1.kolo SRL : SPARTA - HC Kolín "B" 27 : 29 / 12 : 12 /

V úvodním utkání SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY mužů 2007 / 2008 podlehl náš tým v domácím prostředí "rezervě" HC Kolín......................

Tým mužů SPARTY Kutná Hora v 1.kole nového soutěžního ročníku SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY 2007/2008 přivítal v regionálním derby svého nejbližšího soupeře – HC Kolín „B“.

Výrazně omlazený tým domácích / se 4 dorostenci v sestavě / vstoupil do utkání nadějně, na konci první desetiminutovky vedl o 3 branky – 4:1. Hosté z Kolína však byli neustále na „dostřel“, v 11.minutě snížili na 4:3 a na další tříbrankové vedení domácích / ve 14. minutě 6:3 / dokázali opět velmi brzo odpovědět snížením na rozdíl jediné branky – v 16.minutě na 6:5. O tři minuty později byl stav 7:6, na konci 21.minuty měli domácí k dobru opět tři branky – 9:6. Tříbrankový náskok svítil na ukazateli ještě ve 23.minutě – 10:7, závěr poločasu však domácí hráči nezahráli dobře. Hosté v rozmezí 23.-27.minuty čtyřbrankovou šňůrou otočili na 10:11 a v poslední minutě vyrovnali na poločasových 12:12 / když před tím vedli opět domácí 12:11, ale zbytečně zachybovali /.

Velmi vyrovnaný byl úvod do 2.poločasu, oba týmy se několikrát vystřídali v jednobrankovém vedení. Větší rozdíl si ve 40.minutě vytvořili domácí, kdy ze stavu 16:17 přešli tříbrankovou šňůrou do vedení 19:17, později ještě 20:18 a ve 43.minutě 21:19. Následná tříbranková šňůra však posadila „na koně“ hostující hráče. Ti dokázali potrestat každou chybu  či nedůslednost domácích a otočili výsledek . V 52.minutě přešli do vedení 21:22 a to udržovali až do závěrečných minut. Domácí hráči sice bojovali, 2x ještě dokázali vyrovnat / na 22:22 a 23:23 /, hosté však vždy velmi rychle zvýšili svůj náskok. Nejprve na rozdíl 2 branek / 23:25 a 24:26 /, v 59.minutě dokonce na rozdíl 3 branek  / 25:28 /. I když v poslední minutě domácí ještě jednou dokázali snížit na rozdíl jediné branky / 27:28 /, poslední slovo měli v utkání hosté, kteří těsně před závěrečným hvizdem upravili na konečných 27:29.

V úvodním utkání nového soutěžního ročníku SRL  tak hosté z Kolína překvapivě, ale zaslouženě odvezli oba body. Tým domácích nastoupil do utkání bez opor Kotvala, Moryska, Rudolfa a Thiemeho a bylo to na výkonu hodně znát.

Na druhou stranu, 4 dorostenci v sestavě a „navrátilci“ Hasala se Šalátkem, to je velký příslib do budoucích let. Tým se však musí sehrát a více potrénovat. Mnohdy vázla souhra a kombinací v útoku mnoho k vidění nebylo. Také v obraně to občas „zaskřípalo“ a za ní se příliš nedařilo ani oběma brankářům. Střelci Hasala s Kůrkou to měli na dobře postavenou obranu hostí těžké a v závěru chyběly branky také ostatních hráčů domácích.

Z brankářů odchytal většinu utkání Malý, který si připsal 11 úspěšných zákroků = úspěšnost 31,4%. Hroch nastoupil pouze v úvodu 2.poločasu, inkasoval 5 branek bez úspěšného zákroku. Nutno ovšem dodat, že strávil celou noc cestou z dovolené od moře a dorazil do Kutné Hory necelou hodinu před začátkem utkání !!! Střelecky se prosadili nejvíce Hasala / střelba 9-8 / a Kůrka / střelba 15-8 /, doplňovali je ještě Hrčka / 8-4 / a Šalátek / 5-3 /. Zbytek týmu však dal pouhé 4 branky a to je málo. Jinak celkovou střelbu neměl tým až tak špatnou / 45 – 27 = úspěšnost 60% /, o výsledku však rozhodly zbytečné chyby a nedůslednost v obraně. Mnohé odražené míče získávali hostující hráči a navíc dokázali potrestat většinu zaváhání v obraně.

Úvodní utkání nového soutěžního ročníku SRL se tedy SPARTĚ příliš nevydařilo, je nadále co zlepšovat. Bude důležité, aby se hráči dokázali poučit z chyb a postupně pracovali na jejich odstranění. Mladý kolektiv však rozhodně má „své lepší dny“ ještě před sebou !!!

Vývoj skóre – 1.poločas : 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3, 6:5, 7:5, 9:6, 10:7, 10:11, 12:11 a 12:12.

2.poločas : 12:13, 14:13, 14:15, 16:17, 19:17, 21:19, 21:22, 23:23, 23:25, 25:28, 27:28 a 27:29.

SESTAVA a BRANKY : Hroch /br/, Malý /br/ - Hasala 8, Kůrka 8, Hrčka 4, Šalátek 3, Hovorka 2, Polívka st. 2, Bušina, Hájek, Jelínek, Polívka ml., Salák A. a Šnajdr. TRENÉR : Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 - 2, VYLOUČENÍ: 7 - 5, SEDMIČKY: 4 / 3 – 4 / 4, ROZHODČÍ: Želina / Kladno / – Svatoň / Praha /, DIVÁCI : 50.

DALŠÍ VÝSLEDKY 1. kola SRL :

JISKRA Zruč n/S – SOKOL Libčice n/V. 28 : 20, SOKOL Bělá „B“ – SOKOL Vršovice 20 : 25, AŠ Mladá Boleslav – TJ Chodov JM „B“ 18 : 22, HC WENDY Mělník – ARITMA Praha  ???, SOKOL Železný Brod – SOKOL Úvaly / hraje se 24.11. /.