2.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - 1.HC Pardubice 27:21 / 16:9 /

Ve včerejším druholigovém utkání podal náš tým mužů velmi dobrý výkon, zaslouženě porazil o šest branek silné Pardubice a připsal si do tabulky první body ..........

V neděli 26.září odehrál kutnohorský tým mužů první podzimní domácí mistrovské utkání 2.ligy JV-Čechy, ve kterém v rámci 2.kola přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici silného východočeského soupeře - tým  1.HC Pardubice.

V 1.druholigovém kole oba nedělní soupeři nebodovali, zatímco SPARTA prohrála v Dolní Cerekvi 29:23, pardubický tým nestačil doma na Nové Veselí „B“, se kterým prohrál 18:22.

SPARTA začala úvodní domácí utkání na výbornou, pozorně bránila a dařilo se jí i v útoku. A tomu napovídalo i průběžné skóre. V 9.minutě byl stav 5:0, následně hosté snížili na 5:1, v 11.minutě byl stav 7:2, v 18.minutě 8:4, následně hosté 4x snížili na rozdíl 2 branek, naposledy na začátku 24.minuty na 11:9. Závěr prvního dějství však opět patřil jednoznačně SPARTĚ, která 5 brankami v řadě stanovila poločasové vedení 16:9. Poměrně vysoké a hlavně zasloužené.

Také začátek 2.poločasu SPARTĚ vyšel na výbornou, pokračovala ve vysokém nasazení a skóre narůstalo v její prospěch. Nejprve padlo po jedné brance na obou stranách a stav byl ve 32.minutě 17:10, v následující desetiminutovce SPARTA zaznamenala 6 branek v řadě a rázem byl stav ve 42.minutě 23:10. Poté si přece jenom hráči vybrali slabší chvilku a zkušený tým hostí začal dotahovat. Nejprve snížil 5 brankami v řadě na 23:15 a po vedení SPARTY v 51.minutě 26:17 čtyřmi brankami v řadě na začátku 57.minuty na 26:21. Ale to bylo z jejich strany vše, poslední slovo v utkání měl tým SPARTY, který v předposlední minutě upravil na konečných 27:21.

V nedělním utkání podal celý kutnohorský tým výborný výkon, výrazně zlepšil oproti minulému utkání obranu a dařilo se mu také v útoku. Velmi znát byla kvalita i nasazení Špačka a Píchy / hráčů prvoligového Sokola Vršovice /, a když se přidali i všichni ostatní, tak se „urodil“ překvapivý ale zasloužený výsledek – jasné vítězství nad silným soupeřem, proti kterému se v minulosti vůbec nedařilo.

Dvojice brankářů SPARTY odchytala cca stejný počet minut, Šimáně si připsal 6 zákroků a měl úspěšnost 31,6%, Filip měl 7 zákroků a úspěšnost 46,7%. Oba dva rozhodně nezklamali.

Hráči v poli podali vesměs velmi dobré výkony v obraně, o čemž svědčí 16 získaných míčů a dařilo se nadmíru také v útoku. O 27 branek se postaralo všech 11 hráčů, kteří v poli nastoupili. Tým měl celkovou střelbu 50 - 27 = slušná úspěšnost rovných 54%. 2 střely skončily v blocích hostující obrany, 6 jich skončilo na tyčích, 5 mířilo vedle a 10 jich pochytal hostující brankář. A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku? 100% střelbu měli tentokrát - Brož 2-2, Valeš 2-2 / třetí brankář, věkem ještě dorostenec, který vypomáhá v poli /, Budiš 1-1 a Klouček 1-1. A ani ostatní nezůstali pozadu -  Špaček měl střelbu 11-7, Hovorka 6-3, Novák 2-1, Pugliese 8-4, Pícha 7-3, Polívka D. 6-3 a Hájek 4-1. Celkově hráči v útoku ztratili pouze 9 míčů, což je hodně dobré číslo. Celkově zaslouží celý kutnohorský kolektiv za nedělní výkon i výsledek velkou pochvalu / byť se nevyvaroval slabší chvilky v závěru, kdy se nechal ukolébat vysokým vedením a také již trochu docházely síly /. Trenér Šnajdr měl tentokrát k dispozici / na současné poměry / silný a početný kádr a to mu ještě chyběl zraněný Falge a nemocní Červený s Jeníčkem.

Jak již bylo uvedeno, hostující brankář Čekal si připsal v utkání celkem 10 úspěšných zákroků, v útoku se nejvíce prosazoval Kopáč, autor 8 branek / z toho 5 ze sedmiček /, po 3 přidali Joudal a Novotný.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Zápas s Pardubicemi, byl proti předchozímu jako den a noc. Skvěle jsme bránili a jasně poučili soupeře, kdo je na Klimešce doma.  A to byl základ úspěchu. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za přístup k zápasu. Samozřejmě nebylo vše růžové, problém jsme měli v přechodu do útoku a ve druhém poločase i s postupným útokem, ale pokud dobře bráníte, jsou to drobnosti. Projevila se přítomnost skvělých spojek Špačka a Píchy a možnost střídat dle potřeby. Dokázali jsme si, že hrát jde s každým. Jednalo se o jeden z nejpovedenějších zápasů, které jsme na Klimešce sehráli.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/, - Špaček 7, Pugliese 4, Hovorka 3, Pícha 3, Brož 2, Polívka D. 2, Valeš 2, Budiš 1, Hájek 1, Klouček 1 a Novák F. 1. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 5/5, ROZHODČÍ: Podzimek – Vlk, DIVÁCI: 35.

Ostatní výsledky 2.kola:

LOKO České Budějovice - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 28:26, SOKOL Nové Veselí „B“ - HK SLAVIA Praha 30:22, LOKO Vršovice - JISKRA Havlíčkův Brod 36:27, JISKRA Třeboň - 1.HC Pardubice / odloženo na 3.11. /, HBC Strakonice 1921 „B“ - SOKOL Úvaly 30:27.

Ve 3.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí kutnohorský tým do Prahy, kde v sobotu 2.října nastoupí od 14:30 hodin ve sportovní hale týmu HK SLAVIA Praha.