8.kolo 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - LOKOMOTIVA Vršovice 36:25 / 16:15 /

V dnešním podvečerním druholigovém utkání podal náš tým mužů hlavně ve 2.poločase výborný výkon, hosty jasně přehrál / 20:10 / a udržel si 100% podzimní domácí bilanci = 4 utkání - 4 vítězství. Paráda ..........

V neděli 14.listopadu měl kutnohorský tým mužů na programu mistrovské utkání 8.kola 2.ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici pražského soupeře - tým LOKOMOTIVY Vršovice.

Po sedmi odehraných kolech měli oba nedělní soupeři shodnou bilanci 3 vítězství a 4 porážek, v průběžné tabulce byla Lokomotiva sedmá, SPARTA osmá / o 4 branky horší skóre /.

SPARTA nastupovala do nedělního utkání opět s řadou absencí sestavě, když chyběly opory Falge, Jeníček, Pugliese, Hájek i mladíci Červený s Novákem, na druhou stranu nechyběly ostré spojky Pícha se Špačkem / hrající 1.ligu za Sokol Vršovice / a do pole byli připraveni vypomoci brankář Valeš a trenér Šnajdr. To hosté nastupovali s plnou soupiskou 16-ti hráčů.

Utkání samotné bylo od úvodních minut hodně vyrovnané, hosté 3x o branku vedli – 0:1, 1:2 a 2:3, SPARTA dotahovala. V 7.minutě poprvé v utkání přechází do vedení 4:3, o minutu později vedou zase 4:5 hosté. SPARTA ale do 13.minuty otáčí na 6:5 a po vyrovnání hostů na 6:6 vede v 16.minutě poprvé 2 branky – 8:6. V dalším průběhu prvního dějství je hra i průběžné skóre hodně vyrovnané, branky padají rovnoměrně na obou stranách a tak se skóre posunulo do 24.minuty na stav 12:10. Poté opět „zazlobí“ hosté, kteří nejprve do 25.minuty vyrovnají na 12:12 a po 13 brance SPARTY dalšími 2 brankami přecházejí ve 28.minutě do vedení 13:14. A branková přestřelka pokračuje i v posledních dvou minutách. SPARTA nejprve ve 29.minutě vyrovnává na 14:14, hosté v zápětí opět vedou 14:15. Ještě stále ve 29.minutě SPARTA opět vyrovnává, na 15:15 a v poslední minutě prvního poločasu strhává 16 brankou vedení na svou stranu. Do kabin tak odchází s jednobrankovým vedením 16:15 a zdá se být zaděláno na hodně zajímavý druhý poločas.

A ten začala SPARTA velmi dobře a 3 brankovou šňůrou přechází ve 37.minutě poprvé v utkání do 4 brankového vedení - 19:15. Hosté rychle snižují na 19:17, ve 40.minutě ještě na 20:18. Ale další minuty 2.poločasu patří jasně SPARTĚ, nejprve 3 brankami odskakuje na 23:18, po snížení hostů na 23:19 zvyšuje do 43.minuty na 25:19, po 20 brance hostů 4 brankovou šňůrou navyšuje své vedení do 48.minuty již na 29:20 a po 21 brance hostů dalšími 4 brankami v řadě dokonce vede v 54.minutě o 12 branek v poměru 33:21. Úsek v rozmezí 40.-55.minuty vyhrála SPARTA 13:3 a odpor hostů tím definitivně zlomila. V závěrečných 5-ti minutách již branky padaly rovnoměrně na obou stranách a tak se skóre pouze posunulo na konečný stav 36:25. Zcela jasné a zasloužené vítězství i další bodový zisk kutnohorského týmu. Paráda !!! SPARTA tak ani ve svém čtvrtém podzimním domácím utkání nezaváhala a připsala si do druholigové tabulky další důležité 2 body.

O svém nedělním vítězství SPARTA rozhodla hlavně skvělým výkonem ve 2.poločasu, který vyhrála jednoznačně 20:10. Výrazně v něm zlepšila obranu, rozchytal se brankář a skvělá byla produktivita střelby, když ze 23 střel jich 20 skončilo brankou / 1 brankář hostí zlikvidoval, 1 šla vedle a 1 skončila v bloku hostující obrany /. To bylo opravdu parádních třicet minut !!! Velká pochvala patří všem borcům, kteří do nedělního utkání jakkoliv zasáhli.

Valnou část utkání odchytal Filip, který si připsal 14 zákroků a měl úspěšnost rovných 40%. Šimáně odchytal úsek od 20. do 25.minuty, ze 4 střel si nepřipsal žádný zákrok.

Hráči v poli podali povětšinou výborné výkony, byť v obraně v 1.poločase několik zbytečných chyb k vidění bylo. Ale i to se ve 2.poločasu výrazně zlepšilo. Co však bylo tentokrát na skvělé úrovni, tak to byla produktivita v útoku. Celkově totiž vyslali hráči SPARTY na branku soupeře 48 střel a 36 z nich skončilo brankou, což znamená vynikající úspěšnost střelby rovných 75%. 3 střely skončily v blocích hostující obrany, 2 na tyčích, 1 mířila vedle a 6 / z toho 5 v 1.poločase / jich pochytali hostující brankáři. A jak se dařilo jednotlivým hráčům v útoku podle úspěšnosti ? Čtyři byli 100% -  Polívka D. 5-5, Hovorka 3-3,  Valeš 2-2 a Šnajdr 1-1. Ostatní však nebyli o moc horší - Klouček 7-6, Brož 5-4, Pícha 10-7 a Špaček 12-8. Pouze Budiš 3-0 a Veselý M. 0 se brankově neprosadili. Jinak technických chyb si celý tým připsal v utkání 10, stejný počet 10 byl i získaných míčů. Smolařem utkání byl tentokrát M.Veselý, který si v cca 14.minutě vyhodil rameno, do utkání již nezasáhl a byl odvezen na vyšetření do nemocnice. Tak přejeme brzké uzdravení.

Hostující brankáři si připsali celkem 6 úspěšných zákroků, v útoku byl hlavně v 1.poločase velmi nebezpečný střelec Brabec, autor 815 branek svého týmu. Ve 2.poločase již přidal pouze 2 branky a to se také do výsledku dost promítlo. Ani široká lavička 16-ti hráčů tentokrát hostům k lepšímu výsledku v nedělním utkání v Kutné Hoře nepomohla.

A jak hodnotil nedělní utkání - tentokrát hrající trenér SPARTY Vít Šnajdr:

V zápase s Loko Vršovice jsme dokázali potvrdit domácí neporazitelnost. V prvním poločase soupeř hodně kousal, nebyli jsme schopni ubránit jeho levou spojku a ani brankářům se moc nedařilo. V útoku to bylo výrazně lepší, jak naznačuje šestnáct vstřelených branek. Po poločase jsme změnili obranu, začali hrát důrazněji a Filip zavřel branku. Podle mého názoru to byl nejlepší poločas v této sezóně. Výrazně nám pomohli posily z Vršovic Pícha a Špaček, ale pochvalu za výkon zaslouží opravdu všichni. Navíc jsem velmi potěšen úžasnou střeleckou úspěšností a ještě více nasazením hráčů. Všem moc děkuji. Jedinou  kaňkou bylo zranění Matěje Veselého, přeji mu brzké uzdravení.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/ - Špaček 8, Pícha 7, Klouček 6, Polívka D. 5, Brož 4, Hovorka 3, Valeš 2, Šnajdr 1, Budiš a Veselý M. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 2, SEDMIČKY: 1/1 – 4/2, ROZHODČÍ: Tůma O. – Václavík, DIVÁCI: 45.

Ostatní výsledky 8.kola:

LOKO České Budějovice - SOKOL Nové Veselí „B“ 24:28, SOKOL Dolní Cerekev – SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 23:34, JISKRA Třeboň - HBC Strakonice 1921 „B“ 31:22, HK SLAVIA Praha - JISKRA Havlíčkův Brod 00:00, 1.HC Pardubice - SOKOL Úvaly 28:32.

V 9.kole 2.ligy mužů JVČ zajíždí tým kutnohorské SPARTY do Nového Veselí, kde v sobotu 20.listopadu nastoupí od 19:00 hodin ve sportovní hale vedoucího týmu soutěže, týmu který doposud neztratil ani bod - SOKOLA Nové Veselí „B“.