JISKRA Zruč n/Sáz. - SPARTA Kutná Hora 19 : 31 / 9:16 /

V dnešním "okresním derby" ve Zruči nad Sázavou náš tým mužů předvedl velmi dobrý výkon, odvezl si oba cenné body a nadále vede tabulku SRL....................

V 7.kole SRL čekalo náš tým mužů dnes dopoledne „okresní derby“ ve Zruči nad Sázavou - na hřišti týmu, kde se nám v poslední – ale hodně dlouhé době herně ani výsledkově nedařilo. Přesto náš tým nastupoval do utkání v roli určitého favorita, vzhledem k postavení obou týmů v průběžné tabulce soutěže.

Trenér Jiří Hájek měl na „derby“ k dispozici téměř kompletní současný kádr, chyběl pouze Hasala, který byl mimo republiku.

Začátek utkání se našim borcům vydařil, ve 3.minutě vedli 0:2, ve 4.minutě 1:3 a v 7.minutě 2:5. Do 10.minuty sice domácí snížili na jednobrankový rozdíl – 4:5, v dalších minutách však začala převaha našeho týmu i rozdíl ve skóre narůstat. Ve 12.minutě byl stav 4:7, v 15.minutě 5:9 a ve 23.minutě již 6:12. Poločas nakonec skončil zaslouženým a poměrně vysokým vedením našeho týmu o 7 branek – 9:16. Hráči SPARTY měli v prvním poločase velmi dobrou obranu na čele s brankářem Pristašem a v poli „řádil“ hlavně neomylný Kůrka, který ze svých 9 střel zaznamenal 8 branek. Navíc se vyplatila osobní obrana domácího střelce Dolejšího, který zaznamenal v prvním poločase pouze 2 branky / ve druhém již žádnou /.

Od začátku 2.poločasu SPARTA pokračovala v nastoleném trendu a postupně navyšovala svůj náskok. Ve 35.minutě byl stav 10:18, ve 40.minutě již 11:23 !!! A bylo vlastně rozhodnuto.  Zbývajících 20 minut utkání se již dohrávalo v poklidu, domácí na zvrat neměli. Nepomohla jim ani osobní obrana střelce Kůrky, který nakonec zaznamenal 14 branek19 střeleckých pokusů !!! V týmu SPARTY se postupně na hřišti objevili všichni hráči širšího kádru a mnozí se prosadili i střelecky. Benjamínek Horníček nejenom že zaznamenal svůj premiérový gól v týmu dospělých, ale byl to zároveň ten jubilejní – třicátý !! SPARTA nakonec bez problémů dovedla „derby“ do vítězného konce – konečný rozdíl byl 12ti brankový, konečné skóre – 19:31 !!!

Celý tým zasluhuje za dnešní výkon v prestižním „okresním derby“ velkou pochvalu, předvedl opravdu velmi dobrý výkon / oproti domácímu trápení před týdnem proti poslednímu Mělníku /a zaslouženě si odvezl oba cenné body. Z vítězství na hřišti „okresního rivala“ se tak mohl radovat v mistrovském utkání po hodně dlouhé době !!!

A zároveň si tak upevnil své vedoucí postavení v průběžné tabulce soutěže, po sobotní porážce Mladé Boleslavi ve Vršovicích má před posledními dvěma koly v čele náskok tří bodů !!!

SESTAVA a BRANKY: Pristaš /br/, Malý /br/ - Kůrka 14, Hrčka 7, Hájek 3, Hovorka 2, Morysek 2, Horníček 1, Jelínek 1, Polívka ml. 1, Polívka st., Salák a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří..

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 0, SEDMIČKY: 1/0 – 3/3, ROZHODČÍ: Haramul – Opata, DIVÁCI: 40.