18.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - HBC Strakonice 1921 "B" 26:38 / 14:17 /

Ve včerejším druholigovém utkání náš tým mužů v neúplné sestavě nestačil na "rezervu" Strakonic, hlavně v závěrečných cca 15-ti minutách byl rozdíl ve hře hodně výrazný ..........

V neděli 3.dubna přivítal kutnohorský tým mužů v utkání 18.kola 2.ligy JVČ 2021-2022 ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17:00 hodin jihočeského soupeře, tým HBC Strakonice 1921 „B“.

„Béčko“ Strakonic patří v letošní druholigové sezóně k předním týmům soutěže, po 17.kole mu patřila čtvrtá příčka se ziskem 22 bodů / bilance: 17 – 11-0-6 /, zatímco SPARTA na 8.místě měla na svém kontě 12 bodů / bilance: 17 – 6-0-11 /. V podzimním vzájemném utkání strakoničtí doma SPARTU porazili vysoko 36:25. A v nedělním utkání v Kutné Hoře nastupovali v roli vysokého favorita.

SPARTA se sice ujala z prvního útoku vedení 1:0 a na konci 6.minuty vyrovnala na 2:2, v dalším průběhu 1.poločasu však měli více ze hry hosté a tomu také odpovídal vývoj skóre. V 9.minutě byl stav 2:5, ve 13.minutě byl již rozdíl šestibrankový - 3:9. Tým SPARTY sice několikrát snížil vedení hostů, na méně než rozdíl tří branek se ale nedostal. Ve 21.minutě byl stav 10:13, později 11:14 a v poslední minutě prvního dějství SPARTA snížila na poločasových 14:17. Příliš technických chyb i děravá obrana, to byl hlavní důvod tříbrankové ztráty v polovině utkání.

Druhý poločas SPARTA rozehrála nadějně, v jeho úvodu dokázala snížit 6x za sebou na rozdíl 2 branek, naposledy na začátku 38.minuty, kdy byl stav 20:22. A i když byla několikrát šance jít na jednobrankový rozdíl, nestalo se tak. A tak hosté v dalším průběhu utkání postupně navyšovali své vedení a na to již oslabený tým SPARTY nedokázal zareagovat. Ve 45.minutě byl stav 22:27, v 50.minutě ještě 24:29, v 55.minutě však již 25:35 a konečný výsledek byl jednoznačný – 26:38. Hosté tak potvrdili roli favorita a z nedělního utkání si odvezli oba body zcela zaslouženě.

SPARTA vydržela v nedělním utkání se silami cca 40 minut, poté již na soupeře vůbec nestačila. Když k dlouhodobě zraněným přibylo před nedělním utkáním dalších 5 absentujících hráčů, bylo jasné, že proti kombinačnímu a běhavému soupeři bude hodně těžké něco vymyslet. A velké množství technických chyb i individuálních chyb v obraně tomu nijak nepomohlo. Právě naopak, soupeř potrestal většinu chyb a tomu také potom odpovídal konečný výsledek.

Celé utkání tentokrát odchytal dorostenec Valeš, který si připsal 18 zákroků a měl solidní úspěšnost 31,0%. Šimáně mu tentokrát pomáhal z lavičky svými letitými zkušenostmi a radami.

Hráčům v poli sice nelze upřít snahu, na soupeře to však nestačilo. Příliš chybující byla obrana a opět to velké množství, mnohdy zcela zbytečných technických chyb, kterých bylo celkem 22. V utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 54 - 26 = slabá úspěšnost 48,2%. Celkem 6 střel skončilo v blocích hostující obrany, hned 8 střel šlo mimo zařízení, 2 skončily na tyčích a 12 jich pochytala dvojice brankářů hostí. Obrana si připsala tentokrát pouze 1 blok a k tomu 14 získaných míčů. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Šnajdr ji měl 100% 1-1, výbornou dorostenec Novák 8-7, průměrnou Hovorka 10-5, Budiš 6-3 a Jeníček 15-7, slabou Polívka D. 3-1 a Polívka P. 8-2 a nulovou Klouček 3-0.

Dvojice hostujících brankářů si připsala v utkání celkem 12 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Miklas / 7 / – F.Lukeš / 5 /.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

S tímto soupeřem se nedá hrát, pokud nemáte silný hráčský kádr, Vydrželi jsme cca do 45.minuty, pak již nebyly síly a vůle. Když chybí síly, schází přesnost a razance střelby a schází koordinace pohybů, to se plně projevilo. Pozitivem mohou být dobré výkony mladších hráčů - Nováka na spojce a solidní výkon brankáře Valeše. Ale na body toto nestačí.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Jeníček 7, Novák 7, Hovorka 5, Budiš 3, Polívka P. 2, Polívka D. 1, Šnajdr 1 a Klouček. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 0, SEDMIČKY: 2/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Podzimek - Vlk, DIVÁCI: 35.

Ostatní výsledky 18.kola:

SOKOL Dolní Cerekev - SOKOL Úvaly 23:41, LOKOMOTIVA České Budějovice - SLAVIA Praha 34:26, JISKRA Třeboň - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 32:15, SOKOL Nové Veselí „B“ - LOKOMOTIVA Vršovice 33:23, 1.HC Pardubice - JISKRA Havlíčkův Brod 33:29.

V 19.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým do Prahy, kde v neděli 10.dubna nastoupí od 16:00 hodin v nafukovací hale týmu LOKOMOTIVA Vršovice.