20.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - HBC Strakonice 1921 B 29:35 / 14:13 /

Včera večer odehrál náš tým mužů velmi solidní 1.poločas druholigového utkání, po kterém nad strakonickou rezervou o branku vedl, v tom druhém již na soupeře nestačil a prohrál o 6 branek ...............

V neděli 21.dubna přivítal kutnohorský tým mužů v utkání 20.kola 2.ligy JV Čechy ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 18:00 hodin soupeře z Jižních Čech, tým HBC Strakonice 1921 „B“.

„Béčko“ Strakonic patří i v letošní druholigové sezóně k předním týmům soutěže, po 19.kole mu patřila čtvrtá příčka se ziskem 18 bodů / bilance: 17 – 8-2-7 /, zatímco SPARTA na předposledním 10.místě měla na svém kontě 10 bodů / bilance: 17 – 4-2-11 /. V podzimním vzájemném utkání strakoničtí doma SPARTU porazili bez větších problémů 40:31 a do nedělní odvety v Kutné Hoře nastupovali určitě v roli vysokého favorita.

SPARTA ale rozehrála utkání velmi dobře, v 5.minutě vedla 3:1, v 8.minutě 4:3, v 11.minutě 6:4 a ve 14.minutě 7:6. O 3 minuty později přešli poprvé v utkání do vedení hosté – 7:8, na začátku 18.minuty opět vedla o branku SPARTA – 9:8. V dalším průběhu hosté 4x srovnali 1 brankové manko, naposledy ve 27.minutě na 12:12. SPARTA následně odskočila 2 brankami do vedení 14:12, hosté v předposlední minutě snížili na poločasových 14:13. Kutnohorský tým tak odcházel do kabin po dobrém výkonu s těsným vedením, ale utkání bylo teprve v polovině. .

Druhý poločas začala SPARTA brankou na 15:13, hosté však stihli rychle vyrovnat. Poté ještě 2x vedla o branku, nejprve 16:15 a ve 34.minutě 17:16, o minutu později již vedli 17:18 hosté. A po vyrovnání domácích na 18:18 v dalším průběhu hosté 3x vedli o 2 branky, ve 43.minutě SPARTA dokázala vyrovnat na 22:22. Ale v dalším průběhu utkání se jí přestalo dařit v obraně a hlavně v útoku a toho hosté dokázali využít. Ti nejprve 3 brankami odskočili do 45.minuty na 22:25, a i když SPARTA ještě dokázala 3x snížit na dvoubrankový rozdíl, naposledy ve 49.minutě na 25:27, další šňůra 3 branek hostů byla rozhodující. V 52.minutě byl stav 25:30 a toto vedení si již hosté bez problémů do konce utkání ohlídali. SPARTA již nedokázala v závěru zareagovat a tak z dobře rozehraného utkání nakonec byla dost zbytečná porážka o 6 branek v poměru 29:35.

Tým  SPARTY nastoupil opět v silně oslabené sestavě, přesto odehrál se silným soupeřem naprosto vyrovnaný 1.poločas. V tom druhém již docházely síly, hromadila se únava a hosté s širokou lavičkou toho náležitě využili. Ale velké množství ztrát míčů domácích nemůže omluvit nic z výše uvedeného, to by se stávat rozhodně nemělo. Bohužel, to byl jeden z hlavních důvodů nedělní porážky.

Celé utkání odchytal Šimáně, který si připsal 9 zákroků a měl úspěšnost 20,5%. Ovšem většina branek hostů padala z bezprostřední blízkosti a to se toho moc pochytat nedá.

Hráči v poli odehráli lepší první, horší druhý poločas, a to jak v obraně, tak hlavně v útoku. Zatímco obrana si připsala pouhý 1 blok a 12 zisků míčů, v útoku hráči poztrácely 21 míčů a to je fakt hodně.  V utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 50 - 29 = solidní úspěšnost 58,0%. Celkem 5 střel skončilo v blocích hostující obrany, 2 střely šly mimo, 3 skončily na tyčích a 11 jich pochytal brankář hostí. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti – Hovorka a Novák ji měli 100% 2-2, velmi dobrou Ishchenko 12-9 a Šveněk 3-2, průměrnou Valeš 2-1 a Pešek 17-8 a slabší Kafka 7-3 a Klouček 5-2.

Hostujících brankář si tedy v utkání připsal celkem 11 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval zkušený Mošovský, autor 7 branek, 6 jich přidal Lukreš, 5 Tíkal.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Jan Falge ?

Po obdržení bude zveřejněno.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/ - Ishchenko 9, Pešek 8, Kafka 3, Hovorka 2, Klouček 2, Novák 3, Šveněk 2 a Valeš 1. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 0, SEDMIČKY: 0 – 5/4, ROZHODČÍ: Podzimek - Vlk, DIVÁCI: 37.

Ostatní výsledky 20.kola:

SOKOL Dolní Cerekev - SOKOL Nové Veselí „B“ 29:35, SOKOL Úvaly - LOKOMOTIVA České Budějovice 25:32, TALENT ŠKODA JS Plzeň - JISKRA Třeboň 24:26, LOKOMOTIVA Vršovice - JISKRA Havlíčkův Brod 33:25, 1.HC Pardubice měl volno.

Ve 21.kole 2.ligy mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým na Vysočinu, kde v neděli 28.dubna nastoupí od 16:00 hodin ve sportovní hale týmu TJ SOKOL Dolní Cerekev.