19.kolo 2.ligy mužů JVČ: SOKOL Nové Veselí "B" - SPARTA 44:25 / 22:13 /

V dnešním odpoledním utkání 19.druholigového kola náš tým mužů v silně prořídlé sestavě nestačil na lídra soutěže a z Nového Veselí se vrátil s vysokou porážkou ...................

V neděli 14.dubna čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 19.kola 2.ligy JV Čechy, ve kterém nastoupil od 16:00 hodin ve sportovní hale lídra soutěže, týmu TJ SOKOL Nové Veselí „B“.

Domácí i letos soutěž vedou / vyhráli poslední 2 ročníky /, po 18-ti odehraných kolech měli na svém kontě 29 bodů / bilance: 16 – 14-1-1 /, SPARTA byla na předposledním 10.místě s 10 body / bilance: 16 -4-2-10 /. Do nedělního utkání tak nastupoval domácí tým v roli jednoznačného favorita.

To ještě umocnila oslabená a značně prořídlá sestava SPARTY s 1 brankářem a 1 hráčem na střídání do pole. Domácí měli od úvodních minut utkání pod kontrolou, o čemž ostatně vývoj skóre napovídal. Ve 2.minutě byl sice stav 2:2 a na začátku 6.minuty 4:3, v 11.minutě však již 9:3, a ve 13.minutě 11:5. V polovině prvního dějství sice SPARTA snížila na 11:7, domácí však následně odskočili do 20.minuty na 16:8 a poločas skončil jejich zaslouženým vedením o 9 branek v poměru 22:13.

A také 2.poločas byl jasnou záležitostí domácích, kteří postupně navyšovali své vedení až na konečný rozdíl 19 branek. V utkání tak potvrdili roli jednoznačného favorita, nedali SPARTĚ žádnou šanci a porazili ji naprosto zaslouženě a vysoko v poměru 44:25.

Kutnohorský tým s jedním hráčem na střídání  na vedoucí tým soutěže nestačil od úvodních minut, zaostával ve všech herních činnostech a bylo jen otázkou skóre, jakým favorit zvítězí. A opět platí, že s takto úzkým kádrem se soupeřům z čela tabulky s širokými vyrovnanými kádry hráčů úspěšně konkurovat nedá.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Pícha ?

K utkání do Nového Veselí jsme odjížděli prakticky se vším, co má ruce, nohy a komu umožňuje zdravotní stav hrát. Vzhledem k síle soupeře byl zisk bodů spíše v oblasti teorie, i tak jsme si ale řekli, že budeme bojovat a pokusíme se o zázrak. Od začátku utkání nám dělala obrovský problém obrana, která si první přerušení hráče připsala až v 56. minutě utkání. V útoku jsme první poločas neodehráli špatně, byli jsme schopni relativně dobře kombinovat a vytvářet si slibné střelecké příležitosti. O přestávce jsme si řekli, kde nás tlačí bota, chtěli jsme zlepšit především návrat do obrany, aby tam náš brankář nebyl jak na střelnici, bohužel opak se stal pravdou. Nástup do druhé půle byl příšerný, během prvních třech minut jsme dostali 5 branek z rychlého protiútoku a v útoku začal hrát každý sám na sebe a často až alibisticky střílet. O vítězi utkání tedy nebylo od 35. minuty utkání pochyb. Rád bych poděkoval všem, kteří na utkání jeli. Speciálně pak chci poděkovat Liborovi, který i přesto že měl za utkání jeden zákrok a naše obrana prakticky neexistovala, tak vydržel a snažil se chytat až do konce! Myslím si, že výsledek je naprosto spravedlivý a jasně ukazuje rozdíl mezi úrovní Nového Veselí a Kutnou Horou. Náš momentální problém je počet lidí, kteří jsou ochotni se zúčastnit tréninku či zápasu, momentálně máme k dispozici 8 lidí a z důvodu dojíždění, práce či různých výmluv prakticky netrénujeme. Osobně bych si přál, aby se našel v klubu způsob, jak každý rok dovést do chlapů alespoň 3 až 4 hráče, kteří budou mít chuť hrát, a budou ochotni pro házenou něco obětovat.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/ - Pešek 7, Ishchenko 6, Hovorka 5, Novák 2, Šveněk 2, Valeš 2 a Klouček 1. Trenér: Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 3 – 5, SEDMIČKY: 4/3 – 1/1, ROZHODČÍ: Pernička - Tůma, DIVÁCI: 55.

Ostatní výsledky 19.kola:

LOKO České Budějovice - 1.HC Pardubice 46:24, HBC Strakonice 1921 „B“ - JISKRA Třeboň 29:25,  TALENT ŠKODA Plzeň – LOKO Vršovice 32:23, JISKRA Havlíčkův Brod - SOKOL Úvaly 28:29, SOKOL Dolní Cerkev měl VOLNO.

Ve 20.kole 2.ligy mužů JV-Čechy se kutnohorský tým představí v domácím prostředí sportovní haly Klimeška, kde v neděli 21.dubna přivítá od 17:00 hodin silného jihočeského soupeře, tým HBC Strakonice 1921 „B“.