2.kolo 2.ligy mužů JVČ: HBC Strakonice 1921 "B" - SPARTA 43:26 / 19:9 /

Ve včerejším druholigovém utkání náš tým mužů v neúplné sestavě nestačil na B tým Strakonic o odvezl si domů vysokou porážku .........

V sobotu 24.září měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovské utkání 2.kola 2.ligy mužů JV-Čechy, ve kterém nastoupil od 16:00 hodin ve sportovní hale jihočeského soupeře, týmu HBC Strakonice 1921 „B“. Domácí - záloha extraligového „áčka“ patří delší dobu k předním týmům soutěže, v loňské sezoně obě vzájemná utkání se SPARTOU vyhráli a do sobotního utkání nastupovali na domácí palubovce určitě v roli vysokého favorita.

SPARTA do utkání nastupovala v silně oslabené sestavě se 2 brankáři a 7 hráči do pole, které na poslední chvíli doplnil brankář Jarda Valeš. Do utkání vstoupili dle předpokladů lépe domácí, kteří rychle vedli 2:0, později 4:1, v 6.minutě 6:2 a v 11.minutě 7:3. Hráči SPARTY se sice snažili, příliš chyb v útoku a mizerná obrana však domácím hodně napomáhala. Přesto byl v 15.minutě stav pouze 7:5, o dvě minuty později 8:6 a ještě ve 20.minutě 10:7. Závěrečná desetiminutovka prvního dějství však patřila jednoznačně domácím, kteří nakonec odcházeli do kabin s vysokým poločasovým vedením o 10 branek v poměru 19:9. SPARTA v závěru poločasu fyzicky i herně odpadla, obrana téměř neexistovala a 15 technických chyb za 30 minut hry je zkrátka příliš. Proto ten rozdíl.

V úvodních minutách 2.poločasu hráči SPARTY přece jenom hru zpřesnili, méně chybovali a z vysokého náskoku domácích něco ukrojili. Ve 36.minutě byl stav 20:13 a ve 38.minutě dokonce 21:15. Následně domácí 3 rychlými brankami zvýšili na 24:15 a cca stejný brankový rozdíl platil ještě ve 46.minutě, kdy byl stav 27:19, ve 48.minutě 29:20. V dalším průběhu utkání se ale opakoval scénář poločasu prvního, mizerná nepřipravená střelba, příliš chyb a nulová obrana znamenalo to, že domácí jednoduše navyšovali své vedení až na konečný rozdíl 17 branek. Utkání tak jasně ovládli výsledkem 43:26 a připsali si zcela zaslouženě další 2 body do druholigové tabulky.

Tým SPARTY neměl až tak špatné začátky obou poločasů, s přibývajícím časem se však projevila příliš úzká lavička a toho fyzicky dobře připravený tým domácích dokázal jasně využít. Ovšem slabá hra v útoku, velké množství technických chyb a zcela jalová obrana, která dokázala přerušit jen minimum útoků domácích, tak to byl hlavní důvod sobotní vysoké porážky. I v této značně prořídlé a oslabené sestavě nemusela být rozhodně tak vysoká. Přesto je třeba všem hráčům, kteří ve Strakonicích nastoupili, poděkovat a ocenit jejich přístup.

Celé utkání odchytal Šimáně, který připsal si 16 zákroků a měl úspěšnost 27,1%. Za obranou, která mu příliš nepomáhala to měl ale hodně těžké. Domácí zaznamenali 11 branek z brankoviště / z pivota a proskoků /, navíc těžili z častých chyb SPARTA po kterých dali 9 branek z rychlých protiútoků.

Hráči v poli podali vesměs hodně průměrné výkony, ale asi se to v této sestavě proti takto silnému soupeři dalo čekat. Jak již bylo řečeno, obrana téměř neexistovala / nebyl jediný blok a minimum přerušení / a těch technických chyb. Těch bylo v celém utkání celkem 24, oproti tomu 15 zisků míčů. O střelbu se hráči pokoušeli mnohdy až příliš zbrkle a rychle z nepřipravených pozic, tomu také odpovídala čísla. Celková střelba 56 - 26 = úspěšnost pouze 46,4%. 7 střel skončilo v blocích domácí obrany, 3 skončily na tyčích, hnedle 8 šlo mimo a 12 jich pochytal domácí brankáři. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Polívka D. 2-2, Valeš 4-3, Hovorka 13-8, Fišera a Kafka 7-3, Jeníček 13-4, Novák 5-2 a Hájek 5-1.

Co dodat na závěr? SPARTA rozehrála letošní druholigovou sezónu hodně špatně, byť se dvě venkovní porážky asi daly očekávat. Ovšem ne po takto slabých výkonech. Navíc příští kolo doma čeká loňský suverén – „béčko“ Nového Veselí a to bude soupeř výrazně kvalitnější. Tak doufejme, že již bude sestava silnější a výkon půjde nahoru. Protože v neúplné sestavě se s takto kvalitními soupeři bohužel na lepší výsledky moc pomýšlet nedá.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Hovorka 8, Jeníček 4, Fišera 3, Kafka 3, Valeš 3, Novák 2, Polívka D. 2 a Hájek 1. Trenér: Vobořil Petr.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 5, SEDMIČKY: 3/2 – 6/4, ROZHODČÍ: Ledvinka - Martoch, DIVÁCI: 90.

Ostatní výsledky 2.kola:

SOKOL Dolní Cerkev - SOKOL Úvaly 23:39, SOKOL Nové Veselí „B“ - LOKO Vršovice 21:18, JISKRA Havlíčkův Brod - JISKRA Třeboň 00:00, SK SLAVIA Praha – 1.HC Pardubice 00:00, LOKO České Budějovice měla VOLNO.

V 3.kole 2.ligy mužů JVČ přivítá tým SPARTY Kutná Hora v neděli 2.října od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška loňského vítěze soutěže, tým  SOKOLA Nové Veselí „B“ .