Dohrávka 15.kola 2.ligy mužů: LOKO Č.Budějovice - SPARTA 32:16 / 17:8 /

V páteční dohrávce odloženého 15.kola 2.ligy náš tým mužů v neúplné sestavě nestačil na domácí České Budějovice a domů se vrátil s vysokou porážkou ..................

V pátek 12.dubna měl tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dohrávku mistrovského utkání 15.kola 2.ligy JVČ 2023-24, ve kterém nastoupil od 19:00 hodin ve sportovní hale jihočeského soupeře, týmu TJ LOKOMOTIVA České Budějovice.

Na podzim SPARTA doma České Budějovice přivítala 2x a vždy prohrála. Nejprve ve 2.kole ČP na začátku září 20:30 a poté v utkání 4.kola 2.ligy na začátku října 20:31. Před pátečním utkáním byla LOKOMOTIVA v průběžné tabulce 2.ligy na 8.místě11 body / bilance: 15 – 5-1-9 /, SPARTA na 10.místě10 body / bilance: 15 – 4-2-9 /. A i když byl mezi soupeři v průběžné tabulce rozdíl pouhého 1 bodu, byli domácí v dohrávce jasnými favority.

SPARTA nastoupila do utkání opět v značně okleštěné sestavě s 1 brankářem a 7 hráči do pole a od úvodních minut za domácími zaostávala. A tak se skóre celkem jednoznačně vyvíjelo ve prospěch favorita. V 5.minutě byl stav 3:0, v 7.minutě 5:1 a ve 12.minutě již 9:2. A když si v 17.minutě poranil koleno Falge a již nemohl do hry zasáhnout, bylo vlastně po zápase. I bez možnosti střídání sice SPARTA poté mírně snížila, do 20.minuty na 10:6, ve 27.minutě to však již bylo 14:6 a první poločas nakonec skončil jasným vedením domácích v poměru 17:8.

A 2.poločas se tomu prvnímu hodně podobal. Domácí v jeho úvodu zvýšili na 21:9, ve 41.minutě vedli 23:11. SPARTA sice následně dokázala snížit na 23:14 a v 50.minutě na 25:15, závěrečná desetiminutovka již opět patřila jasně domácím. Ti do 54.minuty zvýšili na 29:15 a utkání nakonec jasně ovládli výsledkem 32:16.

Kutnohorský tým s jedním hráčem na střídání  / a od 17.minuty již bez možnosti střídání / v páteční večerní dohrávce na domácí od začátku vůbec nestačil, zaostával ve všech herních činnostech a připsal si druhou nejvyšší porážku v sezoně. Bohužel, s takto úzkým kádrem se silnějším soupeřům s širokými a vyrovnanými kádry hráčů příliš úspěšně konkurovat nedá.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/ - Pešek 6, Hovorka 5, Ishchenko 2, Valeš 2, Klouček 1, Falge a Šveněk. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 0, SEDMIČKY: 3/3 – 2/1, ROZHODČÍ: Artl - Navrátil, DIVÁCI: 62.