20.kolo 2.ligy mužů JVČ: SOKOL Úvaly - SPARTA 38:20 / 17:10 /

Ve včerejším druholigovém utkání podal náš tým mužů velice špatný výkon v obraně i v útoku a domů se vrátil s vysokou a zaslouženou porážkou o 18 branek ..........

V neděli 16.dubna čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 20.kola 2.ligy mužů JVČ, ve kterém nastoupil od 16:00 hodin ve sportovní hale dlouholetého středočeského soupeře, týmu TJ SOKOL Úvaly.

V podzimním vzájemném utkání SPARTA doma prohrála 25:32, když již v poločase vedli hosté 10:15. V průběžné tabulce soutěže na tom byl lépe domácí tým Úval, po 17 odehraných utkáních byl na 5.místě se ziskem 18 bodů / bilance: 17 – 9-0-0 /, SPARTA na posledním 11.místě měla 7 bodů / bilance: 17 – 3-1-13 /. S ohledem na všechna tato fakta nastupovali domácí do nedělního utkání v roli vysokého favorita.

A tuto roli také od úvodních minut plnili, naopak hráči SPARTY často chybovali v obraně a značně se trápili v útoku. A dle toho se také vyvíjelo průběžné skóre utkání – v 5.minutě vedli domácí 3:0, ve 13.minutě 9:4 a v 18.minutě již 12:5. Do konce poločasu pak padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách, proto také domácí odcházeli do šatny s pohodovým vedením o 7 branek v poměru 17:10.

Ještě na začátku 39.minuty vedli domácí stejným rozdílem, skóre se posunulo na 22:15. Avšak v dalším průběhu utkání hráči SPARTY čím dál tím víc kazili a domácí naopak bez větších problémů navyšovali svůj náskok. Ve 45.minutě vedli 26:17, ovšem v 53.minutě již 33:17. Necelých pět minut před koncem byl stav 34:20, v závěru však domácí přidali další 4 branky a utkání tak dovedli zaslouženě k jednoznačnému vítězství v poměru 38:20.

SPARTA v neděli totálně zklamala, když podala bezkrevný až odevzdaný výkon a připsala si jednu z nejvyšších porážek v sezóně. Domácí ji jednoznačně přehrávali ve všech herních činnostech, obranou počínaje a útokem konče.

Cca 40 minut nedělního utkání odchytal Šimáně, který připsal si 9 zákroků a měl úspěšnost 29% / domácím chytil 2 sedmičky /. Cca 20 minut odchytal Valeš, ten měl 2 zákroky a úspěšnost 11,1%.

Hráči v poli podali hodně špatné výkony a to jak v obraně, tak hlavně v útoku. Nikdo nijak výrazně nevynikl a dle toho také hra i konečný výsledek vypadal. Obrana si v utkání připsala pouhý 1 blok a 16 získaných míčů, naopak v útoku měl tým celkem 17 ztrát. O střelbu se sice hráči pokoušeli dost často, ovšem z 57 střel pouhých 20 branek = podprůměrná úspěšnost pouhých 35,1%. 6 střel skončilo v blocích hostující obrany, 3 mířily vedle, 6 skončilo na tyčích a hnedle 22 jich pochytala dvojice domácích brankářů. A jak si vedli hráči SPARTY při střelbě dle úspěšnosti –  100% ji měl Polívka D. 2-2, průměrnou Hovorka 11-6 a Jeníček 8-4, slabou Ishchenko 15-5, Kafka 3-1, Klouček 4-1 a Novák 4-1, nulovou Pektor 4-0 a Pícha 6-0 a Hájek se do zakončení vůbec nedostal.

Domácí potvrdili roli favorita a zvítězili zcela zaslouženě, jejich brankáři si připsal 22 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice M.Hájek. Taitl - oba 8 branek, 5 jich přidali Kroupa a Seidl.

Co dodat na závěr? Kutnohorský tým na svého soupeře bohužel vůbec nestačil, herně propadl a nadále uzavírá průběžnou tabulku soutěže.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Hodnotit tento zápas se mi ani moc nechce, soupeř nás opět předčil ve všech herních činnostech. Co je ale horší, že od cca čtyřicáté minuty se naše hra naprosto rozpadla. Dokázali jsme vyrábět chyby, za které by se nemuseli stydět ani minižáci, nedokázali jsme bránit a ani si vytvářet střelecké příležitosti. Subjektivně viděno se podle mého názoru jednalo o nejhorší výkon na jaře.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Hovorka 6, Ishchenko 5, Jeníček 4, Polívka D. 2, Kafka 1, Klouček 1, Novák 1, Hájek, Pektor a Pícha. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 3/1 – 3/1, ROZHODČÍ: Knytlová – Pešek, DIVÁCI: 85.

Ostatní výsledky 20.kola:

HBC  Strakonice 1921 „B“ - JISKRA Třeboň 36:36, LOKOMOTIVA České Budějovice - LOKOMOTIVA Vršovice 32:29, 1.HC Pardubice - SOKOL Nové Veselí „B“ 23:37, SK SLAVIA Praha - JISKRA Havlíčkův Brod 34:23, SOKOL Dolní Cerekev měl volno.

Příští týden přivítá tým SPARTY Kutná Hora v utkání 21.kola 2.ligy mužů JVČ v neděli 23.dubna od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška silného jihočeského soupeře, čtvrtý tým tabulky - LOKOMOTIVU České Budějovice.