabá úspěšnost 50,1%. Hned 6 střel skončilo v blocích hostující obrany, 4 střely šly mimo, 5 skončilo na tyčích a 12 jich pochytala dvojice brankářů hostí. Obrana si připsala tentokrát pouze 1 blok a k tomu 15 získaných míčů, v útoku bylo celkem 16 ztrát. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Klouček ji měl 100% 2-2, Polívka P. 4-3, Polívka D. 3-2, Hovorka 8-5, Pugliese 6-3, Budiš 4-2, Felis 12-5, Jeníček 16-6 a pouze hrající trenér Šnajdr se do zakončení nedostal.

Dvojice hostujících brankářů si připsala v utkání celkem 12 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Cenigr / 6 / – Hejnic / 5 /.

A jak hodnotil nedělní utkání – tentokrát hrající trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Soupeř nás přehrával hlavně v prvním poločase, byl lepší v obraně i agresivnější v útoku. Sice jsme ve druhém poločase vyrovnali hru, ale na nějaký obrat to nestačilo. Trápí nás zejména absence střeleckých spojek a z toho se odvíjí i méně produktivní hra ostatních postů. Hodně špatná je obrana, nedokážeme soupeře přerušovat a necháme ho zakončovat z bezprostřední blízkosti. Asi jediná pochvala může přijít za bojovnost a nasazení, protože tým zápas nezabalil ani za hodně nepříznivého stavu. Snad se nám podaří v příštím zápase náš výkon zlepšit.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/, Valeš /br/ - Jeníček 6, Felis 5, Hovorka 5, Polívka P. 3, Pugliese 3, Budiš 2, Klouček 2, Polívka D. 2 a Šnajdr / hrající trenér /.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 4 – 3, SEDMIČKY: 3/2 – 6/4, ROZHODČÍ: Krauter - Ulrichová, DIVÁCI: 30.

Ostatní výsledky 16.kola:

SOKOL Nové Veselí „B“ - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 39:24, LOKO České Budějovice - 1.HC Pardubice 41:28, SOKOL Dolní Cerkev - HK SLAVIA Praha 26:32, JISKRA Třeboň - JISKRA Havlíčkův Brod 31:23, LOKO Vršovice - HBC Strakonice 1921 „B“ 25:33.

Další program:

V dohrávce odloženého 11.kola 2.ligy mužů JVČ přivítá tým SPARTY Kutná Hora v neděli 20.března od 12:30 hodin ve sportovní hale Klimeška jihočeského soupeře a přední tým průběžné tabulky - JISKRU Třeboň.