AŠ Mladá Boleslav - SPARTA Kutná Hora 28 : 20 / 16 : 10 /

Včera v podvečer náš tým mužů prohrál v dalším utkání SRL po slabém výkonu o 8 branek..............

V neděli večer / od 18 hodin / nastoupil  tým mužů SPARTY Kutná Hora k dalšímu utkání SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY v mladoboleslavské sportovní hale proti místní AUTO ŠKODĚ. Na hřišti tohoto soupeře se našemu týmu dlouhodobě nedaří, navíc v letošním ročníku tým AŠ drží bodově krok s čelem tabulky, zatímco kádr SPARTY je silně prořídlý díky zraněním. V neděli do této „party“ přibyl Hrčka / třísla / a Hájek / sádra na prstu levé ruky ze sobotního utkání dorostu /. Favorit utkání byl proto jasný – domácí tým AŠ.

Začátek nedělního utkání nebyl / vzhledem k sestavě / zase až tak špatný, náš tým se uvedl ve 3.minutě úvodní brankou na 0:1, v 5.minutě byl stav 2:2 a v 7.minutě ještě 3:3. Poté však přišlo několik neproměněných tutovek hostujících hráčů a domácí „trestali“ pětibrankovou šňůrou – do 13.minuty na 8:3. V 16.minutě byl stav ještě 9:4, do 20.minuty se však hosté dostali na „dostřel“, snížili na rozdíl 2 branek, nejprve na 9:7, později na 10:8. Závěrečná desetiminutovka 1.poločasu však vyšla lépe domácím, kteří si nakonec vypracovali 6 brankové vedení – 16:10. Hráčům SPARTY se nedařilo příliš v obraně a často „propadli“ i v zakončování. A největší rozdíl byl ve výkonech brankářů. Zatímco domácí si připsal za úvodních 30 minut 13 úspěšných zákroků, letos „padesátník“ Malý pouze jediný. Bohužel, SPARTA momentálně jiného brankáře nemá !!!

Druhý poločas již byl vyrovnanější / skončil nakonec 12:10 /, domácí si nadále udržovali bezpečný náskok / mezi 5-9 brankami / a bez větších problémů dovedli utkání do vítězného konce. Výsledek 28:20 hovoří za vše.

Hráči SPARTY na zvrat již neměli a prohráli zaslouženě. Velký rozdíl byl tentokrát ve výkonech brankářů – domácí dvojice si připsala 21 úspěšných zákroků, Malý pouze pět. A také úspěšnost střelby byla hodně rozdílná, zatímco domácí ze 43 střel zaznamenali 28 branek / = úspěšnost střelby 65% /, hosté z 52 střel pouze 20 branek / = úspěšnost 38,5% /. Nejlepším střelcem domácího týmu byl – koncem roku pětačtyřicetiletý - Kulas, autor 8 branek. Za SPARTU se 9x prosadil Hasala, „spotřeboval“ však 20 pokusů !!!

Tým SPARTY má nyní o nastávajícím víkendu volno, poté nastoupí ve čtvrtek 8.5. a v neděli 11.5. v domácím prostředí - nejprve proti Libčicím n/Vltavou, poté proti Úvalům / vždy od 10,30 /. Nezbývá než doufat, že někteří z řady zraněných hráčů se dají za těch 10 dnů do pořádku a kádr posílí !!!

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/ - Hasala 9, Morysek 4, Šnajdr 3, Šalátek 2, Hovorka 1, Polívka ml. 1, Choutka, Polívka st., Salák A. a Salák J. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 - 1, VYLOUČENÍ: 1 - 2, SEDMIČKY: 3/1 - 5/4, ROZHODČÍ: Hloušková – Novotný, DIVÁCI: 30.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

Mělník – Úvaly 25:25, Železný Brod – Kolín „B“ 28:17, Libčice n/V. – ARITMA 30:21, Chodov „B“ – Vršovice / v út.29.4. /, Zruč n/S. měla volno.