21.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - LOKO České Budějovice 19:20 / 12:11 /

Ve včerejším domácím utkání předposledního druholigového kola náš tým mužů neměl k úspěšnému výsledku daleko, bohužel mizerná střelecká produktivita / 7 branek za druhý poločas / hodně napomohla soupeři k zisku obou bodů ..........

V neděli 23.dubna čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání předposledního, již 21.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici čtvrtý tým průběžné tabulky - tým  LOKOMOTIVY České Budějovice.

V podzimním vzájemném utkání SPARTA na jihu Čech prohrála vysoko 40:19, když v poločase vedli domácí již 20:10. V průběžné tabulce soutěže byla Lokomotiva na solidním 4.místě se ziskem 22 bodů / bilance: 17 – 10–2–5 /, naopak SPARTA na posledním 11.místě měla 7 bodů / bilance: 18 – 3-1-14 /. S ohledem na postavení obou soupeřů v tabulce i posledním výsledkům přijížděla Lokomotiva České Budějovice k nedělnímu utkání do Kutné Hory jako vysoký favorit.

Ovšem začátek utkání byl hodně vyrovnaný a branek bylo k vidění jak šafránu. Zásluhu na tom měly dobré obrany, výborné zákroky brankáře Šimáněho / sedmička, rychlý útok a několik dalších / a mizerná produktivita v útoku z obou stran. A tak na začátku 5.minuty byl stav 1:1, v 9.minutě 1:2, ve 12.minutě 3:2 a na začátku 15.minuty hosté srovnali na 3:3. V dalším průběhu prvního dějství se SPARTĚ zadařilo a v polovině 21.minuty vedla 8:5, na začátku 25.minuty dokonce 10:5. Ale stačilo několik chyb v obraně a o tři minuty později hosté snížili na rozdíl branky jediné, na konci 28.minuty byl stav 10:9. SPARTA ještě v závěru 2x zvýšila své vedení na rozdíl 2 branek, na 11:9 a 12:10, v samém závěru hosté snížili na poločasových 12:11

2.poločas již byl ze strany SPARTY horší a to hlavně v útočné činnosti. Několik tyčí a střel mimo, to hodně napomohlo hostům k obratu. I když ani oni nijak zvlášť v útoku nezářili, tak přece jenom byla jejich produktivita o něco lepší lepší. SPARTA na začátku druhého dějství zvýšila na 13:11, na začátku 37.minuty vedla 14:13 a o branku navrch měla ještě ve 42.minutě, kdy vedla 16:15. Hosté následně 2 brankami otočili na 16:17, ve 49.minutě SPARTA vyrovnala na 17:17. To však bylo z její strany na dlouhé minuty v útoku vše a byli to naopak hosté, kteří 3 brankami otočili výsledek, na začátku 56.minuty byl stav 17:20. SPARTA se sice ještě v závěrečné cca pětiminutovce pokusila o obrat a brankami v 58. a v poslední 60.minutě snížila na 19:20. To však do konce chybělo pouhých 20 vteřin. Hosté sice ještě v závěru míč ztratili, SPARTA již však měla hodně málo času na zakončení a tak se nakonec již výsledek nezměnil. V utkání hodně chudém na branky se nakonec z vítězství radoval tým Lokomotivy, který si domů odvezl oba body za těsné vítězství o branku.

SPARTA nepodala v posledním domácím utkání špatný výkon a to hlavně v obraně, za kterou podal výborný výkon brankář Šimáně. 20 obdržených branek je toho důkazem. Ovšem co je tristní, to byla produktivita v útoku. A to hlavně v průběhu 2.poločasu, za který dokázali hráči zaznamenat pouhých 7 branek, což je žalostně málo a to na zisk bodů prostě nestačí. Soupeř dal sice pouze o 2 branky víc, na vítězství mu to v tomto utkání stačilo.

Celé nedělní utkání odchytal Šimáně, který připsal si 17 zákroků a měl skvělou úspěšnost 45,9%. Bohužel ani to na zisk bodů nestačilo.

Hráči v poli podali solidní výkon v obraně, o čemž kromě 20 inkasovaných branek svědčí 5 bloků / z toho čtyři Hovorka / a 14 získaných míčů, naopak v útoku měl tým tentokrát pouhých 9 ztrát. Co ale bylo rozhodující, to byla produktivita střelby. Z celkových 50 střel pouze 19 branek = prachmizerná úspěšnost 38%. 1 střela skončila v blocích hostující obrany, hned 11 mířilo vedle, 6 skončilo na tyčích a 13 jich pochytali brankáři hostí. A jak si vedli hráči SPARTY při střelbě dle úspěšnosti –  solidní ji měl Polívka 6-4 a Novák 3-2, průměrnou Pektor 4-2 a Pícha 2-1, hodně slabou Jeníček 6-2, Ishchenko 16-5, Klouček 7-2 a Falge 4-1, nulovou Fišera 2-0 a Hovorka / jinak nejlepší střelec týmu v probíhající sezóně / se do zakončení tentokrát vůbec nedostal. Připravení Filip do branky a Valeš do pole tentokrát do utkání nezasáhli.

Hostující brankáři si tedy připsali v utkání celkem 13 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice MrázPotůček, oba po 6 brankách.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Vít Šnajdr:

V posledním domácím zápase se přeci jen obraz naší hry vylepšil. Zejména obrana hrála velmi spolehlivě a k tomu ji držel výborný Šimáně v brance. Bohužel to na body nestačilo, trápila nás velmi nízká produktivita střelby a proměňování brankových příležitostí. Nicméně rád bych poděkoval hráčům za bojovnost a nasazení, proti čtvrtému celku tabulky se konečně dalo na naši hru dívat.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Filip /br/ - Ishchenko 5, Polívka D. 4, Jeníček 2, Klouček 2, Novák 2, Pektor 2, Pícha 1, Falge 1, Fišera, Hovorka a Valeš. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 3/1 – 2/0, ROZHODČÍ: Čapek - Dvořáček, DIVÁCI: 40.

Ostatní výsledky 21.kola:

SOKOL Dolní Cerekev - HBC Strakonice 1921 „B“ 31:50, JISKRA Havlíčkův Brod - 1.HC Pardubice 33:20, SOKOL Nové Veselí „B“ - SOKOL Úvaly 36:22, LOKOMOTIVA Vršovice - JISKRA Třeboň 32:23, SK SLAVIA Praha měla volno.

Za 14 dní zakončí náš tým mistrovský ročník utkáním posledního 22.kola 2.ligy JVČ, ve kterém nastoupí v sobotu 6.května od 18:00 hodin ve sportovní hale druhého týmu průběžné tabulky - JISKRY Třeboň.