JISKRA Zruč n/Sáz. - SPARTA Kutná Hora 22 : 28 / 11:16 /

Včera si náš tým mužů přivezl oba mistrovské body ze Zruče nad Sázavou, kde v "okresním derby" domácí JISKRU jasně přehrál......................

Ve 2.kole SRL čekalo včera, v sobotu 12.9. tým mužů SPARTY Kutná Hora prestižní „okresní derby“ ve Zruči nad Sázavou. Oproti utkání úvodního kola nastoupila již SPARTA v kompletní sestavě / před týdnem chyběli Hasala a Thieme / a na jejím výkonu to bylo znát.

Povedl se jí hlavně začátek utkání, když v 5.minutě vedla 0:4 a v 9.minutě 2:6. To bylo pro další vývoj utkání velmi důležité. Domácí se v úvodních minutách jen těžko prosazovali. Poté se jim sice do 13.minuty podařilo snížit na rozdíl dvou branek – 4:6, v dalších minutách však SPARTA svůj náskok opět navyšovala. V 15.minutě byl stav 4:8, ve 20.minutě 7:12 a ve 28.minutě již dokonce 9:16. V téže minutě dostal za zcela zbytečný, byť neúmyslný faul na pronikajícího domácího hráče červenou kartu Hájek a musel „do sprch“. Domácí potom v posledních dvou minutách snížili na poločasových 11:16. Pětibrankový náskok SPARTY byl však zcela zasloužený, spolehlivě pracovala celá obrana a hráčům se dařilo se i v útoku.

Začátek druhého poločasu již byl daleko vyrovnanější, přesto si SPARTA nadále udržovala bezpečný náskok. Ve 38.minutě byl stav 14:20. Potom si sice hostující tým vybral slabší chvilku, když se mu přestalo dařit v útoku / za 15.minut pouze dvě branky /, domácí toho však nedokázali nijak výrazně využít. Nejprve snížili ve 43.minutě na 16:20 a v 53.minutě na 18:22, to však byl z jejich strany poslední pokus o zvrat v utkání. Závěrečné minuty již SPARTA odehrála v poklidu, navýšila svůj náskok na rozdíl šesti branek a dovedla utkání bezpečně do vítězného konce. V závěru přestála bez úhony i dvojnásobné vyloučení a po roce opět odvezla ze Zruče oba mistrovské body / vloni v říjnu zde dokázala zvítězit 19:31 / za vítězství 22:28.

SPARTA v utkání potvrdila roli papírového favorita a zvítězila zcela zaslouženě. Od úvodních minut vedla a poté kontrolovala v pohodě svůj náskok. Tentokrát se sice příliš nedařilo brankářům, když Červenka měl 7 úspěšných zákroků a úspěšnost 33,3%, Malý měl bilanci 3 zákroky – 27,3% / domácí dvojice brankářů si připsala o jeden zákrok víc, měla jich celkem 11 / , obrana před nimi však hrála velmi dobře a domácím střelcům hru hodně znepříjemňovala. V útoku měla SPARTA v utkání 46 střeleckých pokusů a úspěšnost střelby téměř 61% / oproti tomu domácí 39 pokusů a úspěšnost 56,5% /. Velmi dobrou úspěšnost střelby měl z pravého křídla Hovorka / 6-5 /, z levého Hasala / 6-4 /. Hrčka z pozice střední spojky měl úspěšnost dokonce 100%, 3-3. Nejvíce branek domácím nasázel opět Kůrka, střelbu měl 14-7. Pochvalu za výkon v tomto prestižním derby zaslouží celý kolektiv  SPARTY. Škoda jen, že se někteří hráči nevyvarovali zbytečných chyb a následných vyloučení, při vyrovnanějším průběhu utkání by toho soupeř mohl výrazněji využít. Prestižní „okresní derby“ bylo jako vždy poměrně vyhecované, o to větší pochvalu zaslouží mladá dámská dvojice rozhodčích Marta Sovová – Gabriela Říhová. Obě mladé dámy zvládli utkání s velkým přehledem a měli na hřišti od úvodních minut náležitý respekt.

A jak okomentoval výhru SPARTY její trenér Jirka Hájek ?

"V tomto utkání jsme byli favoritem a svoji úlohu jsme splnili. V 8.min jsme vedli 5:1 a v podstatě jsme si tento náskok pohlídali po celý zápas. Domácí se utápěli ve své vlastní nervozitě a když k tomu připočteme naši dobrou obranu, nebylo o vítězi pochyb. Pozitivně hodnotím, že jsme byli konečně kompletní a bylo to určitě znát, protože jsme mohli plynule střídat a všichni byli takříkajíc nebezpeční, na rozdíl od soupeře, který po vystřídání klíčových hráčů neměl adekvátní náhradu."

SESTAVA a BRANKY SPARTY: Červenka /br/, Malý /br/ - Kůrka 7, Hovorka 5, Hasala 4, Hrčka 3, Šalátek 3, Thieme 3, Hájek 1, Polívka 1, Šnajdr 1, Morysek, Salák A. a Salák J. Trenér: Hájek Jiří.

SESTAVA a BRANKY JISKRY: Felis P. /br/, Vodrážka /br/ - Vrzáček 5, Korel 4, Felis M. 4, Hejl 2, Hornát D. 2, Kaplan P. 2, Dolejší 1, Quirsfeld 1, Příhoda 1, Hornát J., Kaplan J. a Vávra.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 5 – 9, Č.KARTY: 0 – 1, SEDMIČKY: 6/4 – 3/2, ROZHODČÍ: Sovová  /Praha/ - Říhová /Písek/, DIVÁCI: 60.

Na snímku R.Svobody častý obrázek z „derby“ – přidržení se obránce a následné pády domácích hráčů !!