3.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - SOKOL Nové Veselí "B" 16:35 / 7:15 /

Včera v podvečer se náš tým mužů poprvé představil v domácím prostředí, v utkání 3.druholigového kola se však obraz hry oproti těm předcházejícím nijak nezměnil, opět bylo k vidění mnoho chyb a na jeho konci další vysoká porážka ..........

V neděli 2.října přivítal kutnohorský tým mužů v utkání 3.kola 2.ligy JVČ 2022-2023 ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 17:00 hodin soupeře z kraje Vysočina, tým SOKOL Nové Veselí „B“.

„Béčko“ Nového Veselí je loňský vítěz druholigové sezóny, kterou ovládl se 100% bodovým ziskem. Nad SPARTOU zvítězil nejprve na podzim 2021 doma 39:19 a potom i v odvetě na jaře 2022 v Kutné Hoře 21:28. Letošní ročník zahájil remízou 22:22 v Třeboni, před týdnem doma porazil vršovickou Lokomotivu 21:18. To SPARTA nerozehrála sezonu nejlépe, obě venkovní utkání prohrála. V 1.kole s Lokomotivou Vršovice 25:17 a před týdnem se Strakonicemi „B“ 43:26. Do Kutné Hory tak v neděli přijel soupeř z Nového Veselí v roli vysokého favorita.

Lepší vstup do utkání měli dle předpokladů hosté, kteří na začátku 2.minuty rychle vedli 0:2. Domácí se sice v úvodu snažili držet krok, v 5.minutě byl stav 2:3, později 3:5, 4:6 a ještě v 19.minutě 5:7, v dalším průběhu prvního dějství se však již projevila herní převaha hostujícího týmu a utkání se stávalo jednoznačnou záležitostí týmu z Vysočiny. Ve 24.minuty byl stav 5:10, ve 29.minutě již 6:15 a 1.poločas nakonec skončil vysokým vedením hostů o 8 branek – 7:15.

A jak skončil poločas první, tak i začal poločas druhý. Hosté byli lepší ve všech herních činnostech a jejich vedení stále narůstalo. Ve 40.minutě vedli 10:22, v 50.minutě 13:28 a konečný výsledek byl zcela jednoznačný – 16:35. Hosté z Nového Veselí přehráli SPARTU po všech stránkách a zaslouženě si odvezli oba body.

Domácí kolektiv nastoupil opět značně oslaben, to však nemůže být výmluvou na hodně mizerný výkon, který předvedl. Chabá prostupná obrana, mnoho technických chyb a bezzubý útok bez nápadu a nějaké větší spolupráce. A je to, bohužel prozatím stále stejný obrázek předváděné hry od začátku letošní sezóny. Rozhodně to bude pro kutnohorský tým mužů hodně těžký podzim !!!!!

Úvodní cca tři minuty nedělního utkání odchytal Šimáně, který se po 3 obdržené brance zranil a odstoupil. Poté již zbytek utkání odchytal Filip, který si připsal 18 zákroků / a mnohé opravdu excelentní / a měl velmi dobrou úspěšnost 36%. Byl také jeden z mála domácích hráčů, který v utkání nezklamal.

Hráčům v poli se příliš nedařilo v obraně / kde nebyl k vidění jediný blok /, připsali si celkem 7 získaných míčů. Oproti tomu bylo k vidění příliš technických chyb, tentokrát celkem 20, což je opět velký nepoměr zisků a ztrát. Také produktivita střelby byla hodně mizerná, celkově měl tým střelbu 47 - 16 = úspěšnost pouze 34% !!! Celkem 7 střel šlo vedle, 3 skončily na tyčích a 21 jich pochytal brankář hostí / překvapivě ani hosté neměli v utkání jediný blok /. A jak si vedli hráči při střelbě dle úspěšnosti: Valeš 6-4, Hovorka 10-5, Šnajdr 2-1, Pektor 5-2, Ishchenko 15-4, Falge 4-0, Fišera 2-0, Kafka 1-0, Novák 1-0 a Polívka D. 1-0.

Hostující brankář si tedy připsal v utkání celkem 21 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice T.Kršek – Rubáč, autoři 8 branek, 7 jich přidal Parolly, 6 Hajčman.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Opět velmi špatný výkon. Mizerný útok, bez spolupráce, neproměňování šancí, téměř žádný rychlý přechod. Od nějaké dvacáté minuty máme z obrany naprostý průchoďák. Pokud opravdu nezačneme pořádně makat v tréninku, tak se z téhle krize jen tak nevyhrabeme. Víc asi není třeba dodávat.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/ - Hovorka 5, Ishchenko 4, Valeš 4, Pektor 2, Šnajdr 1, Falge, Fišera, Kafka, Novák a Polívka D. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 1/1, ROZHODČÍ: Ledvinka - Ransdorf, DIVÁCI: 42.

Ostatní výsledky 3.kola:

LOKOMOTIVA České Budějovice - SOKOL Dolní Cerekev 32:26, LOKOMOTIVA Vršovice - JISKRA Havlíčkův Brod 28:36, SOKOL Úvaly - SK SLAVIA Praha 28:19, 1.HC Pardubice - HBC Strakonice 1921 „B“ 24:31, JISKRA Třeboň měla volno.

Ve 4.kole 2.ligy mužů JV-Čechy nastoupí kutnohorský tým v neděli 9.října od 18:00 hodin ve sportovní hale dalšího soupeře z kraje Vysočina, týmu JISKRA Havlíčkův Brod.