4.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - JISKRA Havlíčkův Brod 32:31 / 15:15 /

Ve včerejším podvečerním utkání 4.druholigového kola si náš tým mužů připsal druhé podzimní vítězství, spokojenost však mohla být pouze se ziskem dvou bodů, s výkonem již méně ..........

V neděli 10.října měl kutnohorský tým mužů na programu mistrovské utkání 4.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici soupeře z Vysočiny - tým  JISKRY Havlíčkův Brod.

Po třech odehraných kolech měla SPARTA bilanci 1 vítězství a 2 porážek, její nedělní soupeř prohrál prozatím všechna tři utkání a na body stále čekal.

SPARTA nezačala nedělní domácí utkání příliš dobře, nedařilo se jí v obraně ani v útoku a byli to naopak hosté / s pouhým jedním hráčem na střídání do pole /, kteří měli navrch. A tomu také odpovídalo průběžné skóre – 0:2, 3:5, 5:8, 6:10, 8:12 a ještě ve 24.minutě vedli 10:13. Až v závěrečné pětiminutovce prvního dějství SPARTA přece jenom hosty dostala pod tlak, nejprve srovnala na 13:13 a po vedení hostů 13:14 dvěma brankami přešla ve 28.minutě poprvé v utkání do vedení 15:14. Poslední slovo však měli přece jenom hosté, kteří ve 29.minutě srovnali na poločasových 15:15.

Na začátku 2.poločasu nejprve hosté 2 brankami odskočili na 15:17, SPARTA odpověděla 3 brankami a ve 35.minutě vedla 18:17. Hosté sice ještě v téže minutě vyrovnali na 18:18, SPARTĚ však vyšel další úsek utkání, když v rozmezí 37.- 45.minuty zaznamenala šňůru 5 branek a rázem byl stav 23:18. A o 5 branek vedla ještě na začátku 50.minuty, kdy byl stav 26:21. Ale rozhodnuto zdaleka nebylo. Houževnatí hosté dokázali kontrovat a 4 brankami v řadě snížili do 54.minuty na 26:25. A na drama bylo zaděláno. SPARTA 2 brankami zvýšila na 28:25, v 56.minutě vedla 29:26. O minutu později to však bylo opět o branku, stav byl 29:28. V posledních čtyřech minutách již padaly branky rovnoměrně na obou stranách, SPARTA 3x přešla do 2 brankového vedení – 30:28, 31:29 a 32:30, hosté 3x dokázali snížit na rozdíl branky jediné. Naštěstí to však bylo naposledy těsně před závěrečným hvizdem, kdy upravili na konečných 32:31.

SPARTA si tak připsala druhé a v tomto případě velmi důležité vítězství, svým výkonem však příliš nepřesvědčila. Na to, že nastoupila v kompletní sestavě se 16-ti hráči proti soupeři, který měl 2 brankáře / mimochodem velmi dobré / a 7 hráčů do pole, tak dost často tahala za kratší konec. Nedařilo se jí ohlídat dva střelce hostů, často kazila a těch neproměněných šancí. Kdyby to bylo u mladých hráčů, tak se to dá ještě pochopit, ale mnohdy propadali i ti nejzkušenější. Ale konec dobrý, všechno dobré, body zůstaly doma.

Do hry se tentokrát zapojili všichni tři brankáři SPARTY, začal Valeš, který si připsal 3 zákroky a měl úspěšnost 23,1%, pokračoval Šimáně, který měl 5 zákroků a úspěšnost 38,6% a utkání dochytal Filip, který měl 5 zákroků a úspěšnost 27,8%. U prvního i třetího úspěšnost nic moc.

Hráči v poli podali povětšinou průměrné výkony v obraně / celkem 5 bloků a 11 získaných míčů / a také v útoku to nebylo bez chyb a ztrát. Těch si tým připsal celkem 15 a to mnohdy hodně zbytečných. Celkově měli hráči SPARTY v utkání střelbu 59 - 32 = úspěšnost 54,2%. Z toho 5 střel skončilo v blocích hostující obrany, 1 skončila na tyči, 3 mířily vedle a 18 jich pochytali hostující brankáři. A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku podle úspěšnosti - Pícha 9-7, Jeníček 10-7, Klouček 3-2, Špaček 9-5, Pugliese 8-4, Budiš 4-2, Hovorka 2-1, Novák 2-1, Falge 5-2, Brož 3-1, Polívka D. 3-0, Červený 1-0 a Hájek se do zakončení nedostal.

Jak již bylo uvedeno, hostující brankáři si připsali v utkání celkem 18 úspěšných zákroků, v útoku se nejvíce prosazovala dvojice Zich /12/ - Ondrouch /10/, se kterými si obrana i brankáři SPARTY dost často nedokázali poradit. Hosté na to, s jak úzkým kádrem nastoupili, podali velmi dobrý výkon a SPARTU hodně potrápili.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Spokojenost bych vyjádřil pouze se ziskem dvou bodů. Hrou jsme se bohužel přizpůsobili soupeři, nedařilo se nám v postupném útoku a navíc jsme zahazovali vyložené šance, jak na běžícím pásu. Ani obrana nebyla dobrá, nedařilo se ubránit silovou hru soupeře a z rozehrávaných volných hodů nám střelci soupeře dávali jeden gól za druhým. Bohužel ani brankáři neměli svůj den. K vítězství jsme se zkrátka doslova protrápili. Pozitivní byla téměř plná soupiska a poměrně solidní hra spojek. Nicméně v příštích zápasech budeme mít hodně co zlepšit.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/, Valeš /br/ - Jeníček 7, Pícha 7, Špaček 5, Pugliese 4, Budiš 2, Falge 2, Klouček 2, Brož 1, Hovorka 1, Novák F. 1, Červený, Hájek a Polívka D. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 6, SEDMIČKY: 2/2 – 4/4, ROZHODČÍ: Hájek – Řeháček, DIVÁCI: 40.

Ostatní výsledky 4.kola:

SOKOL Dolní Cerekev - 1.HC Pardubice 24:32, LOKO České Budějovice - HBC Strakonice 1921 „B“ 35:23, JISKRA Třeboň - HK SLAVIA Praha 34:29, SOKOL Nové Veselí „B“ - SOKOL Úvaly 34:17, LOKO Vršovice - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 26:25.

V 5.kole 2.LIGY mužů JVČ zajíždí tým SPARTY do Úval, kde v sobotu 16.října nastoupí od 18:00 hodin ve sportovní hale týmu SOKOL Úvaly.