18.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - JISKRA Třeboň 30:38 / 18:19 /

Tým mužů v silně oslabené sestavě s 1 hráčem na střídání včera večer držel do poločasu krok s favorizovanou Třeboní, v tom druhém se však již projevila převaha a kvalita soupeře, který si nakonec odvezl oba body ...............

V sobotu 6.dubna přivítal tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v utkání 18.kola 2.ligy JV Čechy ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 18:00 hodin silného jihočeského soupeře, tým JISKRA Třeboň.

Na podzim SPARTA v Třeboni prohrála poměrně vysoko 38:24, po poločasovém vedení domácích 18:14. V tom druhém se projevila úzký kádr hostů s pouhým 1 hráčem na střídání. Před sobotním utkáním byla JISKRA v průběžné tabulce 2.ligy na 3.místě19 body / bilance: 15 – 9-1-5 /, SPARTA na 9.místě10 body / bilance: 14 – 4-2-8 /. Třeboň nemá, oproti předchozím sezonám, úplně špičkovou formu / o čemž svědčí již 5 porážek /, přesto drží přední umístění a do Kutné Hory přijížděla určitě jako vysoký favorit. Na druhou stranu SPARTA nastupovala do utkání povzbuzena 3 cennými vítězstvími - nad Pardubicemi, Vršovicemi a v Havlíčkově Brodě plus domácí remízou s Úvaly.

SPARTA nastoupila do sobotního utkání opět v poměrně oslabené sestavě, se 2 brankáři a pouze 7 hráči do pole, na výkonu to však příliš znát nebylo. Od úvodních minut držela s hosty celkem krok, ve 2.minutě vedla 2:1, poté několikrát dokázala vyrovnat 1-2 brankové vedení soupeře a v polovině 1.poločasu byl stav nerozhodný 9:9. Poté hosté přece jenom získávali více ze hry a několikrát vedli až 4 brankovým rozdílem, naposledy ve 25.minutě – 14:18. SPARTA však v závěru poločasu zabojovala a v jeho poslední minutě vyrovnala na 19:19. Poslední slovo však měli přece jenom hosté, kteří těsně před koncem dali 20 branku a stanovili tak poločasový výsledek 19:20 ve svůj prospěch.

Ale 2.poločas již byl ze strany SPARTY horší, začala se projevovat úzká lavička, z toho pramenící únava a chyby v obraně i v útoku. Hosté 3 rychlými brankami odskočili brzy na 4-brankový rozdíl, ve 34.minutě byl stav 19:23 a takový platil ještě ve 41.minutě, kdy se skóre posunulo na 23:27. Následně hosté zaznamenali další 3 branky v řadě a ve 45.minutě již vedli o sedm – 23:30. Na to SPARTA ještě dokázala snížit do 52.minuty na 28:33, to však bylo z její strany vše. Závěr si zkušený soupeř ohlídal a bez problémů dovedl utkání do vítězného konce. Z Kutné Hory si po zásluze odvezl oba body za vítězství 30:38.

SPARTA nepodala v nedělním utkání proti Třeboni špatný výkon, její úzký kádr byl tentokrát tím faktorem, který rozhodl o konečném výsledku. 15-ti členný kádr soupeře byl tentokrát nad síly toho domácího. Ale hosté museli bojovat až do konce, zadarmo nic nedostali.

Větší část nedělního utkání odchytal Šimáně, který si připsal celkem 8 zákroků a měl úspěšnost 23,5%, menší část Filip, který měl 3 zákroky a úspěšnost 20,0%.

Hráči v poli zaslouží za výkon určitě uznání. Obrana si v utkání připsala pouze 1 blok a 11 získaných míčů, oproti tomu v útoku hráči poztráceli 17 míčů. V utkání měl tým celkově střelbu 49 - 30 = slušná úspěšnost 61,2%. Jinak 2 střely šly mimo, 2 skončily na tyčích a 15 jich pochytala dvojice brankářů hostů. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Falge 4-3, Pešek 13-9, Valeš 3-2, Šveněk 5-3, Ishchenko 14-8, Novák 6-3 a Hovorka 4-2.

Hostující brankáři si tedy připsali 15 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Brchaň – Dědek, oba po 7 brankách, 5 jich přidal Neužil.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Jan Falge ?

Po obdržení bude zveřejněno.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/ - Pešek 9, Ishchenko 8, Falge 3, Novák 3, Šveněk 3, Hovorka 2 a Valeš 2. Trenér: Falge Jan.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 1, SEDMIČKY: 0 – 1/0, ROZHODČÍ: Artl – Navrátil, DIVÁCI: 40

Ostatní výsledky 18.kola:

SOKOL Dolní Cerekev - LOKO České Budějovice 33:30, SOKOL Úvaly - TALENT ŠKODA JS Plzeň 26:31, LOKO Vršovice - HBC Strakonice 1921 „B“ 30:32, 1.HC Pardubice - JISKRA Havlíčkův Brod 22:27, SOKOL Nové Veselí „B“ měl VOLNO.

V pátek 12.dubna čeká tým SPARTY Kutná Hora dohrávka odloženého 15.kola 2.ligy mužů JV-Čechy, ve které nastoupí od 19:00 hodin v hale LOKOMOTIVY České Budějovice, v neděli 14.dubna nastoupí od 16:00 hodin v utkání 19.kola 2.ligy ve sportovní hale vedoucího týmu soutěže - SOKOLA Nové Veselí „B“.