17.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - SPARTA 23:25 / 11:10 /

V dnešním dopoledním druholigovém utkání náš tým mužů dokázal konečně z venku přivést body, když po velkém boji zvítězil o 2 branky v hale Sezimova Ústí ............

V neděli 27.března měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 17.kola 2.ligy JVČ 2021-22, ve kterém nastoupil již od 10:00 hodin ve sportovní hale jihočeského soupeře - týmu SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.

Na podzim SPARTA na domácí palubovce tohoto soupeře porazila celkem jednoznačně 33:23, po vysokém poločasovém vedení 18:9. V průběžné tabulce soutěže byla SPARTA před nedělní odvetou na 8.místě se 10 body, SPARTAK na 10.místě se ziskem 8 bodů. Domácí se mohli případným vítězstvím na SPARTU bodově dotáhnout.

Kutnohorský tým nerozehrál nedělní utkání nejlépe, ve 4.minutě sice vedl 1:2, jinak ale byli v úvodní čtvrthodince ve vedení až o 3 branky domácí – ve 12.minutě byl stav 6:3. V dalším průběhu však přišel obrat, Valeše totiž vystřídal v brance Šimáně, který svůj tým několikrát svými zákroky podržel. Navíc SPARTA zlepšila hru v obraně i v útoku a sérií 5 branek v řadě v rozmezí 13.-19.minuty otočila vedení ve svůj prospěch na 6:8, ještě na začátku 23.minuty vedla 7:9. Poté však polevila, pokazila několik útoků a domácí toho využili. Odpověděli 3 brankami v řadě a ve 27.minutě opět vedli, stav byl 10:9. V předposlední minutě prvního dějství SPARTA vyrovnala na 10:10, v poslední minutě však domácí 11 brankou stanovili poločasový výsledek ve svůj prospěch, do šaten odcházeli spokojenější za stavu 11:10.

Na začátku 2.poločasu SPARTA 2x vyrovnala 1 brankové manko, nejprve ve 32.minutě na 11:11, ve 35.minutě na 12:12. Poté domácí  odskočili na 14:12 a 2 brankové vedení si udržovali ještě ve 38.minutě, kdy byl stav 16:14. Další minuty utkání však SPARTA zvládla na jedničku, nejprve 3 brankami v rozmezí 39.-41.minuty opět přešla do vedení 16:17 a po vyrovnání domácích na 17:17 dalšími 4 brankami v řadě odskočila do 52.minuty na nejvyšší rozdíl v utkání, na 17:21. Tento úsek utkání SPARTA vyhrála 1:7 a položila tím základ konečného úspěšného výsledku. Ale rozhodnuto ještě nebylo. Domácí 2 brankami v 53. a 54.minutě snížili na 19:21, SPARTA však odpověděla stejně a v 56.minutě měla opět k dobru náskok 4 branek – 19:23, v polovině 58.minuty byl stav 20:24. Domácí ještě zazlobili, když na začátku 59.minuty snížili na 21:24 a na začátku poslední minuty po červené kartě Nováka a následné sedmičky dokonce na 22:24, žádné drama se však nekonalo. 43 vteřin před koncem SPARTA dává 25 branku a jen potvrzuje zlepšený výkon ve 2.poločase i své zasloužené vítězství. Těsně před koncem utkání již jen upravují domácí 23 brankou na konečných 23:25. SPARTA si tak do tabulky připisuje dva důležité body a slaví vůbec první venkovní vítězství v této druholigové sezóně. Navíc svému nedělnímu soupeři odskakuje v průběžné tabulce na rozdíl 4 bodů.

Nedělní vítězství SPARTA ubojovala hlavně zlepšeným výkonem ve 2.poločasu, v tom prvním příliš kazila, nedařily se jí ani přesilovky a neproměnila řadu vyložených brankových příležitostí. A i když se v tom druhém také nevyvarovala zbytečných chyb, důležité vítězství přece jenom urvala.

Úvodních cca 12 minut odchytal Valeš, 5x inkasoval a byl bez zákroku. Zbytek utkání odchytal Šimáně a ten tým výrazně podržel. Připsal si 12 úspěšných zákroků a měl úspěšnost rovných 40%. Filip tentokrát do utkání nezasáhl, svým kolegům ale pomáhal důležitými radami.

Hráči v poli podali různé výkony, někdo lepší, někdo horší, důležité však bylo nasazení a bojovnost ve druhé polovině utkání, která o konečném výsledku hlavně rozhodla. Obrana byla sice někdy nedůrazná a propustná, připsala si pouhé 2 bloky, 17 zisků míčů však dokazuje aktivitu i v této činnosti. V útoku měl tým celkově střelbu 57 - 25 = nic moc úspěšnost 43,9%. Hned 8 střel skončilo v blocích domácí obrany, 5 střel šlo mimo, 3 skončily na tyčích a 16 jich pochytal domácí brankář. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Polívka D. 5-4, Polívka P. 4-3, Hovorka 16-8, Felis 12-5, Budiš 5-2, Klouček 3-1, Novák 4-1, Falge 8-1 a pouze hrající trenér Šnajdr se do zakončení nedostal.

Domácí brankář si připsal v utkání celkem 16 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala trojice Brožek, Ťupa, Zůbek, která zaznamenala 19 z celkových 23 branek svého týmu.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:

Po obdržení bude zveřejněno.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/, Valeš /br/ - Hovorka 8, Felis 5, Polívka D. 4, Polívka P. 3, Budiš 2, Falge 1, Klouček 1, Novák 1 a Šnajdr. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 4 – 2, Č.KARTY: 1 – 0, SEDMIČKY: 4/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Kříženecký - Václavík, DIVÁCI: 40.

Ostatní výsledky 17.kola:

SOKOL Úvaly - JISKRA Třeboň 27:27, HBC Strakonice 1921 „B“ - SOKOL Nové Veselí „B“ 32:33, LOKO Vršovice - LOKO České Budějovice 26:27, HK SLAVIA Praha – 1.HC Pardubice 31:23, JISKRA Havlíčkův Brod - SOKOL Dolní Cerekev 38:27.

V 18.kole 2.ligy mužů JVČ přivítá tým SPARTY Kutná Hora ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici v neděli 3.dubna od 17:00 hodin dalšího jihočeského soupeře - tým HBC Strakonice 1921 „B“.