1.kolo 2.ligy mužů JVČ: SOKOL Dolní Cerekev - SPARTA 29:23 / 15:6 /

Ve včerejším úvodním druholigovém utkání v Dolní Cerekvi náš tým mužů nepodal dobrý výkon, prováhal hlavně 1.poločas a domů se vrátil s prázdnou ..........

V sobotu 18.září zahájil tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora nový mistrovský ročník 2.LIGY mužů JV Čechy 2021-22, když.v utkání 1.kola nastoupil od 17:00 hodin ve sportovní hale týmu z Vysočiny - TJ SOKOL Dolní Cerekev. V loňské nedohrané druholigové sezóně kutnohorský tým stihl odehrát se Sokolem pouze jedno utkání, v září 2020 doma prohrál 21:27.

Úvodní podzimní druholigové utkání rozehrála SPARTA hodně špatně, sice se ujala vedení 0:1, ale jinak se jí nedařilo v obraně a hlavně v útoku, kde příliš kazila a zahazovala jasné brankové příležitosti. No a toho domácí dokázali využívat. V 6.minutě vedli 3:1, v 11.minutě sice 4:3, ale v v 19.minutě 7:3 a ve 25.minutě již o 8 branek v poměru 12:4. No a první poločas potom skončil vysokým vedením domácích o 9 branek v poměru 15:6. SPARTA odehrála děsivý poločas a skóre to jasně dokazovalo. 6 branek za 30 minut, to je prostě „bez komentáře“.

A na začátku 2.poločasu bylo výsledkově ještě hůře, domácí si postupně vytvořili až 11 brankové vedení, ve 33.minutě byl stav 18:7, ve 36.minutě 19:8. Ještě v polovině druhého dějství vedli domácí bezpečně o 10 branek, ve 45.minutě 23:13. V závěrečných 15-ti minutách SPARTA přece jenom zabojovala a postupně dokázala snížit až na rozdíl 6 branek, poprvé v 51.minutě na 24:18. Do konce utkání již potom padaly branky rovnoměrně na obou stranách a tak nakonec utkání tímto rozdílem skončilo. Domácí SOKOL v sobotním utkání 1.druholigového kola zaslouženě zvítězil 29:23, naopak SPARTA svým výkonem dost zklamala a odjela domů s prázdnou.

Tým SPARTY podal na úvod nové druholigové sezony špatný výkon, nedařilo se mu příliš v obraně a hlavně v 1.poločase v útoku. Tutové šance ovšem zahazoval i v poločase druhém, který přesto vyhrál 14:17. Ale to již na vymazání devítibrankového manka z poločasu prvního nestačilo.

Cca 35 minut utkání odchytal Filip, který si připsal 8 zákroků a měl úspěšnost 33,3%. Zbývajících cca 25 minut odchytal Šimáně, který si připsal 5 zákroků a měl úspěšnost 27,8%. Ale oba brankáři to měli za nedůraznou a chybující obranou těžké. Hráči v poli totiž vesměs zklamali a to jak v obraně, tak hlavně v útoku. Celkově měl tým střelbu 52/23 = úspěšnost pouze 44,2%. 2 střely skončily v blocích domácí obrany, 4 střely šly mimo a 5 jich skončilo na tyčích domácí branky. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Šnajdr 1-1, Pugliese 10-6, Jeníček 9-5, Polívka D. 6-3, Falge 7-3, Hájek 6-2, Budiš 7-2, Hovorka 4-1 a dorostenec Klouček 2-0 Tým celkem ztratil v útoku 16 míčů, což je hodně, oproti tomu obrana si v utkání připsala pouze 2 bloky a 9 získaných míčů.

Domácí zvítězili jasně a hlavně zaslouženě, měli výborného brankáře, který si připsal 18 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Houček - 8 a Veselý - 7.

Co dodat na závěr ? SPARTA v úvodním podzimním utkání narazila na celkem srovnatelného soupeře, ovšem nezvládla úvodní poločas a zlepšený výkon v tom druhém již na lepší výsledek nestačil. Možnost nápravy bude mít příští týden doma proti silným Pardubicím, to však musí podat diametrálně odlišný výkon od toho sobotního, jinak nemůže myslet na nějaký úspěšný výsledek.

A jak hodnotil sobotní zahajovací druholigové utkání trenér Vít Šnajdr:

Porážka od soupeře, kterého bychom měli porážet, mrzí. Co je příčinou? Domácí nás předčili v nasazení, prvních čtyřicet minut jsme hráli jakoby bez chuti po vítězství. Obrana nedůrazná, přibitá na šestce a neschopná ubránit jediného domácího střelce. V postupném útoku obíháme obranu a nikdo není ochotný jít kolmo k bráně, navázat na sebe soupeře a uvolnit spoluhráče. Když k tomu připočteme trestuhodné zahazování brankových příležitostí, nemohlo to ani jinak dopadnout. Nic na tom nemění ani zlepšená hra v posledních patnácti minutách. Abychom dokázali bodovat, budeme muset hodně přidat a hlavně se budou muset někteří hráči probrat, začít trénovat a nehledat výmluvy, proč nemohou.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/ - Pugliese 6, Jeníček 5, Falge 3, Polívka D. 3, Hájek 2, Budiš 2, Hovorka 1, Šnajdr 1 / hrající trenér / a Klouček.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 1/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Beňuš - Háza, DIVÁCI: 30.

Ostatní výsledky 1.kola:

HK SLAVIA Praha – LOKO Vršovice 00:00, SOKOL Úvaly - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 31:20, JISKRA Třeboň - LOKO České Budějovice 25:19, JISKRA Havlíčkův Brod - HBC Strakonice 1921 „B“ 00:00, 1.HC Pardubice – SOKOL Nové Veselí „B“ 00:00.

Ve 2.kole 2.LIGY mužů JVČ přivítá tým SPARTY Kutná Hora v neděli 26.září od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tým z Východních Čech -  1.HC Pardubice.