Dohrávka 11.kola 2.ligy mužů JVČ: SPARTA - JISKRA Třeboň 23:38 / 8:16 /

Ve včerejší dohrávce 2x odloženého utkání posledního podzimního kola 2.ligy náš tým mužů za soupeřem jasně zaostával ve všech herních činnostech a připsal si další vysokou porážku ..........

V neděli 20.března 2022 měl kutnohorský tým mužů na programu dohrávané utkání 11.kola - posledního podzimního mistrovského utkání 2.ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal od 12:30 hodin ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské soupeře z Jižních Čech - tým  TJ JISKRA Třeboň. Původní termín byl 5.12.2021, z důvodů karantény hráčů SPARTY bylo utkání přeloženo na 30.ledna 2022, ani tehdy se nehrálo, tentokrát ze stejných důvodů nemohl nastoupit tým Třeboně.

Jinak tento soupeř patří dlouhodobě k nejlepším týmům soutěže a vždy bojuje o přední umístění, byť letos za svými výsledky z minulosti poněkud zaostává. Přesto mu před nedělní dohrávkou patřilo v průběžné tabulce soutěže 4.místo se ziskem 21 bodů / bilance 10-1-4 /. A v Kutné Hoře se mu v posledních sezónách dařilo, v té loňské zde zvítězil 25:39 a v předloňské dokonce 11:37. Do nedělního utkání tak nastupovali hosté v roli vysokého favorita.

A to také začali od začátku utkání jasně potvrzovat a skóre se vyvíjelo celkem jednoznačně v jejich prospěch. Ve 4.minutě byl stav 2:3, v 8.minutě 2:6, v polovině prvního dějství 3:8, v 17.minutě již 4:11, ve 26.minutě 7:14 a první poločas nakonec skončil vedením hostů o 8 branek v poměru 8:16. Domácí hráči se trápili hlavně v útoku, často chybovali a mnohdy nedokázali proměňovat i jasné tutovky. A také obrana nestíhala, nedokázala zastavovat rychlé akce hostujícího týmu a za takto „děravou“ obranou se zákonitě nemohlo dařit ani brankářům.

A druhý poločas se od toho prvního příliš nelišil. Hosté byli opět jasně lepší a brankový rozdíl nadále narůstal. Ve 35.minutě byl stav 11:20, ve 43.minutě již 13:25 a ve 49.minutě dokonce 16:32. V závěrečné desetiminutovce již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách a tak se skóre pouze posunulo na konečných 23:38. Hosté tak potvrdili v nedělní dohrávce v Kutné Hoře roli jasného favorita a odvezli si domů oba body zcela zaslouženě.

SPARTA na Třeboň vůbec nestačila, popáté v řadě nedokázala bodovat a v průběžné tabulce je nadále na 8.místě se ziskem 10 bodů. To Třeboň se díky vysokému vítězství posunula již na 3.místo a má na svém kontě bodů 23.

Větší část nedělního utkání odchytal Šimáně, který si připsal 6 zákroků a měl úspěšnost rovných 20%, menší část Filip, který měl 2 zákroky a úspěšnost 12,5%.

Hráči v poli podali vesměs hodně průměrné výkony, a to jak v obraně, tak i v útoku. Obrana si připsala 3 bloky a 10 získaných míčů, v útoku se dařilo o něco více ve 2.poločase - 15 branek, osm v tom prvním svědčí o hodně mizerné produktivitě. Střelbu měl tým SPARTY celkově 53 - 23 = slabá úspěšnost 43,4%. 4 střely skončily na tyčích, 3 šly vedle, 4 skončily v blocích hostující obrany a 18 jich pochytala dvojice brankářů hostů. A opět ten vysoký počet ztrát míčů, těch bylo tentokrát celkem 16. A jak se dařilo hráčům v útoku? Nejlepší úspěšnost měl Budiš 7-6, Jeníček 10-7, Klouček 2-1, Šnajdr 2-1, Polívka P. 5-2, Hovorka 10-3, Falge 8-2, Novák 4-1, Polívka P. 4-1 a Brož 1-0.

Hostující brankáři si tedy připsali celkem 18 úspěšných zákroků, v útoku se brankově prosadilo všech osm hráčů, kteří v poli nastoupili. Nejvíce jich zaznamenala dvojice Brabec – 7 a Pitoňák – 6. Jak je vidět, i v menším počtu hráčů do pole / dva na střídání / se dá odehrát výborné utkání a svého soupeře jasně přehrát.

A jak hodnotil nedělní druholigové utkání hrající trenér SPARTY Vít Šnajdr:

Utkání se nám vůbec nepovedlo. Soupeř nás přehrával naprosto ve všech činnostech. Největším problémem je opravdu hodně děravá obrana, ve které nejsme schopni soupeře přerušovat a vůbec nepomáháme našim brankářům. Když se k tomu ještě přidá přehlídka zahozených šancí, je výsledkem porážka o patnáct branek. Je načase, změnit přístup k tréninku i zápasům, jinak se z tohohle marasmu nevyhrabeme.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Šimáně /br/ - Jeníček 7, Budiš 6, Hovorka 3, Falge 2, Polívka P. 2, Klouček 1, Novák 1, Polívka D. 1, Šnajdr 1 a Brož. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 2/1 – 5/1, ROZHODČÍ: Halada – Veselý, DIVÁCI: 75.

K utkání 17.kola 2.ligy mužů JV-Čechy zajíždí tým SPARTY Kutná Hora v neděli 27.března do jihočeského Sezimova Ústí, kde ho již od 10:00 hodin čeká ve své sportovní hale tým SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.