1.kolo 2.ligy mužů JVČ: SOKOL Úvaly - SPARTA 29:16 / 17:10 /

Nepříliš dobrým výkonem a hlavně vysokou porážkou zahájil náš tým mužů nový druholigový ročník včera v podvečer na půdě Sokola Úvaly ..........

V sobotu 19.září zahájil tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora nový mistrovský ročník 2.LIGY mužů JV Čechy 2020-21, když.v utkání 1.kola nastoupil od 18:00 hodin ve sportovní hale tradičního středočeského rivala - týmu TJ SOKOL Úvaly. V loňské nedohrané druholigové sezóně kutnohorský tým stihl odehrát se Sokolem obě utkání a v obou odešel poražen. Nejprve v říjnu 2019 v Úvalech 31:22 a potom i v odvetě v březnu 2020 doma 23:24.

Úvodní podzimní utkání rozehrála SPARTA mizerně, příliš se jí nedařilo v obraně a hlavně v útoku a toho domácí dokázali náležitě využít. V 6.minutě vedli 4:0, v 10.minutě 7:2, v 15.minutě 10:3 a ve 20.minutě již o 8 branek v poměru 12:4. SPARTA sice snížila v poslední desetiminutovce prvního dějství 3x na rozdíl 6 branek, poločas však skončil vysokým vedením domácích o 7 branek - 17:10.

V první polovině 2.poločasu byl herní projev SPARTY přece jenom o poznání lepší a něco málo z náskoku domácích ubrala. Ve 36.minutě byl stav 17:12, později 18:13, 19:14 a ve 47.minutě to bylo stále o pět - 20:15. Za tohoto stavu měla šanci snížit dokonce na rozdíl 4 branek, tu však nevyužila a utkání se tím zlomilo. V závěrečných cca 13,5 minutách totiž dokázal dát již pouze jedinou branku a to ještě ze sedmičky Hovorka a naopak domácí postupně zvyšovali své vedení až na konečný rozdíl 12 branek. V utkání tak zvítězili jednoznačně a zaslouženě 29:16, když byli lepší ve všech herních činnostech.

SPARTA nepodala na úvod nové druholigové sezony dobrý výkon, nedařilo se jí hlavně v útoku a v závěru totálně odpadla, když se projevil nedostatečný počet hráčů na střídání / ti byli pouze dva a to se zákonitě projevilo /. Celé utkání odchytal Šimáně, který si připsal 11 zákroků a měl úspěšnost 27,5%. A asi jediný snese trochu přísnější měřítko. Záda mu kryl Hroch, který však do utkání nezasáhl. Hráči v poli totiž vesměs zklamali a jejich výkon byl špatný. A to hlavně v útoku. Vždyť celkově měl tým střelbu 48/16 = chabá úspěšnost 33,3%. 3 střely skončily v blocích domácí obrany, 7 střel šlo mimo a 2 skončily na tyčích. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Hovorka 2-1, Polívka D. 6-3, Jeníček 13-6, Hájek 6-2, Pícha 10-3, Červený 4-1, debutující dorostenec Klouček 1-0 a Falge dokonce 6-0 Tým celkem ztratil v útoku 10 míčů, což není mnoho / z toho 9 ve 2.poločasu /. Oproti tomu, obrana si v utkání připsala pouze jediný blok a 8 získaných míčů.

Co dodat na závěr ? SPARTA v úvodním podzimním utkání narazila na velmi silného soupeře, který byl nad její síly a možnosti. Avšak příští týden musí podat diametrálně odlišný výkon, jinak nemůže myslet na nějaký úspěšný výsledek. A to by potom znamenalo, že bude zaděláno na velké problémy a starosti.

A jak hodnotil sobotní zahajovací utkání svého týmu ve 2.lize trenér Vít Šnajdr:

První zápas ve druhé lize se nám hrubě nepovedl. Je pravdou, že tým byl oslaben četnými absencemi, ale to není omluva pro takový výkon. Do zápasu jsme vstoupili v lehkém tréninkovém tempu, bez nasazení a bez důrazu. Po time outu, jsme trochu vyrovnali hru a prvních patnáct minut druhého poločasu to vypadalo dokonce nadějně. Pak přišli tři individuální chyby a zápas byl pryč, hráči prostě rezignovali. Mizerná obrana, bez důrazu, bez počítání hráčů, bez spolupráce. Útok ještě horší, bez tlaku, každý hraje sám na sebe a neefektivní zakončení. Pokud tohle nezlepšíme, ani v příštích zápasech nebudeme mít šanci.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/, Šimáně /br/ - Jeníček 6, Pícha 3, Polívka D. 3, Hájek 2, Červený 1, Hovorka 1, Falge a Klouček. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 2, SEDMIČKY: 5/4 – 1/1, ROZHODČÍ: Lorenc - Měšťánek, DIVÁCI: 50.

Ostatní výsledky 1.kola:

HBC Strakonice 1921 „B“ – LOKO Vršovice 33:21, SOKOL Dolní Cerekev - HK SLAVIA Praha 26:31, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - LOKO České Budějovice 24:28, JISKRA Třeboň - JISKRA Havlíčkův Brod 00:00, 1.HC Pardubice – SOKOL Nové Veselí „B“ 00:00.

Ve 2.kole 2.LIGY mužů JVČ přivítá kutnohorský tým v neděli 27.září od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tým z Vysočiny -  TJ SOKOL Dolní Cerekev.