AŠ Mladá Boleslav - SPARTA Kutná Hora 28 : 24 / 15 : 11 /

V 16.kole SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY si náš tým mužů připsal druhou porážku s soutěži, v průběžné tabulce je však stále na druhém místě................

V sobotu 23.5. nastoupil náš tým mužů od 18 hodin v hale vedoucího týmu soutěže AŠ Mladá Boleslav. Toto utkání 16.kola SRL bylo pro oba soupeře velmi důležité, v duelu prvního s druhým se totiž hrálo o celkové vítězství v letošním mistrovském ročníku této soutěže.

SPARTA ale vstoupila do utkání nepříliš přesvědčivě, často ztrácela v útoku míče a také v obraně chybovala a domácí toho dokázali náležitě využít. Během úvodní minuty dali 2 branky, v 8.minutě vedli 5:1 a v polovině 1.poločasu již 9:4. Teprve poté hráči hostů hru zpřesnili a do 20.minuty snížili náskok domácích na rozdíl dvou branek – 9:7. V dalších minutách však domácí opět navýšili svůj náskok na rozdíl 4 branek, postupně vedli 11:7, 12:8 a 13:9. Ještě dvě minuty před koncem 1.poločasu SPARTA dokázala snížit na dvoubrankový rozdíl, ve 28.minutě byl stav 13:11, zbytečnými chybami však dovolila domácím opět odskočit na rozdíl 4 branek. Poločas tak skončil vedením domácích 15:11.

Začátek 2.poločasu se SPARTĚ vydařil a za první tři minuty náskok domácích snížila na rozdíl jediné branky – 15:14. Domácí však trestali každou chybu hostujících hráčů / a těch bylo příliš mnoho / a v 37.minutě byl stav 18:15. V dalším průběhu SPARTA několikrát dokázala snížit na rozdíl jediné branky, v 39.minutě na 18:17, v 46.minutě na 21:20 a o dvě minuty později na 22:21, to však bylo v utkání naposledy. Opět po zcela zbytečných chybách a nezvládnuté přesilovce 6 na 4  umožnila domácím rozhodující šňůru. Ti v rozmezí 49.-53.minuty zaznamenali 5 branek v řadě, odskočili na 27:21 a tím vlastně utkání rozhodli. SPARTA ještě v závěru utkání zabojovala a snížila na konečný rozdíl 4 branek, to již však nic nezměnilo na zaslouženém vítězství domácího týmu 28:24.

SPARTA v sobotním utkání v Mladé Boleslavi zahrála pod své možnosti a hlavně se zbytečnými chybami  připravila o lepší výsledek. 20 ztrát míčů / po 10 v každém poločase / je příliš mnoho a je zarážející, že nejvíc jich dokázali „vyrobit“ ti nejzkušenější – Kůrka jich měl 8 a Hasala 5. Také neproměňování některých vyložených brankových příležitostí  / Hasala, Hovorka a.j. /  umožňovalo domácím mít stále navrch. Z brankářů odchytal Červenka 1.poločas a připsal si 8 úspěšných zákroků / 34,8 % /. Cca pět minut před jeho koncem měl zdravotní problémy s loktem, jelikož však rozhodčí usoudili, že Malý má žlutý dres podobný žlutomodrým domácím a nepustili jej do hry, musel se zraněním poločas dochytat. Vše se vyřešilo převléknutím hostujících brankářů v poločase a ten druhý již odchytal „veterán“ Malý. Nevedl si špatně, měl celkem 9 úspěšných zákroků / 40,9 % / a kryl domácím mimo jiné 4 náskoky !!! Z hráčů v poli se nejvíce střelecky dařilo Hasalovi, na svých 10 branek však „spotřeboval“ 19 pokusů. Velmi dobrou střelbu měl Šalátek / 8-6, škoda jen přešlapu při proměněné sedmičce /. Kůrka měl střelbu 10-5, většinu 2.poločasu byl osobně střežen. Posledních cca 8 minut citelně chyběl Hrčka, který po třetím dvouminutovém trestu a následné červené kartě odešel do hlediště. SPARTĚ navíc v utkání chyběli opory Hájek a Thieme, kteří neodcestovali k utkání ze studijních resp. zdravotních důvodů.

To však nic nemění na zaslouženém vítězství domácích, kteří si tímto vítězstvím určitě zajistili postup do 2.ligy / tam postupují přímo první dva týmy / a s největší pravděpodobností i vítězství v letošním mistrovském ročníku SRL / o to by mohli přijít již pouze teoreticky /. Dvojice jejich brankářů zachytala spolehlivě a připsala si celkem 15 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce dařilo těm nejzkušenějším, Beckert dal 7 a Picek 6 branek. Škoda, že si v poslední minutě neodpustil zcela zbytečný faul zezadu na naskakujícího Hasalu domácí Rakušan, který byl po zásluze odměněn červenou kartou. Rozhodčí Halada a Točík zvládli vypjaté utkání bez vážnějších připomínek z obou stran a přispěli k jeho vcelku hladkému průběhu.

Nám nezbývá, než soupeři pogratulovat k sobotnímu vítězství a popřít mu mnoho úspěchů ve 2.lize !!!

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Hasala 10, Šalátek 6, Kůrka 5, Morysek 2, Hrčka 1, Horníček, Hovorka, Polívka ml., Salák A., Salák J. a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 8 – 6, Č.KARTY: 1 – 0, SEDMIČKY: 3/3 – 5/4, ROZHODČÍ: Halada – Točík, DIVÁCI: 110.