5.kolo 2.ligy mužů JVČ: SOKOL Úvaly - SPARTA 31:23 / 13:11 /

Ve včerejším utkání pátého druholigového kola prohrál náš tým mužů o osm branek v Úvalech, když domácí byli hlavně ve 2.poločasu jasně lepší ..........

V sobotu 16.října čekalo tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora mistrovské utkání 5.kola 2.ligy mužů JVČ, ve kterém nastoupil od 18:00 hodin ve sportovní hale dlouholetého středočeského soupeře, týmu TJ SOKOL Úvaly. Domácí patří v posledních sezonách k předním týmům soutěže a vysokými ambicemi se netají ani letos. Po 4 odehraných kolech však měli stejnou bilanci jako SPARTA, dvě domácí vítězství a dvě venkovní porážky. Přesto do sobotního utkání nastupovali na domácí palubovce v roli vysokého favorita.

SPARTA ale vstoupila do utkání poměrně slušně, domácím v 1.minutě chytil Filip sedmičku a vzápětí se ujala vedení 0:1, na konci 5.minuty již domácí vedli 3:1. Branek ale padalo v úvodní čtvrtině utkání málo, činili se oba brankáři a k vidění bylo i dost nepřesností. Přesto ale SPARTA ve 13.minutě vyrovnala na 3:3, srovnáno bylo i v 15.minutě, kdy byl stav 4:4. Další úsek prvního dějství již patřil domácím, kteří do 21.minuty přešli do vedení 8:4, o minutu 9:5. Ještě ve 25.minutě vedli 11:8 a ve 28.minutě 12:9, o minutu později však SPARTA dokázala snížit na rozdíl jediné branky, stav byl 12:11. Poslední slovo měli poté domácí, kteří 13 brankou upravili na poločasových 13:11. Pro SPARTU, která nastoupila do sobotního utkání v poměrně oslabené sestavě, to byl celkem přijatelný a ještě hratelný výsledek.

Začátek 2.poločasu se ale SPARTĚ nevydařil a byli to naopak domácí, kteří potvrzovali roli favorita. Ve 33.minutě byl sice stav 14:12, ve 40.minutě již 19:12, o 2 minuty později 20:13. SPARTĚ se sice ještě do 45.minuty podařilo 2x snížit na rozdíl 5 branek, na 20:15 a 21:16, domácí ale žádné komplikace nepřipustili a v dalších minutách postupně navyšovali své vedení. To narostlo do 57.minuty až na devítibrankový rozdíl, kdy byl stav 30:21. V závěru již jen SPARTA mírně snížila vysoké vedení domácích, kteří přesto v utkání zvítězili zcela zaslouženě o 8 branek v poměru 31:23.

SPARTA nastoupila v sobotu opět v neúplné sestavě / oproti vítěznému utkání proti Havl.Brodu chybělo 6 hráčů / a to se na výkonu i výsledku určitě projevilo. Chyběl hlavně tlak z prostoru spojek a také obrana mnohdy nestíhala. Navíc bylo k vidění tradičně i dost chyb v zakončení.

Valnou většinu poločasu prvního a část druhého odchytal Filip, který si připsal 10 zákroků a měl úspěšnost rovných 40%. V 1.poločasu domácím chytil mimo jiné i 3 sedmičky. Zbytek odchytal dorostenec Valeš, který si připsal 6 zákroků a měl úspěšnost 27,3%. Také on domácím chytil 2 sedmičky. Oba tentokrát zachytali velmi dobře.

Horší to již bylo s výkony hráčů v poli, bylo k vidění dost chyb v obraně / pouhé 2 bloky, ovšem 20 zisků míčů / a v útoku to bylo také slabší. Spojky se jen těžko prosazovali přes vysokou obranu domácích, nedařilo se z pivota a ani příliš z křídel. Celkově měl tým SPARTY střelbu 55 - 23 = slabá úspěšnost 41,8%. 6 střel skončilo v blocích domácí obrany, 7 střel šlo mimo, 6 skončilo na tyčích a 13 jich pochytali domácí brankáři. A střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Klouček 1-1, Jeníček 12-6, Polívka D. 4-2, Hovorka 11-5, Falge 7-3, Veselý M. 5-2, Budiš 9-3, Brož 4-1, Novák 1-0 a Šnajdr 1-0. Celkem tým ztratil v útoku 14 míčů.

Domácí potvrdili roli favorita a zvítězili zaslouženě, jejich brankáři si připsal 13 zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval z pivota Pokorný, autor 7 branek, 6 jich přidal Hejnic, 4 Seidl.

Co dodat na závěr? SPARTA odehrála celkem slušný 1.poločas, v tom druhém již byl domácí tým lepší a zaslouženě dovedl utkání do vítězného konce. V neúplné sestavě kutnohorský tým na takto kvalitní soupeře bohužel nestačí, tak uvidíme za týden.

A jak hodnotil sobotní utkání – tentokrát hrající trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Opět se mi zápas nehodnotí dobře. Poté, co se v týdnu začali množit omluvenky a začalo být jasné, že sestava bude značně nekompletní, jsem naše šance moc vysoko neviděl. To se i naplnilo, domácí byli výrazně lepší, zejména v útočné činnosti. Ale naši muži zápas nevzdali a je třeba je pochválit za bojovnost. Velmi dobrý výkon odvedli brankáři a i díky jim jsme ještě v poločase drželi přijatelný výsledek. Jinak opět staré neduhy, vázne postupný útok a neproměňujeme šance. Musíme věřit, že do dalších zápasů se naše opory dají do pořádku a ubyde neomluvených absencí.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Valeš /br/ - Jeníček 6, Hovorka 5, Budiš 3, Falge 3, Polívka D. 2, Veselý M. 2, Brož 1, Klouček 1, Novák a Šnajdr / hrající trenér /.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 1, SEDMIČKY: 10/4 – 2/2, ROZHODČÍ: Ledvinka - Směja, DIVÁCI: 60.

Ostatní výsledky 5.kola:

HBC Strakonice 1921 „B“ – LOKO Vršovice 34:30, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - SOKOL Nové Veselí „B“ 14:34, JISKRA Havlíčkův Brod - JISKRA Třeboň 30:31, HK SLAVIA Praha - SOKOL Dolní Cerkev 29:23, 1.HC Pardubice – LOKO České Budějovice 29:26.

Další program:

V 6.kole 2.ligy mužů JVČ přivítá tým SPARTY Kutná Hora v neděli 24.října od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška jihočeského soupeře, tým  SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.