18.kolo 2.ligy mužů JVČ: SK SLAVIA Praha - SPARTA 32:21 / 17:9 /

V nedělním utkání 18.kola 2.ligy podal náš tým mužů na palubovce pražské Slavie hodně slabý výkon, na soupeře vůbec nestačil a odjel domů s prázdnou ..........

V neděli 26.března měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 18.kola 2.LIGY mužů JVČ, ve kterém nastoupil od 14:00 hodin ve sportovní hale zkušeného soupeře, týmu SK SLAVIA Praha.

V podzimním vzájemném utkání, které se hrálo 7.listopadu v Kutné Hoře se oba týmy rozešli dělbou bodů po remíze 23:23. SPARTA v poločase vedla 13:12 a v průběhu 2.poločasu až o 6 branek, na vítězství ani to tehdy nestačilo. V průběžné tabulce 2.ligy na tom byla před nedělní odvetou lépe domácí SLAVIA, která byla na 8.místě11 body / bilance: 16 – 5-1-10 /, SPARTA na 10.místě měla 7 bodů / bilance: 15 – 3-1-11 /.

SPARTA začala nedělní utkání hodně mizerně, již v polovině 5.minuty si lavička brala za stavu 4:0 time-out. Ani ten však příliš nepomohl, v 11.minutě vedli domácí 8:1, v 18.minutě již 12:4 a stejným rozdílem ještě ve 21.minutě, kdy byl stav 13:5.  Potom se sice SPARTĚ podařilo 3 brankami v řadě snížit na 13:8 a ve 27.minutě ještě držela stav 14:9, domácí však v závěru prvního dějství 3 brankami upravili na poločasových 17:9.

2.poločas již byl o něco vyrovnanější, SPARTĚ se ale nijak výrazněji nedařilo snižovat vysoké vedení domácích. Ve 34.minutě byl stav 19:12 a o deset minut později 23:16, na nižší rozdíl však již snížit nedokázala. A tak naopak domácí v dalším průběhu zvyšovali své vedení, ve 48.minutě již vedli o deset – 26:16, v 54.minutě dokonce 30:18 a nakonec SPARTU porazili naprosto zaslouženě 32:21.

SPARTĚ se nedělní utkání vůbec nevyvedlo a za soupeřem výrazně zaostávala ve všech herních činnostech. Počínaje nedůraznou prostupnou obranou, za kterou se nemohlo dařit ani brankářům a konče špatným neproduktivním útokem, kde bylo k vidění množství neproměněných šancí a technických chyb.

Větší část utkání / cca 37 minut / odchytal Šimáně, který si připsal 7 zákroků a měl úspěšnost 28%. Cca 23 minut odchytal Filip, který měl 3 zákroky a úspěšnost 17,6%. Za prostupnou obranou to však měli oba hodně těžké.

Hráčům v poli utkání vůbec nevyšlo, vesměs se jim nedařilo jak v obraně, tak v útoku a od začátku na domácí nestačili. Obrana si v utkání připsala pouze 1 blok a 12 získaných míčů, oproti tomu v útoku měl tým celkem 18 ztrát, mnohdy hodně laciných ztrát. Celkově měl tým SPARTY střelbu 53 - 21 = mizerná úspěšnost 39,6%. 4 střely skončily v blocích domácí obrany, 7 mířilo vedle, 8 skončilo na tyčích a 13 jich pochytal brankář domácích. A jak si vedli hráči SPARTY při střelbě dle úspěšnosti – velmi dobrou ji měl Hovorka 8-6 / a to nedal 2 sedmičky /, solidní Polívka D. 6-3, ostatní již horší a horší - Falge 7-3, Pícha 12-4, Klouček 7-2, Novák 7-2, Kafka 4-1, Hájek 1-0, Jeníček 1-0, Valeš a Šnajdr se do zakončení nedostali.

Domácí brankář si tedy připsal v utkání 13 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Gonzáles, autor 8 branek, 4 jich přidal Korel, po 3 Brabec, Fait, Chvalovský a Šmelhaus.

SPARTA tak nadále zůstává v průběžné druholigové tabulce na předposledním 10.místě se ziskem 7 bodů o bod před posledními Pardubicemi. A právě tohoto soupeře přivítá za týden doma v mega důležitém, doslova existenčním utkání !!!!!

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:

Bohužel v zápase proti Slavii se ukázaly naše nedostatky v plné nahotě. To, co stačilo na Cerekev proti zkušenému soupeři naprosto nefungovalo. Obrana nestíhala křížnou hru soupeřových spojek, nedokázali jsme přerušovat a soupeř procházel jak nůž máslem. Díky tomu se nám nedařil ani rychlý přechod. A v postupném útoku to byla bída, obehrávali jsme soupeřovu obranu z uctivé vzdálenosti a všichni alibisticky čekali, co vymyslí Pícha. A když se k tomu přidala ještě střelecká nemohoucnost a zahazování šancí, vysoká porážka byla na světě. K existenčnímu zápasu s Pardubicemi budeme muset přistoupit naprosto jinak, jestli chceme uspět.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/ - Hovorka 6, Pícha 4, Falge 3, Polívka D. 3, Klouček 2, Novák 2, Kafka 1, Hájek, Jeníček, Šnajdr a Valeš. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 4 – 1, SEDMIČKY: 0 – 3/1, ROZHODČÍ: Švadlena. – Ransdorf, DIVÁCI: 18.

Ostatní výsledky 18.kola:

HBC Strakonice 1921 „B“ - LOKOMOTIVA České Budějovice 35:25, SOKOL Dolní Cerkev – SOKOL Nové Veselí „B“ 22:34, SOKOL Úvaly - JISKRA Třeboň 19:22, 1.HC Pardubice - LOKOMOTIVA Vršovice 30:37, JISKRA Havlíčkův Brod měla volno.

Za týden, v utkání 19.kola 2.LIGY mužů JVČ přivítá tým SPARTY Kutná Hora v neděli 2.dubna od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška svého souseda v tabulce, tým  1.HC Pardubice.